Postcrossing Forum
Poznań - na pocztówce. - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Wymiana forumowa (/forum-11.html)
+--- Dział: Szukam na wymianę / oferuję (/forum-18.html)
+--- Wątek: Poznań - na pocztówce. (/thread-778.html)



Poznań - na pocztówce. - redemers - 01-18-2013 03:00 PM

Aby się trochę rozwinąć w temacie Postcrossingu, i wzmocnić mój lokalny patriotyzm pocztówkami z miastem w którym się urodziłem, a mianowicie z Poznaniem, postanowiłem zbierać pocztówki w tym temacie.
Pożądane w pierwszej kolejności są pocztówki z okresu PRL,u.
Co do PRL'u to mam małego bzika na tym punkcie, może to jest wynik mojego cudownego dzieciństwa które przeżywałem w tamtym okresie. To wywołuje u mnie poczucie czegoś co się skończyło i coś za czym bardzo tęsknie. Lubie np. stare PRL'owskie przewodniki turystyczne które również, może nie dla samej treści, ale dla ich zapachu który przynosi wspomnienia.
Na wymianę dużo na razie nie mam, ale coś na pewno się znajdzie.

Edit:
A najlepiej gdyby przeszły już przez "tamten" PLR,owski obieg pocztowy, w tym jest cały smaczek, poznawania zapomnianych myśli tamtych ludzi.
Co do przewodników, jestem zainteresowany.


RE: Poznań - na pocztówce. - redemers - 01-23-2013 09:52 PM

Temat jak najbardziej aktualny Uśmiech


RE: Poznań - na pocztówce. - dzina - 06-13-2013 08:38 PM

Mam trochę kartek z czasów PRL-u, Poznań też by się znalazł...
Ale te pocztówki nie wszystkie są czyste... (dużo mam czystych z Trójmiasta).
Więc jeśli byłbyś dalej zainteresowany, to daj znać - dokładnie je wtedy przejrzę.


RE: Poznań - na pocztówce. - redemers - 06-15-2013 12:59 PM

(06-13-2013 08:38 PM)dzina napisał(a):  Mam trochę kartek z czasów PRL-u, Poznań też by się znalazł...
Ale te pocztówki nie wszystkie są czyste... (dużo mam czystych z Trójmiasta).
Więc jeśli byłbyś dalej zainteresowany, to daj znać - dokładnie je wtedy przejrzę.

Nie muszą być czyste, z obiegu dla mnie mają większa "wartość" Uśmiech


RE: Poznań - na pocztówce. - dzina - 06-15-2013 03:36 PM

https://plus.google.com/photos/103564715041758980278/albums/5889713155003420113?hl=pl&partnerid=gplp0
W tym albumie umieściłam kartki peerolowskie, z którymi mogę się rozstaćUśmiech A mam ich w sumie ponad 200...Zajrzyj, może coś sobie wybierzesz.
Niestety, z Poznania jest tylko jedna (mam więcej, ale są adresowane bezpośrednio do mnie i szkoda mi się z nimi rozstawać)...
Opisałam kartki : B/O to bez obiegu, czyli czyste i Z/O to z obiegu, czyli wypisane.