Postcrossing Forum
Alergia na pyłki, kalendarz pyleń. Tabletki od Zyrtec. - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Off topic (/forum-21.html)
+--- Dział: Off topic (/forum-25.html)
+--- Wątek: Alergia na pyłki, kalendarz pyleń. Tabletki od Zyrtec. (/thread-1049.html)Alergia na pyłki, kalendarz pyleń. Tabletki od Zyrtec. - Admin - 08-29-2018 12:46 PM

Jest jeden powód, dla którego lokalne wiadomości systematycznie podają informacjię na temat ilości pyłków każdej wiosny. setki ludzi skarży się na symptomy alergii wywołanej narażeniem się na pył drzewny, trawę i chwasty.

Pyłek jest drobnym rdzwym proszkiem, który jest przenoszony z rośliny do rośliny przez wiatr, ptaki, owady lub inne zwierzęta. Rozprzestrzenianie się pyłków pomaga w nawożeniu roślin - i może stanowić problem alergików sezonowych. Znajdź alergologa, który pomoże Ci ujarzmić symptomy uczulenia na pyłki i wskaże odpowiednie leczenie.

Jedną z kluczowych wskazówek jest przewidzenie sezonu pyłkowego [ tutaj ]. Przykładowo, jeśli objawy występują w najgorszym dla alergików okresie w połowie kwietnia, zacznij przyjmować farmaceutyki pod koniec marca. odobnie, jeśli pogoda jest niekorzystna pod koniec zimy, zaleca się aby rozpocząć przyjmowanie leków również w tym czasie. Zapytaj swojego alergologa o leki, które można podjąć przed sezonem pyłkowym.

Dobrym pomysłem jest obserwowanie liczbypyłków, szczególnie jeśli planujesz spędzać czas na dworze przez dłuższy okres. Jeśli planujesz przebywać na zewnątrz w towarzystwie roślin lub tnącej trawy, może wspomóc Cię maska przeciwpyłowa).

Ale nawet jeśli obserwujesz wysoką liczbę pyłków prgnozowaną w gazecie, w aplikacji na smartfon lub w telewizji, nie musi to oznaczać, że będziesz źle się czuł. Jest wiele kategorii pyłków - z różnych gatunków drzew, z trawy i różnych chwastów. W rezultacie wysoka ogólna ilość pyłków nie zawsze oznacza silne stężenie określonego pyłku, na który jesteś uczulony.

Może być zupełnie odwrotnie: liczba pyłków może być znikoma, ale może znaleźć sie ten jeden z pyłków, który wywołuje u Ciebie alergię. Dzięki testom alergolog może pomóc Ci określić, które pyłki wywołują objawy.

Więcej o kalendarzu pyleń: https://zyrtec.pl/kalendarz-pylenia/