Postcrossing Forum
rejestrować czy nie rejestrować? - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Postcrossing (/forum-5.html)
+--- Dział: Kartki odebrane (/forum-6.html)
+--- Wątek: rejestrować czy nie rejestrować? (/thread-118.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


rejestrować czy nie rejestrować? - Pasażerka - 02-08-2012 06:52 PM

tu możesz podzielić się z nami swoimi wątpliwościami co do rejestracji czegoś co do czego nie jesteś pewien, że to na pewno pocztówka. marudzenie więc dozwolone Uśmiech


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - romanek - 02-08-2012 07:02 PM

Jako, iż ostatnio otrzymuję bardzo duzo "nie kartek" chciałbym oświadczyć, że skonczyłem z ich rejestracją.Anioł Coś co w jakimkolwiek stopniu jest kartką, nawet niezgodne z prefererencjami, rejestruję. Natomiast kartoniki z brystolu, zdjęcia z gazet i aparatów, reklamy proszku do prania, reklamy lekarstw ( nawet jeśli są w formie kartki) zdecydowanie nie rejestruję.
Inne śmieci- jak stare pożółkłe kartki, kwiatki itp, rejestruję ( niestety)Diabeł


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - hardgirl123 - 02-08-2012 07:04 PM

jak ktoś ma mi wysyłać byle co bo nie spodobał mu się mój profil/pysk/kraj/etc to niech lepiej nic nie wysyła. o


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - heksita - 02-08-2012 07:20 PM

Macie jakiegoś strasznego pecha, bo ja przez prawie 2 lata nie dostałam żadnej kartki, która kwalifikowała by się do kosza.


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Pasażerka - 02-08-2012 07:24 PM

romanek napisał(a):Coś co w jakimkolwiek stopniu jest kartką, nawet niezgodne z prefererencjami, rejestruję. Natomiast kartoniki z brystolu, zdjęcia z gazet i aparatów, reklamy proszku do prania, reklamy lekarstw ( nawet jeśli są w formie kartki) zdecydowanie nie rejestruję.
dokładnie, dokładnie, robię teraz tak samo!

dzisiaj dostałam właśnie wiadomość od userki z USA czy dostałam jej kartkę. zgodnie z prawdą odpowiedziałam, że nie, żadnej pocztówki z USA, której nie zarejestrowałam. bo hendmejd, który od niej dostałam zdecydowanie pocztówką nie był Podejrzany

[Obrazek: aaaswedfrfrewee_84.jpg]


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - owadomorek - 02-08-2012 07:26 PM

Pasażerka napisał(a):dzisiaj dostałam właśnie wiadomość od userki z USA czy dostałam jej kartkę. zgodnie z prawdą odpowiedziałam, że nie, żadnej pocztówki z USA,


haha, ja tak czekam na wiadomość od Niemki Duży uśmiech


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - romanek - 02-08-2012 07:31 PM

I jest to zgodne z prawdą! Kartka to kartka Uśmiech

Jeśli ktośs z tych 2 osób, które wyslały mi kartonik i gazetę, odezwie się do mnie , oświadczę,że jak tylko pocztówka/kartka przyjdzie natychmiast ją zarejestruję Uśmiech


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - wedmoczka - 02-08-2012 07:59 PM

(02-08-2012 07:26 PM)owadomorek napisał(a):  
Pasażerka napisał(a):dzisiaj dostałam właśnie wiadomość od userki z USA czy dostałam jej kartkę. zgodnie z prawdą odpowiedziałam, że nie, żadnej pocztówki z USA,


haha, ja tak czekam na wiadomość od Niemki Duży uśmiech

a ta Niemka jak ma na imię?bo też od takiej czekam na pytanie w sprawie"kartki"


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - owadomorek - 02-08-2012 08:01 PM

nie wiem, nie dało się przeczytać. A może to Niemiec. W każdym razie z Drezna. Kartka z deskorolkarzem, z tyłu wielka naklejka z wierszykiem po niemiecku, i trzy wyrazy napisane odręcznie. Kartka pogięta.


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - romanek - 02-08-2012 08:03 PM

(02-08-2012 07:59 PM)wedmoczka napisał(a):  a ta Niemka jak ma na imię?bo też od takiej czekam na pytanie w sprawie"kartki"

Niemka- Erika niejaka Uśmiech


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - wedmoczka - 02-08-2012 08:03 PM

(02-08-2012 08:01 PM)owadomorek napisał(a):  nie wiem, nie dało się przeczytać. A może to Niemiec. W każdym razie z Drezna. Kartka z deskorolkarzem, z tyłu wielka naklejka z wierszykiem po niemiecku, i trzy wyrazy napisane odręcznie. Kartka pogięta.

a to pewnie inna osoba bo u mnie to jakaś stara kartka s przepisem z tylu zaklejona biała kartka i pomazana korektorem


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Martina - 02-08-2012 08:12 PM

heksita, to ty masz straszne szczęście w takim razie...

ogólnie od początku wszystkie ad, cienkie gówna, selfprinty z domowej drukarki itp. jeśli chociaż przypominały kartkę - rejestrowałam bez słowa. ale teraz rzeczywiście myślę, że z jakiej racji, ja wysyłam ładne kartki a mam dostawać gówno, za które ktoś z kolei znowu dostanie ładną kartkę od kogoś. to niesprawiedliwe i skończyłam z rejestrowaniem śmieciowych kartek.
jak dotąd nie zarejestrowałam dwóch. jak ktoś ma wysyłać śmieci to lepiej niech nie wysyła wcale.


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Monasi4 - 02-08-2012 08:37 PM

Pasażerko, mi się ten handmade szalenie podoba! No, ale jak sobie wyraźnie nie życzysz handmade, to wiadomo, masz prawo nie rejestrować.

Ja tylko raz dostałam nie-kartkę, ale wtedy to byłam świeżyneczka jeszcze, nie pomyślałam nawet żeby to odrzucić, a wyglądało strasznie. Był to obrazek wydrukowany, naklejony na tekturkę taśmą i z tyłu cała wiadomość wydrukowana. Na dodatek padał wtedy deszcz i z mojej skrzynki wyjęłam ją całą przemokniętą i naklejony obrazek był jedną, wielką falą. Była to nie-kartka z Niemiec i jest jedyną niezeskanowaną pocztówką na moim wallu, a tak teraz to nawet nie wiem gdzie ona jest... Na pewno jej nie ma pośród innych niemieckich.

Właśnie sobie przypomniałam, że dostałam też dwie self-printed. Jedną z kotem i taką tam multi składankę Bleh. Obydwie z Holandii, szok prawda? Zdziwko Ogólnie moje najbrzydsze Cyklop pocztówki są z Holandii.


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Pasażerka - 02-08-2012 09:01 PM

Monasi4 napisał(a):Pasażerko, mi się ten handmade szalenie podoba! No, ale jak sobie wyraźnie nie życzysz handmade, to wiadomo, masz prawo nie rejestrować.
powiem Ci, że na skanie wygląda to znacznie lepiej i wręcz jak coś wydrukowanego, ale w rzeczywistości wygląda fatalnie - odkleja się ta kartka z perłami od tekturki, te napisy się rozmazują... jakby to była kartka-kartka to bym zarejestrowała, z bólem, bo z bólem, ale zarejestrowała. ale hendmejdom mówię stanowczo nie Oczko


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Nikuś - 02-08-2012 09:09 PM

Och temat rzeka jak dla mnie-niestety Smutny Kiedyś miałam taki straszny tydzień, ze dostawałam same śmieci. Raz dostałam centralnie jakąś ulotkę z restauracji przyklejoną na czysty papier i tak wysłane i jaka była moja rozpacz kiedy zobaczyłam, ze to gó*** przyszło z Filipin, a ja stamtąd nie mam pocztówki!!!Zły Oczywiście tej masakry nie rejestrowałam!

Kiedyś z USA dostałam jakieś coś wycięte i przyklejone na kartkę i żeby ktoś się postarał i coś ładnego tam przykleił i chociaż ładnie wyciął, a tak to co było przyklejone totalnie postrzępione z jednej strony wystaje z drugiej nie pokrywa się z białą kartką - totalny brak szacunku, powiedziałam a niech tylko napisze mi wiadomość czy doszło, już ja jej napisze co myślę o tym "CZYMŚ" !!! Tyle miała chociaż przyzwoitości, że nie napisała do mnie!

Było tego więcej, ale ta dwa przypadki najbardziej mnie wytrąciły z równowagi!!!


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - nemezis871 - 02-08-2012 09:10 PM

Ja czekam na maila Holendra/-erki. Zarejestrować zarejestruję, bo to kartka, ale badź taki, że tylko czekam, aż sie odezwie, żeby napisać, że takiego badzia, to juz dawno nie dostałam. Będę bezczelna, a co! A reklamówki nie zarejestrowałam i co?! Jestem na plusie Język


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - kolekcja - 02-09-2012 01:03 PM

jak ja dostałam gazetę to baba jeszcze mnie ochrzaniła... no ale fakt dołączona była pocztówka...


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - mishi - 02-16-2012 02:11 PM

Dzisiaj w kopercie z Brazylii doszło coś takiego:
[Obrazek: img846.jpg]
tył:
[Obrazek: img847.jpg]

oraz to:
[Obrazek: img848.jpg]
Z tyłu krótka wiadomość, po portugalsku i zajmujący 3/4 tego czegoś adres nadawcy.

Nie wiem jak to traktować. Mam ochotę wyrzucić to w cholerę. O matko

Edit: rozszyfrowałam wiadomość pisaną po portugalsku, z ogromną pomocą google tłumacza. Aż się zaczęłam zastanawiać, czy może gdzieś w profilu mam prośbę o pisanie po portugalsku, ale nie..
"Lubi czytać i oglądać dobre filmy i ma nadzieję, że to coś z autem mi się spodoba"


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Bozia - 02-16-2012 02:13 PM

Pierwsza myśl najlepsza zawsze... Oczko


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - mishi - 02-16-2012 02:18 PM

To ostatnie ma teoretycznie miejsce na adres.
Ide odszukać panią z BR