Postcrossing Forum
rejestrować czy nie rejestrować? - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Postcrossing (/forum-5.html)
+--- Dział: Kartki odebrane (/forum-6.html)
+--- Wątek: rejestrować czy nie rejestrować? (/thread-118.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - anka79 - 09-04-2012 08:12 PM

ja rejestruję wszystko co dostaję, bo wychodzę z założenia, że kartki wysłane świadczą o nadawcy. Niech się wstydzi ten co wysłał. Z tego samego powodu nigdy nie wysyłam czegoś czego sama nie chciałabym dostać i staram się maksymalnie wpasować w preferencje. Mimo krótkiego stażu na PC nie raz już trafiło mi się badziewie, co świadczy o tym, że niestety nie wszyscy mają takie podejście jak ja...


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - mishi - 09-04-2012 09:24 PM

Anka79 - rozumiem Twój punkt widzenia, ale.. za ten badziew ktoś dostanie kartkę. Ty za kartkę dostałaś śmiecia, ktoś za śmiecia dostanie kartkę. Nie każdy zwraca uwagę na wysłane odbiorcy.


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - anka79 - 09-04-2012 09:45 PM

mishi, nie myślałam o tym w ten sposób, ale faktycznie masz rację...jak dostałam swoje badziewie to się lekko zdenerwowałam, że ja się spinam żeby zrobić komuś przyjemność, a ktoś inny mnie zlewa i wysyła byle co...


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - mishi - 09-04-2012 10:14 PM

Dlatego wiesz, zrobisz jak uważasz, ale godzisz się na rejestrowanie śmieci, które de facto nie są częścią projektu.


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - pro-et-contra - 09-04-2012 11:07 PM

(09-04-2012 09:45 PM)anka79 napisał(a):  mishi, nie myślałam o tym w ten sposób, ale faktycznie masz rację...jak dostałam swoje badziewie to się lekko zdenerwowałam, że ja się spinam żeby zrobić komuś przyjemność, a ktoś inny mnie zlewa i wysyła byle co...

nie chcę Cię martwić,ale jeśli godzisz się na rejestrowanie śmieci,które mogą się pojawić w Twojej galerii,dajesz innym nieprzykładającym się użytkownikom znak,że przyjmujesz tego typu "kartki" O matko


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - romanek - 09-17-2012 05:56 PM

Po 2 miesiącach przerwy z offami wysłałem 4 kartki, które dość sprawnie doszły i szalenie byłem ciekawy skąd otrzymam nowe kartki..... i wiecie co... w ogóle wolałbym nic nie otrzymać, niz to co przyszło...

Z Tajwanu- zwykłą białą kartkę korespondencyjną z nadrukowanym znaczkiem i zdaniem, jak to jest pieknie na Tajwanie.. Doprawdy? Po tej karteczce tego nie widać... wywaliłem to coś

Z Rosji- nawet 2 samsungowe kartki z jakimis złomami, lokomotywami..pewnie otrzymywaliście podobne g... nie wiem za bardzo co z tym zrobić. Ni to pocztówka, ni to zdjęcie. Nie po to wysyłam pocztówki,zeby otrzymać śmieci... zarejestruję, ale napiszę w profilu,że dziekuję za cos takiego.
W życiu by mi nie przyszło do głowy,że można to wysłac jako off.


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Pasażerka - 09-18-2012 01:49 PM

dostałam Malezję, w pierwszej chwili myślałam, że to reklamówka, ale cóż, jakby nie było to wciąż pocztówka. ale przyjrzałam się i okazało się to być zaproszeniem na jakąś artystyczną wystawę w 2009 roku O matko

niedoczekanie, że taki badziew zarejestruję!


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Gamarej - 09-18-2012 01:57 PM

(09-18-2012 01:49 PM)Pasażerka napisał(a):  okazało się to być zaproszeniem na jakąś artystyczną wystawę w 2009 roku O matko

Cóż, do mnie idzie w tym momencie z Korei Południowej kartka będąca zaproszeniem na jakąś starą wystawę, ale... Taką sobie zażyczyłem Oczko


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Pasażerka - 09-18-2012 02:07 PM

i to jest właśnie ta różnica - jeśli ktoś ma wyraźnie napisane, że lubi takie typu rzeczy to nie widzę problemu w wysłaniu mu tego nawet jeśli nie jest to faktycznie pocztówka. ale tak poza tym PC to jest projekt pocztówkowy - pocztówka za pocztówkę (nawet darmową) i tylko pocztówki rejestruję Uśmiech


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - romanek - 09-18-2012 06:20 PM

Pani z offem z samsunga sie zreflektowała i chce przysłać kartkę. Napisałem,że nie trzeba już nic wysyłać ale się uparła, że samsung to rzeczywiście nie kartka Uśmiech


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Lia - 09-26-2012 03:05 PM

Zdjęcie na szybko, bo nie lubię z rejestracją czekać. Chcę poznać Wasze opinie.

Otrzymałam dzisiaj stos kartek, wśród których się znalazła ta niemiecka:

[Obrazek: 69293828.jpg]

Tył wypisany po niemiecku, zrozumiałam tylko pojedyncze słowa (mam zaznaczoną w profilu podstawową znajomość niemieckiego i chyba teraz to usunę Niezdecydowany). Z początku myślałam, że to nie jest pocztówka, ale tył wyraźnie ma napisane "postkarte". Bardzo mi się niepodoba, jest pogięta i wygląda ewidentnie na jakieś ad card. Co byście zrobili na moim miejscu?

Chyba się ugnę i zarejestruję, bo jednak ta osoba włożyła czas i chęci, ale jestem cholernie rozczarowana.


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - SiMet - 09-26-2012 03:49 PM

Add card to raczej nie jest, bo nikt nie rekalmuje banktotow. Zbyt piekna to ona tez nie jest niestety, ale ta z japonii pod spodem zapowiada sie ciekawie Oczko

Ja rejestruje wszystkie kartki (co do jednej zrobilem wyjatek), ja bym ja zarejestrowal


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - stalowamagnolia - 09-26-2012 03:52 PM

Lia - witaj w Klubie. Dostałam banknot 5 euro na kartce (szkoda, że nie sam banknot Oczko ). Z bólem zarejestrowałam po kilku dniach.


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Lia - 09-26-2012 04:00 PM

Żadnych kartek z Japonii nie dostałam... Jedna z Chin, ta co widać znaczki, ale to start promu kosmicznego. Duży uśmiech Faktycznie jest świetna, lubię takie klimaty.

No też na razie wszystkie rejestruję, jakkolwiek by brzydkie nie były, ale zaczyna mnie to bardzo irytować. :-( Ja się staram wysyłać przyzwoite kartki - i przede wszystkim widokówki.


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - pro-et-contra - 09-26-2012 05:15 PM

Lia,spróbuj znalezć nadawce i przeglądnij jego galerie wysłanych,ja tak robię i jeśli widzę,że wszystkim wysyła te same mierne kartki,które nie pasują do preferencji to olewam taką osobęZawstydzony


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - heksita - 09-26-2012 05:53 PM

To nie wygląda na ad-kartkę ani handmade, więc nie wypada poza regulamin. Że brzydka to inna sprawa.


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Pasażerka - 09-26-2012 05:57 PM

jeśli z tyłu wyraźnie jest napisane "postkarte" to problem jest od razu rozwiązany - rejestrować, bo jest to niestety pocztówka, a pocztówki należy rejestrować. natomiast w wiadomości można wyrazić swoje zdanie co do kartki Oczko


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - nybatteri - 09-26-2012 05:59 PM

też uważam, że skoro jest napis wyraźnie wskazujący, że jest to pocztówka, to nie ma co się zastanawiać nad rejestracją.


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Lia - 09-26-2012 06:20 PM

Cóż, dziękuję Wam za opinie. Nadawcy niestety nie wyszukam, bo nawet imienia nia podał, a z tego co napisał to nic nie rozumiem. Niezdecydowany Oczywiście napiszę mu co o tym myślę - mam do tego prawo, jeśli już rejestruję. Przykro mi, bo czuję się niezręcznie, ale jeśli taki ktoś w ogóle nie poświęcił czasu na przeczytanie mojego profilu czy wyszukanie w miarę przyzwoitej kartki, to czemu mam się na to pokornie zgadzać, akceptować i jeszcze słodzić "what a lovely card!"? Będzie to mój pierwszy raz jak poślę niemiłą wiadomość.


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - nybatteri - 09-26-2012 06:22 PM

Lia, niestety, nie wszyscy postcrosserzy są rzetelni, 'ryzyko zawodowe', nigdy nie wiadomo na kogo trafimy. niektórzy wysyłają to, co mają pod ręką, nie czytając profilu i nic z tym zrobić nie można, póki wysyłają pocztówki, mają takie prawo. niestety. Niezdecydowany