Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A teraz coś całkiem z innej beczki...
Autor Wiadomość
nemezis871 Offline
Fanaticus Znaczkolizakus
*****

Liczba postów: 1,370
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 4
Post: #1003
RE: A teraz coś całkiem z innej beczki...
Cytat:Na wizażu jakiś czas temu rozpętała się dyskusja, bo kobita (a może troll) otwarcie przyznawała się, że nie zna dat II WŚ i pamiętać ich nie chce, bo do niczego się jej to nie przydaje... Rozwala mnie takie rozumowanie, +jeszcze obejrzałam niedawno odcinek Matura to bzdura odnośnie historii Polski . Ja wiem, że te filmiki są specjalnie tak krojone, żeby pokazać największych idiotów, no ale luuuudzieeee... ja się na historii nie znam, ścisłowcem jestem i daty nigdy mi do głowy nie wchodziły, a takie podstawy znam .

Cóż, moim zdaniem ten program Matura to Bzdura jest napawdę fajny, bo pokazuje jakim durnym narodem jesteśmy. Śmiejemy się z Amerykanów, że są tępi jak cholera, za to o ,,swoich" z dumą mówimy, że nawet na Oxfordzie ich doceniają... Jasne, to jest prawda, ale niestety też bardzo wiele osób to totalne kiepy O matko Pytania, które padają w Matura to bzdura to takie podstawy, że moim zdaniem wszyscy powinnni mieć z każdego przedmiotu, (może poza angielskim, może się przecież zdarzyć, że ktoś uczył się: rosyjskiego, niemieckiego, francuskiego - wpisz jakikolwiek inny język) przynajmniej 8/10 odpowiedzi poprawnych! I bez tłumczenia, że: ja jestem ścisłowcem, albo humanistą. Tak jak mówisz Marto, pewne absolutne minimum trzeba znać, a moim zdaniem absolutnym minimum z historii do diaska to właśnie m.in. takie daty jak: Chrzest Polski, Data koronacji Bolesława Chrobrego, Data pierwszego rozbioru, Odyzkanie niepodległości, daty obu wojen światowych, z nowszej - wejście do UE.

Ja przepraszam, ja tępakiem jestem straszliwym z matmy i fizyki, ale umiem powiedzieć ile jest zasad dynamiki, kto sformułował prawo ciążenia, a nawet o półprzewodnikach bym coś pamiętała. I tak samo podstawowe pojęcia i działania matematyczne trzeba znać, a nie gadka szmatka, mnie się to do życia nie przyda. Chemia mi się na nic w życiu nigdy nie przydała, a jeszcze bym umiała wymienić alkany, powiedzieć swoimi słowami czym się różnią zasady od kwasów, od czego służą papierki lakmusowe itd. No po co, lepiej wszystko olać, przecież wszystko jest w Wikipedii O matko

Wishlist Poland
Favy z Polski
Na wymianę
Blog
12-27-2012 04:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: A teraz coś całkiem z innej beczki... - nemezis871 - 12-27-2012 04:06 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości

Polecamy: ,

Partnerzy:

Chwilówki - porady, opinie, nowości
Kontakt | Postcrossing Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS