Postcrossing Forum
Praca domowa ze sztuką - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Off topic (/forum-21.html)
+--- Dział: Off topic (/forum-25.html)
+--- Wątek: Praca domowa ze sztuką (/thread-961.html)Praca domowa ze sztuką - Draakhan - 12-31-2013 03:37 PM

Cześć,

Chciałbym Wam zaproponować zabawę, która dotarła do mnie wczoraj na fejsie. Po małej modyfikacji zasad można by ją "przetłumaczyć" na zabawę forumową.

Zabawa polega na tym, że piszący posta zapoznaje się z twórczością artysty zadanego w pracy domowej przez ostatnią osobę w wątku. Następnie wybiera z twórczości tej osoby jedno dzieło, które mu się najbardziej podoba, i wrzuca obrazek je przedstawiający. Mile widziane jest napisanie, czemu padł taki, a nie inny wybór. Na koniec zaś uczestnik zabawy w swoim poście podaje imię i nazwisko innego artysty, który stanie się pracą domową dla następnej osoby. Może to być zarówno bardzo znany artysta, jak też i niszowy.

Zacznę w takim razie od Dmitrya Maximova aka Tebe Interesno.

Praca, jaką wybrałem, rzuciła mi się w oczy już na miniaturce do linka podrzuconego przez znajomego. Przejrzałem kilkanaście stron bloga artysty i ta praca mi się najbardziej spodobała. A wszystko przez nieodparcie nasuwające się skojarzenie z filmową Incepcją. Polecam przejrzenie całego bloga Maximova, gdyż klimat jego twórczości jest zdecydowanie niepokojąco-wciągający.

[Obrazek: 1520699_3782385495698_98055658_n.jpg]

A pracą domową dla następnej osoby będzie Bernardo Bellotto (zw. Canaletto) Uśmiech


RE: Praca domowa ze sztuką - romanek - 12-31-2013 04:05 PM

Bardzo ciekawy temat.

Canaletto znamy głównie z obrazów z widokami Warszawy i Wenecji. Ja proponuję zobaczyć coś jeszcze. Miasteczko w Saksonii- Pirna.
Obraz przedstawia rynek. Kiedy zobaczyłem pierwszy raz tę pracę, pomyślałem,że to reprint.... namalowane ze wszystkimi szczegółami, niemal jak fotografia. Z detalami przedstawiono postacie na placu, ich codzienne zajęcia, sklepy, oberża, plotkujące kobiety (sic!) i kilka osób patrzących jakby w stronę, skąd malowano ujęcie. Świetnie przedstawiono cienie budynków, nawet zacieki na ścianach.

[Obrazek: 800px-Canaletto_%28I%29_021.jpg]


A oto jak plac w Pirnie wygląda obecnie. Raczej niewiele się zmienił na przestrzeni lat....

[Obrazek: Pirna-Markt-Fuessel11_640x480.jpg]

Następnego artystę do pracy domowej proponuję dobrze nam znanego, nawet osobiście, Jaśka Walczewskiego Uśmiech