Ankieta: Co preferujesz?
Zwykłą książkę
Czytnik e-booków
Nie robi mi to różnicy
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zwykła książka czy czytnik e-booków?
Autor Wiadomość
Lia Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 765
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 2
Post: #1
Zwykła książka czy czytnik e-booków?
Chętnie poznam Wasze zdanie. Sama bardzo lubię czytać i od dziecka pochłaniam mnóstwo książek. Przystopowałam nieco w liceum, kiedy to kompletnie zdemotywowały mnie lektury, ale powoli wracam do "nałogu". Duży uśmiech

Dwa miesiące temu stałam się posiadaczką Kindle'a i nareszcie mogłam bez problemu przeczytać ciężkie do zdobycia książki (no i powiedzmy sobie szczerze - zawsze mi było szkoda kasy na rzecz, którą zaraz odłożę na półkę, szczególnie, że w dzisiejszych czasach książki są drogie i nie jest ich tak wcale łatwo opchnąć innym).

O wiele lepiej czyta mi się na czytniku. Bardzo szybko. Klikam, klikam, klikam i nim się zorientuję, już pół książki za mną. Nie odczuwam tempa czytania. Przy zwykłej książce zawsze sobie kalkulowałam: "Muszę jeszcze o tyle przeczytać...", "To mi zajmie jeszcze parę dni..." itp. No i najważniejsze - LEKKOŚĆ. Kindle'a upcham wszędzie, nawet do małej torebki. Wyciągam w autobusie bez siłowania się, nie rozpycham się wśród ludzi, bo mi książka wypada, no i mam lżej w targaniu.

Są zwolennicy tradycyjnych książek, są zwolennicy czytników. Ja pokochałam Kindle'a, bo jestem osobą korzystającą z ułatwień życia. Nie tępię "tradycjonalistów", nie zmuszam do czytników - ale baaardzo denerwują mnie osoby, które to robią. Przeważnie na rzecz zwykłych książek, bo czytniki są be i fe, choć nigdy go w ręku nie miały.

Co Wy sądzicie? Dlaczego wybieracie jedno, albo drugie? Gdybyście otrzymali czytnik w prezencie, korzystalibyście z niego? Dlaczego zwykła książka jest lepsza/gorsza od czytnika?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2012 01:16 PM przez Lia.)
08-06-2012 11:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Zwykła książka czy czytnik e-booków? - Lia - 08-06-2012 11:45 PM
RE: Zwykła książka czy e-book? - mishi - 08-07-2012, 07:45 AM
RE: Zwykła książka czy e-book? - machia - 08-07-2012, 08:19 AM
RE: Zwykła książka czy e-book? - Lia - 08-07-2012, 09:45 AM
RE: Zwykła książka czy e-book? - edtta - 08-07-2012, 10:38 AM
RE: Zwykła książka czy e-book? - mishi - 08-07-2012, 11:50 AM
RE: Zwykła książka czy e-book? - Lia - 08-07-2012, 12:53 PM
RE: Zwykła książka czy e-book? - mishi - 08-07-2012, 01:13 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polecamy: ,

Partnerzy:

Chwilówki - porady, opinie, nowości
Kontakt | Postcrossing Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS