Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A teraz coś całkiem z innej beczki...
Autor Wiadomość
nemezis871 Offline
Fanaticus Znaczkolizakus
*****

Liczba postów: 1,370
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 4
Post: #1025
RE: A teraz coś całkiem z innej beczki...
Tak, tylko widziałam też takie zestawy, że był np. jakiś wiersz w jednym zestawie, a w drugim np. fragment Pana Taduesza (który poezją przecież nie jest, ale jakby nie było jest też pisany wierszem) i proza. No i co, wtedy zrobi? Polegnie. Albo dajmy na to, dostanie Makbeta w jednym zestawie, a w drugim zestawienie fragmentu Wesela z jakąś prozą - leży totalnie, bo tego co będzie napisane wierszem nie zrozumie O matko Przynajmniej jak na dziś.

Byłoby świetnie, gdyby miał prozę i to jeszcze taką, z której cokolwiek pamięta (chłopak nie czyta nic, kazałam jego Mamie dać mu na repetytorium, bo nie wierzę, że przeczyta te lektury z trzech lat, nie wierze, zwłaszcza, że jest w technikum i cisną też na egzamin praktyczny, więc wierzę, że ma dużo roboty, poza tym to już jest po prostu za późno).

Następnym razem spróbuję mu dać praktyczną ściągę dotyczącą tego jak analizować wiersz - czyli schemacik Jakobsona -> wiersz, jako akt komunikacji, który ma: nadawcę, odbiorcę, określony kod, kanał, kontekst. Jeśli tylko będzie potrafił określić kto jest nadawcą, odbiorcą, i o czym mniej więcej się mówi w wierszu i w jaki sposób - to będzie to jakaś minimalna interpretacja. Nie będę wymagać nie wiadomo czego, ale nie mogę go zostsawić bez jakiejkolwiek umiejętności analizy wiersza, nawet prostego, bo niedam sobie uciąć ręki, że na maturze na pewno będzie miał prozę, która mu przypasuje.

Wishlist Poland
Favy z Polski
Na wymianę
Blog
01-08-2013 08:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: A teraz coś całkiem z innej beczki... - nemezis871 - 01-08-2013 08:06 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości

Polecamy: ,

Partnerzy:

Chwilówki - porady, opinie, nowości
Kontakt | Postcrossing Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS