Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inicjacja.
Autor Wiadomość
heymellow Offline
Świeżynka
*

Liczba postów: 17
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
Post: #1
Inicjacja.
Mam do napisania moją pierwszą kartkę. Wybrana, świeżo kupiona - panorama starego miasta Gdańska. Pomyślałam, że skoro ktoś pisze, że toleruje widokówki, to nie dość, że się wpasuję w preferencje adresata, to jeszcze dla mnie będą one najłatwiejszym rozpoczęciem.
Ale.
Po krótkim wstępie utknęłam. Pojawiło się pytanie: o czym ktoś z drugiego końca świata chciałby przeczytać?
Pogoda? Musiałoby zadziać się coś szczególnego. A co wyjątkowego jest w polskiej pogodzie? Żadnych huraganów, obecnie nawet żadnych wichur. Nie ma powodzi, trzęsień ziemi. Ba! Nawet nie mam się czego obawiać, bo obszar na którym mieszkam jest całkowicie asejsmiczny.
O swoim dniu? Chodzę do szkoły. Nie będę przecież wymyślać żadnych ekscytujących historii, skoro zaraz po zajęciach poleciałam tylko po pocztówkę i już zaraz byłam w domu.
Ulubione filmy, książki, wykonawcy? Po co to komu, skoro i tak nie mogę pokazać ulubionych scen, włączyć mp3. Poza tym jak to się ma do widokówki, która przecież podczas czytania nie zniknie z drugiej strony.

Żeby uchronić się przed poczuciem beznadziejności przez brak pomysłów, proszę o pomoc. Podpowiedź jak chcąc napisać coś dobrze, nie przesadzić z ostrożnością w doborze słów, bo w końcu Chinka to też człowiek, zrozumie wszystkie błędy (ale z pewnością nie to, że napiszę o ulubionych kwiatkach, które, jak by się zapewne okazało, w Chinach ani trochę wyjątkowe nie są i rosną w co drugim przydomowym ogródku).

Także - jak to u was było? O czym pisaliście, o czym piszecie?

Tyle mam marzeń - tylko tyle i aż tyle.
05-31-2012 07:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Ayuto Offline
kseromaniak
****

Liczba postów: 441
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 2
Post: #2
RE: Inicjacja.
Może napisz o miejscu, które na pocztówce widnieje. Jakąś ciekawostkę, legendę.

"But we're never gonna survive, unless...
we get a little crazy."
05-31-2012 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Bozia Offline
Niuchacz metanolu
****

Liczba postów: 810
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 4
Post: #3
RE: Inicjacja.
(05-31-2012 07:55 PM)Ayuto napisał(a):  Może napisz o miejscu, które na pocztówce widnieje. Jakąś ciekawostkę, legendę.

+ że to miejscie przez 2 tygodnie będzie oblegane przez tysiące kibiców i nie będzie sie dało nawet przejść bo w naszym kraju jest Euro 2012 Język

Moje PL favy http://www.postcrossing.com/user/PaveloI...rites/PL/1
Zobacz koniecznie
05-31-2012 07:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
heymellow Offline
Świeżynka
*

Liczba postów: 17
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Inicjacja.
Nie mogę już słuchać o Euro2012, więc sama też o tym słowa nie napiszę.
(aż się boję, aż się trzęsę!)

Tyle mam marzeń - tylko tyle i aż tyle.
05-31-2012 08:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Bozia Offline
Niuchacz metanolu
****

Liczba postów: 810
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 4
Post: #5
RE: Inicjacja.
Euro jest kokospoko Duży uśmiech

To wypisuj kartki wieczorem i napisz co Cię ciekawego spotkało w dniu, co Ci się udąło z czego jesteś zadowolona Uśmiech

albo nie owijaj w bawełne i pisz

"Happy postcrossing" Szczęśliwy

Moje PL favy http://www.postcrossing.com/user/PaveloI...rites/PL/1
Zobacz koniecznie
05-31-2012 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
97didek Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 352
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Inicjacja.
(05-31-2012 08:01 PM)heymellow napisał(a):  Nie mogę już słuchać o Euro2012, więc sama też o tym słowa nie napiszę.
(aż się boję, aż się trzęsę!)

Ale może ją to zainteresuje ^^

http://moja-skrzynka.blogspot.com/ Cwaniak
05-31-2012 08:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Agnieszka Offline
Est modus in rebus
*****

Liczba postów: 1,058
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 6
Post: #7
RE: Inicjacja.
(05-31-2012 08:01 PM)heymellow napisał(a):  Nie mogę już słuchać o Euro2012, więc sama też o tym słowa nie napiszę.
(aż się boję, aż się trzęsę!)

no to napisz o swoich odczuciach związanych z tym "Wielkim Wydarzeniem"... Oczko
05-31-2012 08:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Wróg Ludu Offline
Zbir
****

Liczba postów: 560
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 2
Post: #8
RE: Inicjacja.
Opis miejsca przedstawionego na kartce zdecydowanie najczęściej pojawiał się na kartkach, które otrzymałem. "Raport pogodowy" także pojawiał się dość często (chociaż wątpię, że bieżąca temperatura powietrza w Polsce jest czymś co odbiorcę szczególnie interesuje).

W zależności od wylosowanego profilu, można czasem odnieść się do jego treści (zainteresowania / rodzaje preferowanych kartek), można również napisać coś o poczcie / wysyłanej kartce (np. dlaczego uważamy, że jest ciekawsza od innych) / pocztówkach ogólnie (np. tych dostępnych lokalnie) / pocztówkach danej serii.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-31-2012 08:10 PM przez Wróg Ludu.)
05-31-2012 08:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Satai Offline
Delenn of Mir
*****

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 6
Post: #9
RE: Inicjacja.
Ja ostatnio Holendrowi napisałam, że kibicuję drużynie Holandii, bardzo się z tego ucieszył Duży uśmiech
05-31-2012 08:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Bozia Offline
Niuchacz metanolu
****

Liczba postów: 810
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 4
Post: #10
RE: Inicjacja.

no to napisz o swoich odczuciach związanych z tym "Wielkim Wydarzeniem"... Oczko
[/quote]

I tutaj się nie moge zgodzić z tym, bo to naprawde jest wielkie wydarzenie bo imprezy takiej rangi w Polsce już nigdy nie będzie, a i skok cywilizacyjny jaki został zrobiony jest ogromny (tak tak kilka dworców poprawionych i zbudowana prawie cała A2, ale bez Euro by tego w PL jeszcze ze 30 lat nie zrobiono), a do tego oczy całego świata będą zwrócone na nasze PRO stadiony (nie licząc Poznańskiego Język)

Taki mały offtopik Serce

Moje PL favy http://www.postcrossing.com/user/PaveloI...rites/PL/1
Zobacz koniecznie
05-31-2012 08:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pro-et-contra Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,330
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 8
Post: #11
RE: Inicjacja.
ja zazwyczaj pisze,to co co prosi adresat (typu,jesli ktoś chce zdanie w naszym języku/przepis/hobby/film itp),bo w końcu nie pisze tego dla siebie,może dla Ciebie temat szkoły jest nudny,ale wydaje mi sie,że ktoś z dalekiego kraju byłby zainteresowany Uśmiech
to samo z pogodą,dla ludzi z ciepłych krajów np.to,że u nas bywa zimno jest czymś ciekawym,tak myślęCyklop
Poza tym czasami opisuję,co kartka przedstawia,albo dlaczego wybrałam właśnie tą kartkę,nikt nie oczekuje rozprawy filozoficznej z tyłuSzczęśliwy
05-31-2012 08:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tulsa Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 613
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Inicjacja.
Ja też opisuję to,co widnieje na kartce + pozdrowienia. Anioł

Ngi Ne Themba

Profil1|Profil2|Picasa|For swap
05-31-2012 08:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Satai Offline
Delenn of Mir
*****

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 6
Post: #13
RE: Inicjacja.
Eee, no może jeszcze się kiedyś uda, nie bądźmy takimi pesymistami.Choć może już nie za naszego życia Oczko
05-31-2012 08:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Agnieszka Offline
Est modus in rebus
*****

Liczba postów: 1,058
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 6
Post: #14
RE: Inicjacja.
(05-31-2012 08:16 PM)Bozia napisał(a):  
(05-31-2012 08:06 PM)Agnieszka napisał(a):  

no to napisz o swoich odczuciach związanych z tym "Wielkim Wydarzeniem"... Oczko

Bozia = "I tutaj się nie moge zgodzić z tym, bo to naprawde jest wielkie wydarzenie bo imprezy takiej rangi w Polsce już nigdy nie będzie, a i skok cywilizacyjny jaki został zrobiony jest ogromny (tak tak kilka dworców poprawionych i zbudowana prawie cała A2, ale bez Euro by tego w PL jeszcze ze 30 lat nie zrobiono), a do tego oczy całego świata będą zwrócone na nasze PRO stadiony (nie licząc Poznańskiego Język)

Taki mały offtopik Serce
[/quote]"

A gdzie ja napisałam,że nie jest? Zdziwko "włożyłam" te 2 słowa w cudzysłów ze wzgl. na odczucia pytającej odnośnie EURO2012.. Oczko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-31-2012 08:22 PM przez Agnieszka.)
05-31-2012 08:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
heymellow Offline
Świeżynka
*

Liczba postów: 17
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
Post: #15
RE: Inicjacja.
(nie wiem jak obsługiwać cytowanie, bardzo przepraszam!)

Bozia > Prosiła o zapisanie caaalutkiej kartki. Sama nie chciałabym się rozczarować kiedy coś dostanę, więc wolę się postarać. "Happy postcrossing" w ramach aktu desperacji Duży uśmiech

97didek, Agnieszka > Może w różnorodności siła... Dwa zdania max., może to dobry pomysł.

Wróg Ludu > Moje pocztówkowe zainteresowanie nie wykracza poza wyślij-otrzymaj, jak na razie. Interesuje ją coca-cola, okej. Tylko co JA mogę na ten temat napisać.

Satai > Wyobraziłam sobie chińską drużynę piłkarską. Ciężkie zadanie dla komentatorów - odróżnić ich wszystkich Duży uśmiech (to tylko moja ignorancja, żaden rasizm, żeby nie było! Smutny
Ja wiem wiem, że filozofowanie to przesada. Ale, kurczę. Przecież nie po to rozsyła się kartki, żeby kogoś rozczarować. Póki jeszcze mam ochotę cudować, żeby wyszło dobrze, to cuduję.
Przepis, coś po polsku... Wielkie pole do "popisu", chyba przy tym przystanę Uśmiech

Tyle mam marzeń - tylko tyle i aż tyle.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-31-2012 08:24 PM przez heymellow.)
05-31-2012 08:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
zylia Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 590
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 4
Post: #16
RE: Inicjacja.
Często jest tak, że profil osoby do której wysyłasz kartkę jest tak napisany, że chce się pisać dużo i przychodzi to łatwo Uśmiech np dziś rano pisałam kartkę do Holenderki która studiuje to samo co ja i ma podobne zainteresowania - wspólny temat to jest to.
Ale czasami jest też profil na tyle neutralny, że nie wiadomo co napisać. Wtedy zwykle opisuję co jest na kartce, ewentualnie coś więcej o mieście (w jakiej części kraju się znajduje, od kiedy tam mieszkam, co w nim lubię)...
05-31-2012 10:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
heymellow Offline
Świeżynka
*

Liczba postów: 17
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
Post: #17
RE: Inicjacja.
Chinka ma napisane dużo, ale o tym co chciałaby zobaczyć na kartce. O treści tyle co nic. Ale skoro piszecie, że ciekawe opisanie pocztówki, coś o mieście albo coś innego wymyślnego wystarczy, to mi ulżyło Uśmiech Zabiorę się do tego jutro, jak najszybciej wyślę a potem tylko czekanie, czekanie i czekanie...

Tyle mam marzeń - tylko tyle i aż tyle.
05-31-2012 10:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wen.kongshu Offline
Więcej czystych niż wysłanych ;)
***

Liczba postów: 173
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 1
Post: #18
RE: Inicjacja.
Moim zdaniem, wszystko może być fajnym tematem na kartkę. Moja mama jakiś czas temu pisała o spektaklach na których była i były bardzo pozytywne odpowiedzi, pisała też o zimie, a w tym roku było o czym pisać.
a ja często piszę co ostatnio robiła, albo kiedy i dlaczego kupiła kartkę, która danej osobie wysyłam ( bo zwykle kartki, które nie są z warszawy mają jakąś historię).
05-31-2012 11:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dorothee Offline
Więcej czystych niż wysłanych ;)
***

Liczba postów: 147
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
Post: #19
RE: Inicjacja.
Ja strasznie lubię jak ktoś chce, aby mu napisać coś o polskiej kulturze, muzyce, filmie, polecić ulubione zespoły itp. W odpowiedzi oczywiście wiadomość, że nigdy wcześniej o tym nie słyszałOczko ostatnio jeden Brytyjczyk chyba polubił Myslovitz - stwierdził po przesłuchaniu kilku piosenek, że to zdecydowanie lepszy zespół od większości w jego kraju, fajnie. : )
05-31-2012 11:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Claire1990 Offline
Nosi znaczek w kieszeni
**

Liczba postów: 51
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
Post: #20
RE: Inicjacja.
dorothee, tak, też uwielbiam przeczytać na kartkach coś ciekawego o Polsce, o kulturze, zespolach i td!
i osobiste doświadczenie człowieka, który wysłał kartkę, też bardzo ciekaweOczko

Mój profil na PC ~ favy z Polski ~
prezent dla siostry~
for trade
Jadę na wakację z 18.08 do 22.08
05-31-2012 11:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polecamy: ,

Partnerzy:

Chwilówki - porady, opinie, nowości
Kontakt | Postcrossing Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS