Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
To co nas raduje, wkurza, boli czyli wątek o naszych odczuciach
Autor Wiadomość
nemezis871 Offline
Fanaticus Znaczkolizakus
*****

Liczba postów: 1,370
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 4
Post: #1546
RE: To co nas raduje, wkurza, boli czyli wątek o naszych odczuciach
Cholerka, pojechałam na drugi koniec Katowic po to tylko, by się dowiedzieć, że PUP nie umie czytać ofert i skierował mnie nie do pracy nauczyciela wspomagającego, a kogoś, kto ma zakres obowiązków podobny do obowiązków sprzątaczki i opiekunki dziecka z trudnościami (taaa za 800 zł, będę jeździć na drugi koniec Katowic, by podcierać dzieciom noski i nie tylko, prowadzać do toalety itd.). Rozumiem gdybym miała być nauczycielem wspomagającym to co innego: wtedy faktycznie się uczy, tylko mniejszą grupkę dzieci, np, niedosłyszących, do których trzeba mówić bardzo głośno, prosto i wyraźnie, albo się prowadzi zajęcia z nauczycielem głównym - ale się UCZY, rozumiem, że od czasu do czasu też musiałabym się jakoś bardziej zając jakimś dzieckiem, ale generalnie nauczyciel to nauczyciel, anie osoba, która funkcję opiekunki i sprzątaczki. No bo tak, jeszcze sobie wymyślili, że jak będzie mało pracy, to taka osoba ma sprzątać. Na szczęście dyrektorka tej szkoły była kobietą myślącą i zauważyła sama, że skoro mam uprawnienia pedagogiczne, to raczej nie po to by sprzątać tylko uczyć. I zadzwoniła do PUP-u ich opierniczyć i zapytać co ona ma mówić ludziom z podyplomówkami, po zarządzaniu, po kierunkach pedagogicznych, którzy przychodzą do niej myśląc, że będą pracować jako nauczyciel wspomagający, a okazuje się, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, bo jej aż głupio było Niezdecydowany Ona potrzebuje np. jakiejś pani w średnim wieku, która np. zajmowała się już dziećmi chorymi, miała takie dziecko czy ma takiego wnuka, do tego nie jest potrzebne wykształcenie, a umiejętności, podejście zbliżone do pielęgniarskiego i cierpliwość.

No a jakby tego było mało, to na dodatek wysiedziałam się bitą godzinę na przystanku, czekając na coś powrotnego. Już czuję, że mnie coś bierze, bo dawno nie chorowałam Zły

Wishlist Poland
Favy z Polski
Na wymianę
Blog
01-09-2013 01:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: To co nas raduje, wkurza, boli czyli wątek o naszych odczuciach - nemezis871 - 01-09-2013 01:39 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości

Polecamy: ,

Partnerzy:

Chwilówki - porady, opinie, nowości
Kontakt | Postcrossing Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS