Postcrossing Forum
rejestrować czy nie rejestrować? - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Postcrossing (/forum-5.html)
+--- Dział: Kartki odebrane (/forum-6.html)
+--- Wątek: rejestrować czy nie rejestrować? (/thread-118.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Lia - 10-15-2012 04:55 PM

Kartka jest tak cienka, że równie dobrze mogę się nią podetrzeć - o to chodziło. Oczko Tak, ma cały czysty tył. Dlatego ciężko mi to traktować jako pocztówkę - ze względu na jakość pocztówki i jej formę...


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Satai - 10-15-2012 05:03 PM

Czysty tył ma akurat dosyć sporo pocztówek - to jeszcze o niczym nie świadczy, IMO.


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Lia - 10-15-2012 05:21 PM

Tylko w tym przypadku to nie jest dla mnie kryterium do odrzucenia pocztówki. Kartka jest cała wymięta i cienka... No nie wiem. Pomyślę nad tym.


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Pasażerka - 10-15-2012 05:47 PM

z Twojego opisu dla mnie to pocztówka, marnej jakości i po perypetiach w podróży, ale jednak pocztówka, więc ja bym coś takiego zarejestrowała. z drugiej strony opis nie do końca pewnie oddaje to jaka ona faktycznie jest, więc ciężko na podstawie opisu stwierdzić ostatecznie czy rejestrować czy nie. w każdym razie, jeśli to jest faktycznie to co ja sobie wyobrażam, to bym zarejestrowała.


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Lia - 10-15-2012 08:02 PM

Ech, chyba jednak ją zarejestruję z bolącym sercem. Śpiący Ale nie omieszkam napisać co o tym sądzę. Dziękuję za pomoc. Serce


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Blue Viking - 10-17-2012 12:30 PM

Ja dzisiaj dostałam w kopercie "pocztówki" z Francji. Dziewczyna przesłała mi wycięte zdjęcia z jakiegoś folderu, bo z tyłu są drobno usiane literkami, przedstawiające zakłady przemysłowe na Syberii. W kopercie był krótki liścik, w którym pisze że pochodzi z Syberii i po przeczytaniu mojego profilu stwierdziła, że te pocztówki będą dla mnie idealne. Nie wiem, gdzie napisałam takie rzeczy Cyklop Dodatkowo jak znalazłam jej profil, to zobaczyłam że większości osób wysyła jakieś normalne pocztówki z Paryża, dlatego jest mi podwójnie przykro. Będzie to pierwsza kartka, której nie zarejestruję.
Zgadzacie się ze mną?


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Lia - 10-17-2012 12:49 PM

Ja jednak postanowiłam nie rejestrować tej tureckiej. Miałam tyle wątpliwości, że przeleciałam definicję "pocztówki". Postcard zawiera w sobie słowo "card", a "card" w angielskim przeważnie oznacza:

A flat, usually rectangular piece of stiff paper, cardboard, or plastic.

Stiff oznacza "sztywna" (już nie mówiąc, że powinna też być thick - gruba, co znalazłam w innej definicji). I będę się mocno trzymać tej definicji.

Do tego w wielu definicjach jest mowa o miejscu na znaczek/adres. Zdaję sobie sprawę, że czasem ich brakuje, ale na moich 800 kartek, brakuje tego również tylko jednej cienkiej, którą posiadam z Napiszkartke.pl (szkoda, że zapomnieli napisać o grubości kartki Podejrzany)! Cóż za zbieg okoliczności. Dodam, że mam kartki z lat 80 i one również mają miejsce na w/w rzeczy.

Przeleciałam większość moich otrzymanych kartek - one również to mają. A jak brakuje, to mają albo oddzielony bok na adres, albo napisane wyraźnie "postcard".

Ale się rozpisałam. Duży uśmiech


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Maxus - 10-17-2012 01:56 PM

Dzisiaj to już naprawdę wku... na maxa, bo dostałem czwartego śmiecia (inaczej nie nazwę kawałka tekturki z ID (!?!!) ) w ciągu ostatnich kilku dni. Nie ma, nic takiego nie rejestruję, czekam na najnormalniejsze w świecie pocztówki! Zły


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Satai - 11-02-2012 08:28 PM

Hmm, ciekawy wątek z oficjalnego forum: "It's up to you to register"

Really? Jeżeli nawet na coś takiego nikt z modów nie jest w stanie tupnąć nogą i mieć odwagę powiedzieć - wyrzuć do kosza, to mnie już całkiem ręce opadają... Chyba ich to trochę przerasta...


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Lia - 11-02-2012 09:07 PM

Wyraziłam swoją opinię na ten temat. Anioł Rejestrując się na PC nie sądziłam, że moderatorzy to takie dupy. Wybaczcie za słownictwo.


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - stalowamagnolia - 11-02-2012 10:07 PM

Faktycznie, ręce opadają. A szkoda.


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Maxus - 11-02-2012 11:12 PM

(11-02-2012 09:07 PM)Lia napisał(a):  Rejestrując się na PC nie sądziłam, że moderatorzy to takie dupy.


Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - anka79 - 11-23-2012 08:32 PM

każdy ma swojego pierwszego expa i swoją pierwszą niezarejestrowaną pocztówkę. Ja expa już się dorobiłam jakiś czas temu no to przyszła pora na niezarejestrowaną. Jak wiecie do tej pory rejestrowałam wszystko co dostałam, bo jestem sobie w stanie wyobrazić różne sytuacje. Wczoraj dostałam off z Japonii i mimo, że nie jest to najgorsza pocztówka jaką otrzymałam nie zarejestruję jej, bo mój poziom wyobraźni się wyczerpał:
[Obrazek: CCF20121123_00000.jpg]
[Obrazek: CCF20121123_00001.jpg]
bo:
mam wyraźnie napisane na profilu, że nie chcę kartek świątecznych. Po co ja to napisałam skoro nikt nie czyta?
powiedzcie mi co ta kartka przedstawia typowego dla japońskich świąt? choinkę? amerykańską czerwoną skarpetę? ogólnoświatowych Mikołajów? A może angielski napis Marry Christmas?
nigdzie na kartce nie ma żadnego napisu w języku japońskim
kartka wygląda jak odcięty przód karnetu lub zwykła tekturka, obrazek jest wytłaczany
nie ma miejsca na adres, ani na znaczek, adres i Id jest wydrukowane z systemu
do tego adres nadawcy od razu mi nasunął myśl, że dziewczę liczy na TYC albo na swapa (no to się przeliczy)
a do tego kartka wysłana 16 listopada 1,5 miesiąca przed świętami. No już naprawdę nie przesadzajmy......
Podsumowując zabolały mnie 2 rzeczy: ewidentne kłamstwo na kartce i zupełna ignorancja moich kartkowych preferencji....
w związku z tym rejestracji nie będzie.....


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Av3ntia - 11-23-2012 08:35 PM

NIBY tak. Argumenty masz mocne. Z drugiej strony jest to pocztówka, a dziewczyna być może spodziewała się, że będzie szła np. około miesiąca, stąd kartka świąteczna.


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Lia - 11-23-2012 08:42 PM

Pamiętacie tę pocztówkę z Turcji, której w końcu nie zarejestrowałam? Nadawca się do mnie odezwał z zapytaniem czy otrzymałam kartkę, bo już mu pokazało 62 dni na liczniku. Ciekawe czy zdecyduje się na resend. W ogóle rozśmieszyło mnie, że napisał, że wysłał kartkę z UNICEFU z życzeniami (seasonal greetings) - a to kartka z National Geographic wyrwana z magazynu z przepisem! No kpina.


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Claudya - 11-23-2012 08:42 PM

A ja się zgadzam z Maxusem Oczko


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - anka79 - 11-23-2012 08:48 PM

na swoją obronę mam to:
vorite postcard:
castles, palaces
single view
view of the city / town at night
distinctive / interesting places in your country / city
sunsets over the sea / ocean
UNESCO
with libraries
folklore in your country
fod in your country
maps in your country
AQUARUPELLA postcards
with a postbox
Nouvelles Images postcards
Please do not send me cards:
(...)Christmas / Easter / birthday
to chyba nie są wygórowane preferencje?
wystarczyłoby wysłać zwykłe multi ze swojej okolicy...naprawdę nie jestem wybredna....


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Maxus - 11-23-2012 08:48 PM

Usunąłem swój post (trochę zbyt szybko Cyklop), gdyż nie doczytałem informacji, iż jest to tekturka, (nie wygląda na taką, ale pozory mogą mylić). Powtórzę więc pokrótce, że jeżeli jest to pocztówka to tak czy inaczej, nie zważając na preferencje powinna być zarejestrowana.


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - Pasażerka - 11-23-2012 09:28 PM

ze skanu ciężko stwierdzić czy to pocztówka bez nadrukowanych linijek adresu (zwłaszcza, że Japończycy piszą chyba pionowo więc byłoby to trochę ciężkie) czy jednak tekturka, mnie w każdym razie wygląda to jednak na pocztówkę tudzież połówkę karnetu.
ale dla mnie sprawa jest prosta - jeżeli coś jest pocztówką to niezależnie od tego czy ktoś dostosował się do moich preferencji czy nie to kartkę należy zarejestrować. preferencje to są tylko i wyłącznie sugestie, nie zapominajmy o tym. poza tym idąc tym tropem nagle wszyscy mogliby mieć milion pińcet expiredów tylko dlatego, że nie wysłali kartki z czyichś preferencji.


RE: rejestrować czy nie rejestrować? - romanek - 11-23-2012 09:31 PM

A ja się nawysyłałem ostatnio kartek offów i teraz czekam na gazety, opakowania po proszkach i tekturki O matkoSzczęśliwy