Postcrossing Forum
przechwałki kulinarne - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Off topic (/forum-21.html)
+--- Dział: Off topic (/forum-25.html)
+--- Wątek: przechwałki kulinarne (/thread-77.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


RE: przechwałki kulinarne - nemezis871 - 11-05-2012 05:54 PM

A u mnie dzisiaj na obiad.. twarda jak podeszwa kaczka - śmiałam się z Mamy, że dorwała Kaczora Donalda, bo to to mięso było jak z jakiegoś stuletniego kaczora....

A za to na ,,podwieczorek" Serce to:

[Obrazek: szyszki-z-ryzu-preparowanego_17890_7.jpg]


RE: przechwałki kulinarne - Av3ntia - 11-06-2012 07:17 PM

Rzuć we mnie kilkoma tymi kulkami Szczęśliwy Mniam!


RE: przechwałki kulinarne - zylia - 11-09-2012 06:38 PM

sysunie Serce
O mateńko, Nemezis, jak je zrobiłaś że są takie ciemne? Kakao czy inny magiczny składnik?
Ja znam tylko jasne szyszki. Pychota, szczególnie jak mają dużo toffi, a nie tylko minimalnie aby zlepić ryż.


RE: przechwałki kulinarne - nemezis871 - 11-09-2012 07:53 PM

Zylio, to akurat nie jest zdjęcie moich, ale moje były tylko niewiele jaśniejsze. Prócz toffi i krówek dodałyśmy też nieco ciemnej czekolady i z łyżkę kakao też można. Pyszne były, wchłonięte już dawno Szczęśliwy

A wczoraj mi sąsiadka przyniosła śledzików po szlachecku, czy jak ona to nazwała Oczko W oleju i miesznace przypraw - m.in. majeranku i liścia laurowego i czegoś jeszcze. Dooobre były, też już nie ma.


RE: przechwałki kulinarne - PaulaZ87 - 11-09-2012 08:00 PM

Też chcę takieUśmiech


RE: przechwałki kulinarne - Anusiak85 - 11-10-2012 10:47 PM

a u mnie dziś muffinki z krówkami Serce


RE: przechwałki kulinarne - wedmoczka - 11-11-2012 10:03 AM

a podzieli sie ktoś dobrym przepisem na lasagnie??Uśmiech


RE: przechwałki kulinarne - zylia - 11-13-2012 07:09 PM

(11-11-2012 10:03 AM)wedmoczka napisał(a):  a podzieli sie ktoś dobrym przepisem na lasagnie??Uśmiech

Popieram prośbę!
Ostatnimi czasy mam bardzo często ochotę na tę potrawę... A w Internecie wiadomo - miliard przepisów i nie wiadomo, który wybrać Oczko


RE: przechwałki kulinarne - wedmoczka - 11-13-2012 07:36 PM

ja w końcu zrobiłam z małą modyfikacja przepis s Lidla co był ostatnio wyszlo nawet całkiem całkiem jak na pierwszą próbęUśmiech


RE: przechwałki kulinarne - heksita - 11-13-2012 10:28 PM

Tutaj znalazłam przetłumaczony przepis na lasagne od Jamiego Olivera z jego książki "Ministry of food". Przepis wypróbowałam, aczkolwiek jak się już lasagne zrobi te kilka razy w życiu, potem można robić z głowy Uśmiech.


RE: przechwałki kulinarne - justa - 11-14-2012 05:58 PM

Właśnie jestem w trakcie robienia tarty jabłkowej, ale pierwszy raz robię ją na kruchym, gotowym cieście , kupionym w sklepie. Zobaczymy jak wyjdzieUśmiech


RE: przechwałki kulinarne - werciarad - 11-15-2012 11:45 AM

Oto przepis na lazanię prosto z Włoch. Z tej porcji wychodzi mi 1 duża blacha, na którą potrzebne jest 1 opakowanie makaronu lasagne.

SOS POMIDOROWY:
1 cebulę pokroić i podsmażyć na oleju, dodać 2 małe słoiczki przecieru pomidorowego, podlać wodą i posolić do smaku. Ugotować.

RAGU:
1 cebulę zetrzeć na grubych oczkach, zalać wodą, aby cebula była zakryta. Gotować, aż woda się wygotuje, co jakiś czas mieszać. Dodać trochę oleju, 1/2 kg mięsa mielonego, 1 puszka groszku (może być z wodą). Wymieszać i gotować około 20-30 minut. Jak jest za gęste dolać trochę wody. Przyprawić solą, pieprzem i 1 łyżką cukru. Odstawić i dodać do tego trochę sosu pomidorowego do uzyskania koloru.

SOS BESZAMELOWY:
200 g masła, 100 g mąki pszennej, 1 l mleka
Masło roztopić i dosypać powoli mąkę ciągle mieszając w jedną stronę. Gdy będzie jednolita masa wyłączyć gaz i dolać bardzo powoli mleko w temperaturze pokojowej ciągle mieszając. Postawić na wolnym gazie cały czas mieszając w jedną stronę. Wyłączyć gdy zacznie się gotować. Doprawić solą i można dodać 50 g parmezanu mielonego.

Na spód brytfanki dać troszkę oleju i sosu pomidorowego, poukładać makaron jeden przy drugim, nałożyć Ragu, lazania, sos beszamelowy, lazanie i druga taka sama warstwa. Na wierzch wylać pozostały sos beszamelowy wymieszany z sosem pomidorowym i Ragu. Dać kawałki masła na wierzch i piec około 1 godziny w ok. 170 stopni.

Smacznego Uśmiech


RE: przechwałki kulinarne - Pasażerka - 11-22-2012 08:05 PM

poeksperymentowałam dzisiaj i stworzyłam coś na wzór saltimbokki.
pierś kurczaka podzieliłam na dwa mniejsze kawałki, doprawiłam mieszanką ziół z czosnkiem, koperkiem i bazylią na czele, przykryłam to szynką parmeńską i złączyłam wykałaczkami. całość przesmażyłam na patelni a potem wyłożyłam na blachę. usunęłam wykałaczki, na wierzch nałożyłam po kawałku żółtego sera i wrzuciłam na 10 minut do piekarnika.

wyszło mi trochę za słone, ale kasza świetnie zneutralizowała ten przesolony smak. jestem z siebie dumna Serce


RE: przechwałki kulinarne - Av3ntia - 11-22-2012 08:21 PM

Zazdroszczę! Teraz to bym wiele rzeczy zjadła :<

Podzieli się ktoś z Was super przepisem na leczo?Uśmiech


RE: przechwałki kulinarne - mishi - 11-25-2012 12:24 PM

(11-22-2012 08:21 PM)Xellosan napisał(a):  Podzieli się ktoś z Was super przepisem na leczo?Uśmiech

Nie wiem czy super, ale... przesmażam kiełbasę, zalewam wodą, dodaję cebuli, papryki, trochę pieczarek, pomidorów, doprawiam słodką papryką, pieprzem, przecierem pomidorowym i szczyptą cukru. I to się tak pyrtoli na małym ogniu Cyklop

Popełniłam muffinki czekoladowe:
http://kobiecacodziennosc.blogspot.com/2012/11/mirielka-kulinarnie-muffinki-czekoladowe.html Serce


RE: przechwałki kulinarne - Martina - 11-25-2012 01:36 PM

ja we środę zrobię lasagne, bo kupiłąm niesamowicie tanio makaron Cyklop


RE: przechwałki kulinarne - wen.kongshu - 12-04-2012 05:15 PM

A ja dziś zaczęłam robić pierniczki na święta... i pewnie będę je piec jeszcze kilka dni, bo mam ciasta całą lodówkę Uśmiech


RE: przechwałki kulinarne - Av3ntia - 12-04-2012 05:22 PM

Mniam, mniam, pierniczki Duży uśmiech
A ja dzisiaj miałam na obiad pyszne spaghettiSerce
A wczoraj domowa pizza i sernikSzczęśliwy


RE: przechwałki kulinarne - Martina - 12-04-2012 08:22 PM

wczoraj upiekłam swoją pierwszą tartę z owocami Szczęśliwy


RE: przechwałki kulinarne - nemezis871 - 12-04-2012 08:24 PM

A umnie dzisiaj na kolację sałatka pod tytułem ,,ratowanie śledzia" Duży uśmiech

Bo sąsiadka przyniosła nam w niedzialę dwa rodzaje śledzi, jakieś arystokratyczne (wciąz je nazywam szlacheckimi Duży uśmiech), które są pyszne i jeszcze jakieś, które są tak okropnie kwaśne, że moja mama stwierdziła: aż wstyd, ale chyba trzeba będzie wyrzucić. Jako, że jedzenia wyrzucać nie lubię rozdrobiłam te śledzie na kostkę, dodałam jajko, ziemniaka, ogórka kiszonego i odrobinę pora, majonez i przyprawy i śledź zginął. Na dodatek sałatka jest przyzwoita, choć brakuje mi buraczaka do niej Szczęśliwy