Postcrossing Forum
przechwałki kulinarne - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Off topic (/forum-21.html)
+--- Dział: Off topic (/forum-25.html)
+--- Wątek: przechwałki kulinarne (/thread-77.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


RE: przechwałki kulinarne - nemezis871 - 12-10-2012 02:04 PM

Moi rodzice kupili z sąsiadami na pół świnię od faceta na wsi. Właściwie mój Tato i sąsiad po prostu po powrocie ze wsi miesiąc temu, kiedy to jechali po grzyby i zawieść kilka gratów jeszcze z naszego starego mieszkania, po prostu poinformowali nas, że owego zwierzaka zamówili. Moja Mama i sąsiadka były wściekłe, bo gdzie w lodówce w kuchni, która ma jakieś 6 metrów powierchni trzymać jeszcze pól tuszy Szczęśliwy W weekend ją zwieźli co oznacza, że wczoraj była istna mięsna kołomyja: przetapianie smalcu, robienie kiełbasianek, porcjowanie schabów, przygotowywanie kiełbas, boczku, szynek (taaa, kupiliśmy kilka kilo już gotowej kiełbachy, ale sąsiad ma na działce prowizoryczną wędzoarnię i sami będzięmy wędzić wszystko. Nie przeczę, taka szynka wędzona w swojej wędzarni na święta to jest mniam, ale roboty tyle, że... a w sumie większośc zrobiła Mama, bo ja byłam w kinie pół dnia.

No i jak łatwo się domyślić: wczoraj na kolację mini mielone, dzisiaj robię gulasz mięsny, jak tak dalej pójdzie to do świąt, kiedy będę mogła spróbować tej wędzonej szynki i karczków, to będę już miała mięsa powyżej dziurek w uszach O matko Ale jest na to rana - zaprosić mojego chłopaka na kilka dni Szczęśliwy


RE: przechwałki kulinarne - djdomin - 12-10-2012 04:31 PM

Lubię takie szalone pomysły jak kupić świniaka. I od lat żałuję, że nie mieszkam w domu z ogródkiem, aby postawić wędzarnię...


RE: przechwałki kulinarne - magdala39 - 12-10-2012 04:33 PM

Przyjeżdżaj Dominik! U mnie jest gdzie postawic wędzarnię, a kupno świniaka zajmie tyle, ile jeden telefon....


RE: przechwałki kulinarne - nemezis871 - 12-10-2012 04:55 PM

Cytat:Lubię takie szalone pomysły jak kupić świniaka. I od lat żałuję, że nie mieszkam w domu z ogródkiem, aby postawić wędzarnię...

A myślisz, że ja mieszkam w domku z ogródkiem? Szczęśliwy Marzenie ściętej głowy. Może kiedyś, bo rodzice mojego chłopaka wybudowali dom na wsi, ale teraz mieszkam rzut beretem od centrum Katowic, w bloku na 40 metrach kwadratowych Oczko Sąsiad ma ogródek działkowy za boiskiem, na terenie byłej jednostki wojskowej i jednocześnie terenie wydartym Instytutowi Pamięci Narodowej, który się rozlokował za płotem. I to właśnie na ogródkach będziemy wędzić. Mam nadzieję, że szynka wyjdzie taka dobra jak mojemu wujkowi kiedyś (wędził u siebie na strychu Duży uśmiech)


RE: przechwałki kulinarne - Anusiak85 - 12-21-2012 05:12 PM

a ja dziś zrobiłam do pracy pożegnaniowo-świąteczne muffinki z choinkami Duży uśmiech

[attachment=306]


RE: przechwałki kulinarne - nielotna - 12-21-2012 05:33 PM

Anusiak85 piękne Ci wyszły Oczko Ja ostatnio eksperymentowałam z ciastami drożdżowymi i nawet wyszły, ale jakieś takie suche.


RE: przechwałki kulinarne - betkap - 12-21-2012 10:02 PM

Zawsze wydawało mi się, że mam dwie lewe ręce do pieczenia i gotowania potraw z mąki (np. ulubione pierożki. Jak kiedyś będąc młodym dziewczęciem usiłowałam obeznać się ze sztuka pieczenia jakiegokolwiek ciasta to mój tata po spróbowaniu stwierdził, że ono ze Stomilu bo...gumowe Oczko Teraz w wieku bardzo słusznym, bez parcia i nacisków, a z nudów zaczęłam piec. I o dziwo wychodzi ! Nawet ostatnio upiekłam chleb orkiszowy na miodzie - nie z mieszanki i w zwykłym piekarniku. Byłam zachwycona własną twórczością. Chyba trzeba mieć czas i odpowiednie podejście - przynajmniej w moim przypadku Uśmiech


RE: przechwałki kulinarne - stalowamagnolia - 12-21-2012 10:06 PM

Anusiak - muffinki wyglądają pysznie Uśmiech


RE: przechwałki kulinarne - Martina - 12-22-2012 09:09 AM

a moje? Szczęśliwy

[Obrazek: dsc02296l.jpg]


RE: przechwałki kulinarne - Av3ntia - 12-22-2012 09:40 AM

Trochę jak kupa wyglądają te choinki Serce Kocham Cię Martina Szczęśliwy

Jak prosto i przyjemnie zrobić takie choiny na muffiny? Zaskoczyłabym TŻZawstydzony


RE: przechwałki kulinarne - Martina - 12-22-2012 09:41 AM

sama jesteś kupa Szczęśliwy a moje to cupcakes a nie muffiny. phi.

miękkie masło + cukier puder + barwnik spożywczy Śpiący


RE: przechwałki kulinarne - Av3ntia - 12-22-2012 09:45 AM

Ok, kupacakes, zarejestrowałamSzczęśliwy Sorry, zabij mnie, na jakiś głupi humor mi się zebrałoCyklop

A gdzie kupujecie barwniki?


RE: przechwałki kulinarne - Tulsa - 12-22-2012 10:12 AM

Ja osobiście swego czasu kupiłam na Allegro z firmy Wilton,od tego użytkownika: http://allegro.pl/show_user.php?uid=6124133 .Wybrałam je z polecenia znajomej i jestem zadowolona-są bardzo wydajne. Uśmiech


RE: przechwałki kulinarne - Martina - 12-22-2012 11:20 AM

ja kupiłam na allegro w proszku i mam je od prawie roku, wystarczy dosłownie na czubeczku łyżeczki a kolory są tak intensywne, że ho ho.


RE: przechwałki kulinarne - zylia - 12-22-2012 12:43 PM

A mi się podobają choinki Martiny Duży uśmiech
Choć mam pewne opory przed spożywaniem zielonych/niebieskich/intensywnie różowych/ogólnie nienaturalnego koloru elementów ciast. Mój mózg mi wmawia że to nie jedzenie tylko chemia Język
Uwielbiam np oglądać różne artystyczne torty w niesamowitych kształtach, ale na urodziny bym takiego nie chciała, bo tylko bym na niego patrzyła zamiast jeśćDuży uśmiech


RE: przechwałki kulinarne - Av3ntia - 12-22-2012 12:46 PM

Ależ mi się też podobają, chętnie bym takie wykonała na Święta, ale już nie zamówię barwników z allegro Oczko


RE: przechwałki kulinarne - nemezis871 - 12-22-2012 03:07 PM

A ja dzisiaj miałam ziemniaczki z paleniska Serce Mój Tato z sąsiadek wędzą szynki na ogródku i do paleniska wrzucili ziemniaczki w folii. Takie ciepłe, w rumianej skórce, z masełkiem i solą - mioodzio, niczym przy ognisku w lato


RE: przechwałki kulinarne - get_me_out - 12-22-2012 03:09 PM

(12-22-2012 03:07 PM)nemezis871 napisał(a):  Mój Tato z sąsiadek wędzą szynki


Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać, ale wyobraziłam sobie szynki z sąsiadek Duży uśmiech Duży uśmiech

domyślam się, że to literówka i miało być sąsiadeM Język


RE: przechwałki kulinarne - nemezis871 - 12-22-2012 03:18 PM

Cytat:
Cytat:nemezis871 napisał(a): Mój Tato z sąsiadek wędzą szynki


Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać, ale wyobraziłam sobie szynki z sąsiadek

domyślam się, że to literówka i miało być sąsiadeM

Buahaahaha Duży uśmiech Aż się uśmiałam sama z siebie. Nie, mój Tato nie jest ludożercą Szczęśliwy


RE: przechwałki kulinarne - nielotna - 12-22-2012 05:32 PM

(12-22-2012 03:07 PM)nemezis871 napisał(a):  A ja dzisiaj miałam ziemniaczki z paleniska Serce Mój Tato z sąsiadek wędzą szynki na ogródku i do paleniska wrzucili ziemniaczki w folii. Takie ciepłe, w rumianej skórce, z masełkiem i solą - mioodzio, niczym przy ognisku w lato

Strasznie Ci zazdroszczę - ja całe lato nie mogłam się doprosić o ognisko. ;(

Choinki Martiny wyglądają świetnie, ja na razie robię tylko proste ciasta. Ostatnio kupiłam silikonowe foremki w kształcie Mikołaja i misia i inne świąteczne Oczko