Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
To co nas raduje, wkurza, boli czyli wątek o naszych odczuciach
Autor Wiadomość
pro-et-contra Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,330
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 8
Post: #1686
RE: To co nas raduje, wkurza, boli czyli wątek o naszych odczuciach
(02-24-2013 05:07 PM)anka79 napisał(a):  Już normalnie siły nie mam.
Od siedmiu lat pracuję w bibliotece szkolnej i jeszcze ani jednego roku nie przepracowałam spokojnie nie bojąc się o pracę.
W pierwszym roku wiadomo - nowa praca, nowi ludzie - trzeba się wykazać. Bez przerwy wszyscy patrzą na ręce. Nieważne, że biblioteka wygląda jak stara zaniedbana piwnica, którą starałam się przywrócić do stanu używalności, ważne, że pani, która pracowała przede mną "była niezastąpiona". (uporządkowanie bałaganu w papierach po tej "niezastąpionej pani" zajęło mi 3 lata).
W drugim roku -zmiana dyrektora szkoły i od nowa to samo - udowadnianie, że nie jestem wielbłądem i znam się na tym co robię. Do tego robienie miliona rzeczy na polecenie dyrektora, które z pracą w bibliotece mają tyle wspólnego co pies z jeżem.
W trzecim roku- rozpoczęcie stażu na nauczyciela mianowanego. Znowu robienie wszystkiego - bo wszystko przyda się do teczki - nie wytłumaczysz, że teczki już nie obowiązują- chodzenie na bezsensowne szkolenia, które jeszcze mi się do niczego nie przydały, strata czasu nad tworzeniem zbędnej papierologii, a na koniec słowa opiekunki stażu "ja nie wiem czy pani dyrektor podpisze Ci sprawozdanie"
W czwartym roku - nie wiem czy będzie etat, bo jest mało uczniów.
W piątym roku - pani dyrektor zapragnęła mnie zwolnić, bo na moje miejsce miała upatrzonego polonistę "po znajomości". Jazda była nieprzeciętna.
W szóstym roku - zdałam ten cholerny staż najlepiej z całej szkoły - ale tak jak mi to utrudniały opiekunka stażu i pani dyrektor to jest niewiarygodne. Poczynając od comiesięcznych dwugodzinnych spotkaniach na temat stażu, analizowania punkt po punkcie ustawy o systemie oświaty, która nie jest podstawowym dokumentem w pracy bibliotekarza, kończąc na nieznajomości terminów oddania dokumentacji i straszeniu typu "jak się zdenerwujesz to się zatniesz, nic nie powiesz i nie zdasz."
W obecnym roku -mam przerwę w stażu. Wreszcie zajmuję się pracą typowo biblioteczną. Nawet ostatnio się dowiedziałam, że w przyszłym roku zatrudnienie bez zmian i co? Pan Minister Michał Boni stworzył projekt ustawy w myśl. którego biblioteki szkolne mają być połączone z publicznymi, co de facto prowadzi do likwidacji bibliotek szkolnych.
Baran.......

wiem,moja mama też pracuję w bibliotece,wtedy uczniowie w ogóle przestaną widzieć książki na oczyO matko
02-24-2013 07:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: To co nas raduje, wkurza, boli czyli wątek o naszych odczuciach - pro-et-contra - 02-24-2013 07:16 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości

Polecamy: ,

Partnerzy:

Chwilówki - porady, opinie, nowości
Kontakt | Postcrossing Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS