Postcrossing Forum

Pełna wersja: Sugestie odnośnie forum
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Chyba był kolejny atak... dostałem PM, gdzie były dołączone adresy domowe Martiny, Pasażerki i Mishi....
Tsaaaa. To są adresy domowe .
Hmmm... Łatwo dostępne przez wiadomości, przez pisanie pw na oficjalnym forum pc, przez różne rzeczy. Nikt się z tym nie kryje i niestety, takie rzeczy można łatwo znaleźć Uśmiech
Tylko się zastanawiam, czy zacząć coś robić, czy jeszcze trochę poczekać.
jeżeli Ci nie zalezy na tym że Twój adres krąży po sieci to sobie czekaj, ale weź pod uwagę że adresy innych osób też krążą i ja bym wolała żeby jakieś kroki zostały podjęte.
nie no to nie jest fajne. w tym kontekście, że jednak wysyłasz wiadomość komuś, to decydujesz się na podanie adresu, my we własnym gronie go znamy i jest ok.

ale myślę, że nie każdy może czuć się fajnie, kiedy ktoś udowadniając słabość skryptu będzie wysyłał jego adres... to tak psychologicznie normalnie, chcemy mieć jakąś prywatność jednak (w świecie bez prywatności to ciężko, ale cóż Duży uśmiech)

Mnie sie osobiscie to nie podoba, ale wiem, ze to nie wasza wina.

Tak tylko mysle, co komu po forum dla postcrosserów... ;<

...
Odnośnie danych - to niestety musi być jakaś luka przez którą jest dostęp do PW, bo to z tego co się orientuje - pochodzą dane adresowe.
No ale realnie patrząc - po co komu wasze dane? Ja mam na swojej stronie kilka lat pełne dane adresowe i żyję. To raczej jak ktoś pisał taki zabieg psychologiczny.

Dodatkowo to są jacyś ludzie prawdopodobnie z Albanii / Turcji - wiec tym bardziej te dane na pewno im się przydadzą.

Co do samego działania forum - skrypt mamy na najnowszej wersji, więc teoretycznie wszystkie wykryte dziury powinny być załatane. Większym problemem moim zdaniem są pluginy - których mamy dość sporo zainstalowane i obawiam się, ze któryś musi być dziurawy i poprzez niego dostają dostęp do pewnych danych.

Moje przypuszczenie jest takie, że te dane do których mają dostęp jest mocno ograniczony i np. mogą tylko PW przeglądać.

Z mojej strony napisałem jeszcze na forum wsparcia MyBB czy coś na to mogą poradzić, no ale sądzę, że też za dużo nie poradzą. Profilaktycznie pozmieniałem jeszcze dostępy do baz danych. I zobaczymy jak się rozwinie sytuacja.
To nie o to chodzi, że mój adres krąży - ale go podawałam, tak jak i większość i byle jaki hacker ma do tego dostęp. Tylko spójrzcie na to tak - wysłali adresy TRZECH MODERATOREK. Nie admina. Nie wasze. Nie widzicie, że to jednak jest celowe zagranie, żeby Was przestraszyć? Mamy pewne podejrzenia co do tego kto za tym stoi...
Może wyślą wam po karteczce z tej Albanii Duży uśmiech
O, ja bym też była chętna na kartkę z Albanii Szczęśliwy
(03-26-2012 01:14 PM)mishi napisał(a): [ -> ]Mamy pewne podejrzenia co do tego kto za tym stoi...

To nie są to chakierzy z Albanii tylko ktoś znajomy :O??
Podejrzenia, nie pewność.
Ale póki się pewne rzeczy nie wyjaśnią, to.. hmm.. zostawiamy to w spokoju Uśmiech
Ja również dostałam już kilka razy takie maile - ostatni dziś w nocy. Mój problem polega na tym, że nie mogłam się zalogować na forum. Zgodnie z ostatnimi sugestiami zmieniłam hasło. Dziś chciałam wejść i ni diabła. Poprosiłam o przypomnienie hasła, dostałam wiadomość którą znalazłam w spamie. Nic nie działało. Nie wiem czy to ja popełniłam gdzieś błąd, czy to problem wynikający z działań osób trzecich. Wyświetliła mi się informacja, że muszę odczekać 15 min aby spróbować ponownie zalogować się. Teraz sprawdzam pocztę i dostałam maila z nowym hasłem już normalnie - nie w spamie. Ja jestem leworęczna w tych sprawach. Dlaczego większość wiadomości z forum np. powiadomienia znajduję w spamie?
zaorać, wyrównać i postawic biedrone Szczęśliwy
Biedronka Serce
(03-26-2012 05:33 PM)betkap napisał(a): [ -> ]Dlaczego większość wiadomości z forum np. powiadomienia znajduję w spamie?

Być może dostałaś kiedyś na raz dużo wiadomości z jednego adresu i system antyspamowy potraktował to jednoznacznie jako spam. Nie wiem, jakiego adresu mailowego używasz, ale w większości przypadków każdy mail lądujący w spamie powinien mieć opcję "to nie jest spam". Wtedy możesz nauczyć system, że wiadomości z tego adresu są OK.
Bozia czy masz na myśli moją znajomość kompa czy mnie? Zdezorientowany
ja też tak gdzieś w kościach czuję, że to nie żadna Albania i Turcja Duży uśmiech
już widzę Albańczyka znającego trudne polskie słowo "Administrator" Oczko
(03-26-2012 05:55 PM)betkap napisał(a): [ -> ]Bozia czy masz na myśli moją znajomość kompa czy mnie? Zdezorientowany

W ogóle Cie nie mialem na mysli Duży uśmiech o forum mi chodziło (i to w grubym żarcie Szczęśliwy)
Prawdopodobnie sprawa zostanie zgłoszona na policję. Pomijając, że prawdopodobnie w tej chwili jeszcze jest jakiś atak w stylu ddos - czyli dużo odpytań w krótkim czasie tak by zajechać serwer.
(03-26-2012 08:29 PM)Admin napisał(a): [ -> ]Pomijając, że prawdopodobnie w tej chwili jeszcze jest jakiś atak w stylu ddos - czyli dużo odpytań w krótkim czasie tak by zajechać serwer.
taki sam atak był też wczoraj, ale trwał znacznie krócej.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Przekierowanie