Postcrossing Forum
Skanowanie pocztówek - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Postcrossing (/forum-5.html)
+--- Dział: Kartki do wysłania i wysłane (/forum-7.html)
+--- Wątek: Skanowanie pocztówek (/thread-71.html)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Skanowanie pocztówek - kolekcja - 02-07-2012 02:04 PM

a ja teraz nie mam skanera i nie mam jak skanować... ogólnie mam barrrdzo malutko poskanowanych pocztówek czego bardzo żałuję...


RE: Skanowanie pocztówek - Hedonic - 02-07-2012 02:26 PM

Ja w razie awarii skanera.. robiłbym zdjęcia komórką..Oczko i dawaj na kompa :]


RE: Skanowanie pocztówek - heksita - 02-07-2012 05:19 PM

(02-07-2012 02:26 PM)Hedonic napisał(a):  Ja w razie awarii skanera.. robiłbym zdjęcia komórką..Oczko i dawaj na kompa :]

Ja pewnie też, choć pewnie jednej kartce strzelałabym z 10 zdjęć, żeby tylko coś porządnie wyszło Szczęśliwy.


RE: Skanowanie pocztówek - Anusiak85 - 02-07-2012 07:05 PM

ja skanuję po 2, bo jak próbuję 3 to się skanuje jako jeden wielki obrazek Duży uśmiech a jak daję 2 to każda osobno ładnie Uśmiech

ostatnio mi skaner ucina białe ramki :/


RE: Skanowanie pocztówek - nemezis871 - 02-07-2012 08:14 PM

Ja też nie mam skanera Oczko I jakoś sobie radzę. Różnymi sposobami.

1) Jeśli na kartce jest podana strona www wydawnictwa, wchodzę na nią i szukam, często są, dzisiaj np. weszłam na stronę wydawnictwa z Micronesii, znalazłam skany

2) Jeśli otrzymuję offa bez skanu, patrzę w wysłane użytkownika, często są oni tak leniwi, że nawet jeśli ślą mi taką samą kartkę jak komuś, kto już wykonał za nich robotę i zrobił skan i tak nie załączą go (często się to zdarza)

3) Jeśli np. dostaję kartkę z określonego miejsca, dajmy na to, tak było z kartką z Alhambry, wchodzę w google, wpisuję frazę: postcard Alhambra Spain, postcrossing, albo postcrossing user from Granada Spain z reguły w obu przypadkach wynajduje mi po trzy linki z PC, wchodzę wysłane osoby z danego miejsca i jak wyżej, często w wysłanych znajduję kartkę, którą mam

4) Jeśli kartka jest dość popularna, z Polski, to przeglądam też Wasze wyslane/otrzymane

5) ostatecznie robię zdjęcie Język Wiem, że ze zdjęciem teoretycznie jest najmniej zachodu, ale ja nie lubię robić fotek, bo są nieostre, mam zły aparat, a iphone brata nie zawsze jest dostępny.

6) W przypadku DDK lub Akaroy, Lipca, po prostu zrzucam skany udostępnione przez wydawcę Język

+ czasem przeglądając różniste galerie znajduję po prostu lepszy skan/zdjęcie kartki, którą mam, to zastępuje swoje zdjęcia/znaleziony skan nowym Oczko

A zapomniałam dodać, że niektórzy userzy są tacy mili, że wysyłają skany, jeśli je mają, np. Enderejew i Mishi za co jestem bardzo wdzięczna, bo bez skanera niby da się żyć, ale jednak co skan dobrej jakości, to skan!


RE: Skanowanie pocztówek - likevel - 02-07-2012 08:27 PM

(02-07-2012 08:14 PM)nemezis871 napisał(a):  Ja też nie mam skanera Oczko I jakoś sobie radzę. Różnymi sposobami.

1) Jeśli na kartce jest podana strona www wydawnictwa, wchodzę na nią i szukam, często są, dzisiaj np. weszłam na stronę wydawnictwa z Micronesii, znalazłam skany

2) Jeśli otrzymuję offa bez skanu, patrzę w wysłane użytkownika, często są oni tak leniwi, że nawet jeśli ślą mi taką samą kartkę jak komuś, kto już wykonał za nich robotę i zrobił skan i tak nie załączą go (często się to zdarza)

3) Jeśli np. dostaję kartkę z określonego miejsca, dajmy na to, tak było z kartką z Alhambry, wchodzę w google, wpisuję frazę: postcard Alhambra Spain, postcrossing, albo postcrossing user from Granada Spain z reguły w obu przypadkach wynajduje mi po trzy linki z PC, wchodzę wysłane osoby z danego miejsca i jak wyżej, często w wysłanych znajduję kartkę, którą mam

4) Jeśli kartka jest dość popularna, z Polski, to przeglądam też Wasze wyslane/otrzymane

5) ostatecznie robię zdjęcie Język Wiem, że ze zdjęciem teoretycznie jest najmniej zachodu, ale ja nie lubię robić fotek, bo są nieostre, mam zły aparat, a iphone brata nie zawsze jest dostępny.

6) W przypadku DDK lub Akaroy, Lipca, po prostu zrzucam skany udostępnione przez wydawcę Język

+ czasem przeglądając różniste galerie znajduję po prostu lepszy skan/zdjęcie kartki, którą mam, to zastępuje swoje zdjęcia/znaleziony skan nowym Oczko

A zapomniałam dodać, że niektórzy userzy są tacy mili, że wysyłają skany, jeśli je mają, np. Enderejew i Mishi za co jestem bardzo wdzięczna, bo bez skanera niby da się żyć, ale jednak co skan dobrej jakości, to skan!
No jakbym siebie widziała! Duży uśmiech Najgorzej mam ze starymi offami i tagami z 2010 roku, nijak nie mogę znaleźć skanów w internecie.


RE: Skanowanie pocztówek - heksita - 02-07-2012 09:12 PM

Możecie mi wysłać swoje kartki pocztą, ja Wam je poskanuję i odeślę Język.


RE: Skanowanie pocztówek - Draakhan - 02-08-2012 09:45 AM

(02-07-2012 09:12 PM)heksita napisał(a):  Możecie mi wysłać swoje kartki pocztą, ja Wam je poskanuję i odeślę Język.
I np. 350 sztuk czystych Cię nie przeraża? Diabeł


RE: Skanowanie pocztówek - Martina - 02-08-2012 09:50 AM

heksita lubi skanować, segregować, układać w pudełkach... Duży uśmiech przez chwilę kiedyś rozważałam wysłanie jej całego pudła kartek żeby mi je poukładała jakoś logicznie Szczęśliwy


RE: Skanowanie pocztówek - owadomorek - 02-08-2012 09:52 AM

jakby heksita miała za dużo zamówień i się nie wyrabiała, to ja chętnie pomogę Duży uśmiech

śmieją się ze mnie, że mogłabym układać na przykład książki w bibliotece cały dzień a każdej nocy mógłby przychodzić huragan i rozwalać a ja bym znó następnego dnia układała Zdziwko


RE: Skanowanie pocztówek - nemezis871 - 02-08-2012 10:03 AM

Ja też mam taką manię do układania! Na praktykach w bibliotece raz, jak nie miały kobity żadnych zadań dla mnie, bo pusto w bibliotece, to kazały mi poukładać cały regal według alfabetu, bo czytelnicy zrobili burdel, przy okazji miałam sprawdzać czy do wszystkich książek wprowadzono kody kreskowe.
Ale tak tak w temacie, to ja chyba bym się bała, ze coś się stanie moim pocztówkom po drodze i bym się zapłakała, gdybym straciła prawie całą kolekcję ;(


RE: Skanowanie pocztówek - Dziabka - 02-08-2012 10:07 AM

Ja też lubię skanować...Zawstydzony I układać, podpisywać, segregować... Wysłane i otrzymane... Choć tylko w kompie, bo realne w segregatorze układam po prostu chronologicznie (datę otrzymania zapisuję delikatnie ołówkiem).


RE: Skanowanie pocztówek - owadomorek - 02-08-2012 10:08 AM

(02-08-2012 10:03 AM)nemezis871 napisał(a):  Ja też mam taką manię do układania! Na praktykach w bibliotece raz, jak nie miały kobity żadnych zadań dla mnie, bo pusto w bibliotece, to kazały mi poukładać cały regal według alfabetu, bo czytelnicy zrobili burdel, przy okazji miałam sprawdzać czy do wszystkich książek wprowadzono kody kreskowe.

marzenie Serce

a w temacie - skanuję wszystkie pocztówki, czyste mam poskanowane właściwie niedługo po zakupie. Lubię mieć na PC pełną galerię wysłanych Oczko ostatnio wylosowałam dziewczynę, która ma w lutym urodziny i chciałaby kartkę urodzinową. Kartka została zakupiona po drodze na pocztę, ale nie wysłałam jej z innymi kartkami, bo przecież musiał być skan Oczko


RE: Skanowanie pocztówek - Martina - 02-08-2012 10:08 AM

owadomorek, nie chcesz wpaść do mnie na parę godzin i zrobić mi porządku? ja nawet nie mam jakoś chęci żeby przełożyć offy do nowego pudełka, które kupiłam specjalnie na ten cel O matko i stoi puste pudełko, a obok tymczasowe kartonowe, którym już dawno mogłyby się zająć koty...


RE: Skanowanie pocztówek - mishi - 02-08-2012 10:10 AM

Niedawno machia i jej druga polówka sprezentowali mi na urodziny kartoniki na pocztówki. To teraz mam powiedzmy, że poukładane wg państw. Do tej pory były wrzucane do pudła jakoi te "wrzucone na bloga" i "do wrzucenia na bloga" Duży uśmiech Także nie układam, nie kataloguję, nic.


RE: Skanowanie pocztówek - Martina - 02-08-2012 10:16 AM

ja mam osobne pudełko na kartki od was, osobne na swapy zagraniczne i osobne na offy, ale w każdym z nich bajzel jak ta lala Zdziwko


RE: Skanowanie pocztówek - daisee - 02-08-2012 10:20 AM

ja tez zapraszam owadomorka do siebie. do ogarnięcia prócz czterech pudeł kartek jest też domowa biblioteka. a ja codziennie sieję w kartkach i książkach takie spustoszenie, że mogę Ci w zasadzie zaproponować stały etat Oczko


RE: Skanowanie pocztówek - owadomorek - 02-08-2012 10:25 AM

szkoda tylko, że do wszystkich mam daleko Duży uśmiech
ja mam u siebie domową bibliotekę, ale mój bibliofil jest takim bałaganiarzem, że nie doceniłby ładnie ułożonych książek Język chociaż może jak już biblioteka nabierze prawdziwych kolorów i staną regały po sufit to się skuszę do inwentaryzacji Wywracanie oczami


RE: Skanowanie pocztówek - machia - 02-08-2012 10:45 AM

Ja tam mam 15 kartek na krzyż to się jeszcze na tablicy korkowej nad biurkiem mieszczą Duży uśmiech
Staram się też skanować na bieżąco te otrzymane i kupione pocztówki, bo później jak mi się nagromadzi.. Cyklop


RE: Skanowanie pocztówek - daisee - 02-08-2012 10:47 AM

owadomorek napisał(a):jak już biblioteka nabierze prawdziwych kolorów i staną regały po sufit to się skuszę do inwentaryzacji
też sobie tak zawsze obiecywałam. a jak już stanęły te regały po sufit to zapanował na nich tak twórczy nieład, że nie wiadomo co gdzie jest. Zbieram się od dawna, żeby to jakoś posegregować tematycznie, kolorami okładek albo jakkolwiek ale ciężko mi idzie. Dobrze by chociaż było te książki jakoś skatalogować bo sama nie wiem co mam i ostatnio udało mi się kupić kilka dubli.