Postcrossing Forum
Przyklejenie całego bloku ze znaczkiem - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Postcrossing (/forum-5.html)
+--- Dział: Mam problem (/forum-9.html)
+--- Wątek: Przyklejenie całego bloku ze znaczkiem (/thread-466.html)



Przyklejenie całego bloku ze znaczkiem - Draakhan - 04-26-2012 06:00 PM

Ostatnio zakupiłem sobie kilka takich bloków i mam w związku z tym dylemat. Zakładając, że jakoś bym taki blok w całości zmieścił na kartce, to czy w ogóle jest to dozwolone, żeby przykleić cały blok, a nie tylko i wyłącznie wyrwany z niego znaczek? Orientujecie się może, czy nie będzie problemu z dojściem czegoś takiego potem?


RE: Przyklejenie całego bloku ze znaczkiem - nemezis871 - 04-26-2012 06:05 PM

Ja nie raz dostawałam kartki z naklejonymi całymi blokami Uśmiech Chyba nawet ostatnio od Claire1990 Uśmiech Jeśli tylko się zmieści na kartce, to dlaczego nie Uśmiech


RE: Przyklejenie całego bloku ze znaczkiem - Wróg Ludu - 04-26-2012 06:29 PM

Wysyłałem jedynie list z całym blokiem, ale otrzymałem potwierdzenie, że doszedł.


RE: Przyklejenie całego bloku ze znaczkiem - Mikis - 04-26-2012 06:36 PM

Z założenia powinno się naklejać blok w całości - po to on jest. Jednak można wydobyć z niego sam znaczek. Takie rozwiązanie filateliści uważają za barbarzyństwo. Formalnie nie ma znaczenia czy jest cały blok czy nie.


RE: Przyklejenie całego bloku ze znaczkiem - Satai - 04-26-2012 06:45 PM

Ja wysłałam kartkę z tym blokiem całkiem niedawno, doszła bez problemu. Często też dostaję takie bloki.


RE: Przyklejenie całego bloku ze znaczkiem - Draakhan - 04-26-2012 07:23 PM

O, to super, dzięki za odpowiedzi Oczko.


RE: Przyklejenie całego bloku ze znaczkiem - pro-et-contra - 04-26-2012 08:40 PM

ja nie lubie z tym blokiem,no,chyba,że nie jest duży,bo trochę się to rozpycha na adres. Jeszcze takiej nie dostałam Oczko


RE: Przyklejenie całego bloku ze znaczkiem - Bozia - 04-26-2012 08:41 PM

A mnie się te całe bloki podobają Duży uśmiech Czasami znaczek bez niego wygląda jak "wyrwany z kontekstu" nie wiem jak inaczej to opisać, musicie wybaczyć Uśmiech


RE: Przyklejenie całego bloku ze znaczkiem - mishi - 04-26-2012 10:22 PM

Ja Cię rozumiem, jednakowoż czasami cały blok mi przeszkadza. Zalezy od motywu... Zawstydzony

Także wysłać możesz Uśmiech


RE: Przyklejenie całego bloku ze znaczkiem - hardgirl123 - 04-28-2012 01:54 PM

ja kartki z blokiem jeszcze nie dostałam


RE: Przyklejenie całego bloku ze znaczkiem - pro-et-contra - 04-29-2012 01:31 PM

właśnie nakleilam 1 blok na kartkę - powiem Wam,że nie są takie złe jak myślałamZawstydzony


RE: Przyklejenie całego bloku ze znaczkiem - GabraLBN - 04-29-2012 02:13 PM

ja raz dostałam, ale wysyłałam dość często, szczególnie ten z WOŚP był śliczny (tylko trzeba jeszcze było znaczków dokleić) , ale ludzie baaardzo pozytywnie reagowali Duży uśmiech


RE: Przyklejenie całego bloku ze znaczkiem - nielotna - 12-26-2012 03:25 PM

A jak to jest z zaklejaniem kawałka znaczka? Wtedy kartka też dochodzi bez problemu? Ja mam czasem problem, gdy muszę złożyć kilka znaczków i nie mieszczą się one na kartce.


RE: Przyklejenie całego bloku ze znaczkiem - magdala39 - 12-26-2012 03:53 PM

Można tak, ale nominały znaczków muszą byc widoczne, zdarzało mi się tak robic niestety, bo na mojej wiejskiej poczcie bywa tak, ze jest bardzo ograniczony wybór znaczków i kombinowac trzeba, żeby się kwota zgadzała....


RE: Przyklejenie całego bloku ze znaczkiem - nielotna - 12-26-2012 03:56 PM

Dziękuję za odpowiedź, mnie raz na poczcie postraszono że kartka nie dojdzie, bo nie wiedzą czy znaczki nie były wcześniej używane...