Postcrossing Forum
ulubieni autorzy - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Off topic (/forum-21.html)
+--- Dział: Książka & film (/forum-23.html)
+--- Wątek: ulubieni autorzy (/thread-37.html)

Strony: 1 2


ulubieni autorzy - Martina - 02-05-2012 12:07 AM

czyli czyje dzieła najchętniej postawilibyśmy na półce w komplecie, a może mamy już skompletowane? od jakiego tytułu się zaczęło, jaką polecilibyśmy osobie, która pierwszy raz styka się z danym autorem, a jaka najmniej przypadła nam do gustu?


RE: ulubieni autorzy - ann - 02-05-2012 10:16 AM

Terry Pratchett!
I do kompletu powoli się zbliżam - brakuje mi czterech książek ze Świata Dysku (obawiam się, że niedługo jedynym brakiem będzie Ostatni bohater...) i czterech spoza cyklu.
I - nie chwaląc się - udało mi się już zarazić Pratchettem parę osób Szczęśliwy


RE: ulubieni autorzy - Martina - 02-05-2012 10:33 AM

u mnie to przede wszystkim Jonathan Carroll - wszystkie jego dzieła na półce już mam;
dalej Dean R. Koontz - jestem w trakcie kolekcjonowania, ale napłodził tego strasznie dużo, mam ledwie 1/4...

z polskich autorów bardzo cenię sobie Tomasza Piątka i Olgę Tokarczuk.


RE: ulubieni autorzy - zielonakredka - 02-05-2012 04:25 PM

hmm..
uwielbiam Carroll'a, Murakamiego, Zusaka (napisał "Złodziejkę książek" i "Posłańca)
za polskimi zbytnio nie przepadam, ale jest kilka wyjątków, między innymi Bruczkowski, Cejrowski, Świetlicki (uwielbiam jego wiersze o wódce i papierosach)


RE: ulubieni autorzy - get_me_out - 02-05-2012 04:47 PM

Ja kocham książki Murakamiego, Carrolla i Llosy, przy czym z tym drugim miałam przez jakiś czas "problem" - jakoś nie mogłam przebrnąć przez kolejne książki, przerwa trwa do teraz, ale niedługo zamierzam sięgnąć po "Krainę Chichów", zobaczymy Uśmiech
Natomiast twórczość Murakamiego kompletuję namiętnie - jeszcze nie czytałam jego książki, która nie przypadłaby mi do gustu Oczko
Podobny zamiar mam co do książek Llosy, chociaż na razie mam tylko dwie Duży uśmiech


RE: ulubieni autorzy - kasss - 02-05-2012 04:49 PM

get_me_out napisał(a):Ja kocham książki Murakamiego

"Wszystkie boże dzieci tańczą" czeka u mnie w kolejce. Oczko


RE: ulubieni autorzy - jusztyska - 02-05-2012 04:54 PM

(02-05-2012 10:33 AM)Martina napisał(a):  u mnie to przede wszystkim Jonathan Carroll - wszystkie jego dzieła na półce już mam;
dalej Dean R. Koontz - jestem w trakcie kolekcjonowania, ale napłodził tego strasznie dużo, mam ledwie 1/4...

z polskich autorów bardzo cenię sobie Tomasza Piątka i Olgę Tokarczuk.

Martina moja siostro czytelnicza Duży uśmiech haha Oczko ja aktualnie kolekcjonuję Carolla Oczko Koonza też uwielbiam, ale chyba całego nie umieszczę na półce...

Lubię też Zafona i mam wszystkie wydane w Polsce jego książki, a zaczęło się od Cienia Wiatru, który dostałam w prezencie Uśmiech

Murakamiego też mi się nieźle czyta, a wzięłam się za niego dzięki Wam Postcrosserzy Duży uśmiech


RE: ulubieni autorzy - Martina - 02-05-2012 05:08 PM

jusztyska napisał(a):Martina moja siostro czytelnicza Duży uśmiech haha Oczko ja aktualnie kolekcjonuję Carolla Oczko Koonza też uwielbiam, ale chyba całego nie umieszczę na półce...
ja specjalnie pod Koontza kupiłam i zamontowałam na ścianie nową półkę Zawstydzony

co do Carrolla, to nie przebrnęłam i wiem że nie przebrnę przez Kości Księżyca. nie wiem czego to wina, ale nie lubię tej książki i koniec. ale oczywiście w kolekcji ją mam, bo nie wiedziałam, że jej nie polubię, zanim jej nie kupiłam... Szczęśliwy
a na wiosnę (w maju) szykuje się kolejna książeczka, co prawda to tylko zbiór opowiadań, ale łączy się z wizytą Carrolla w Polsce, więc nie mozna tego przegapić Zdziwko


RE: ulubieni autorzy - anusiagd - 02-05-2012 05:27 PM

Mi ostatnio tak przykro, bo jakoś tak mało czytam Smutny

Ale nie mam kiedy... jak już to dorwę jakieś gazety... czasopisma..

Ulubieni autorzy? Oj wielu. Federico Moccia, Kazuo Ishiguro, Musso, Murakami..

Z kolekcji to mam wszystkie Anie z Zielonego Wzgorza, całą Jeżycjadę, wszystkie Harry Pottery Uśmiech

Nie mogę jakoś przekonać się do żadnej fantastyki Smutny


RE: ulubieni autorzy - toruko - 02-05-2012 05:50 PM

Martina napisał(a):co do Carrolla, to nie przebrnęłam i wiem że nie przebrnę przez Kości Księżyca. nie wiem czego to wina, ale nie lubię tej książki i koniec.
oho! ja ją czytałam dawien dawno, ale pamiętam, że zrobiła na mnie dobre wrażenie Uśmiech zupełnie odmiennie rzecz się ma do Głosu naszego cienia, który mnie wkurzył co najmniej! a widziałam, że to jedna z Twoich ulubionych Uśmiech


RE: ulubieni autorzy - Martina - 02-05-2012 06:01 PM

oj tak. chociaż Krainy Chichów nic nie pobije Serce


RE: ulubieni autorzy - hardgirl123 - 02-08-2012 07:05 PM

Ja od czasów studenckich zaczytuje się Murakamim. Wcześniej czytywałam Grishama ale mi się znudził.


RE: ulubieni autorzy - nemezis871 - 02-08-2012 09:15 PM

Ja ulubionego chyba nie mam, wiem jednak kto jest autorem mojej nieprzerwanie od prawie 6 lat ulubionej książki - Wiesław Myśliwski. "Widnokrąg" wprost uwielbiam, "Traktat o łuskaniu fasoli" był tylko odrobinę gorszy.


RE: ulubieni autorzy - heksita - 02-08-2012 09:47 PM

Uwielbiam Dukaja i wciąż czekam na jakąś nową książkę. No ile można czekać przecież?!

A tak poza tym bardzo lubię G. Martina i jego całą sagę Lodu i Ognia, J. Carry za serię o Strzale Kusziela, Marqueza i jego "Miłość w czasach zarazy" Serce i tak dalej, i tak dalej...


RE: ulubieni autorzy - aanndrzej - 02-09-2012 12:13 AM

Jeśli chodzi o zagranicznych aktorów to w takiej kolejności:
Tony Shalhoub, Yvonne Strahovski, Leonardo DiCaprio, Michael Emerson i Stana Katic - to jest złota piątka.

A z Polskich to tylko i wyłącznie Artur Barciś, Paweł Wilczak, Wojciech Mecwaldowski.


RE: ulubieni autorzy - heksita - 02-09-2012 01:09 AM

Autorzy, nie aktorzy Duży uśmiech.


RE: ulubieni autorzy - Martina - 02-09-2012 06:24 AM

a już zaczynałam się zastanawiać, jaką to książkę wydał Leonardo DiCaprio... Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy


Marqueza też lubię. za "rzecz o moich smutnych dziwkach", za "miłość w czasach zarazy", za "sto lat samotności", za opowiadania tułacze.


RE: ulubieni autorzy - nemezis871 - 02-09-2012 11:41 AM

heksita napisał(a):Uwielbiam Dukaja i wciąż czekam na jakąś nową książkę. No ile można czekać przecież?!

A tak poza tym bardzo lubię G. Martina i jego całą sagę Lodu i Ognia, J. Carry za serię o Strzale Kusziela, Marqueza i jego "Miłość w czasach zarazy" Serce i tak dalej, i tak dalej...

Tez uwielbiam Martina Oczko Heksito, a tak z ciekawości, jak się tam w Szwajcarii zaopatrujesz w polskie książki? Rozumiem, że np. Martia mozesz kupić po angielsku/niemiecku czy jeszcze w innym języku, ale Dukaja to raczej nie Oczko


RE: ulubieni autorzy - heksita - 02-09-2012 12:29 PM

Widzisz, w całej Szwajcarii jest jeden polski sklep spożywczy. A Ty księgarnię byś jeszcze chciała Szczerbol Duży uśmiech?
A tak na poważnie -- Polaków tutaj jest relatywnie mało, raptem 20k. Polski biznes nie byłby raczej opłacalny. Przyjeżdżam do Polski i robię napad na Empik Język. Ostatnio bardziej zależy mi na CD niż na książkach (na szczęście, mniej miejsca w bagażu zajmują), bo też i nikt interesujący z polskich autorów nic nie wydaje. A autorów zagranicznych wolę czytać po angielsku (choć przyznam, że z Martinem na początku szło ciężko przez tę dziwną składnię i archaiczne słownictwo), więc tutaj przede wszystkim ratuje mnie amazon, jest zdecydowanie tańszy niż książki z księgarni.


RE: ulubieni autorzy - nemezis871 - 02-09-2012 12:55 PM

Myślałam, że sobie kupujesz w księgarniach internetowych i zamawiasz przesyłkę zagraniczną, ale to pewnie wyszłoby drożej niż taki napad na Empik raz na jakiś czas Oczko Chyba bym jednak zwariowała za granicą bez polskich książek i bym się ratowała audiobookami z neta Duży uśmiech