Postcrossing Forum
expired :C - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Postcrossing (/forum-5.html)
+--- Dział: Kartki do wysłania i wysłane (/forum-7.html)
+--- Wątek: expired :C (/thread-21.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: expired :C - Pasażerka - 11-11-2012 02:26 PM

z tego co mi wiadomo to chyba gdzieś już kiedyś był taki wątek i nic z niego nie wynikło. ale pewna nie jestem, może jednak pomieszałam to z jakąś inną dyskusją.


RE: expired :C - Draakhan - 11-11-2012 02:29 PM

Może jakby się regularnie taki wątek pojawiał co jakiś czas, to byłoby to skuteczniejsze Uśmiech.


RE: expired :C - Satai - 11-11-2012 02:48 PM

Szczerze - wątpię.

Jeżeli moderatorzy nie są w stanie powiedzieć "nie rejestruj" na kartkę papieru zawierającą słowo powszechnie uznane za obraźliwe i nawet się nie pofatygują, żeby skomentować swoją decyzję w wątku, który powstał, myślicie, że obejdzie ich taka dyskusja jaką proponujecie wyżej? Przeniosą ją do "Suggestions for improvement", gdzie mało kto zagląda, i tyle będzie.

A co z logo? Była wielka dyskusja na forum, było mnóstwo negatywnych komentarzy i jedyny post, jaki się pojawił, był "Zastanowimy się", ale nic się nie zmieniło.

Niestety, od dawna uważam, że administracji zależy na ilości zarejestrowanych użytkowników i podejście do kwestii kont nieaktywnych raczej się nie zmieni.


RE: expired :C - stalowamagnolia - 11-11-2012 07:13 PM

Po mojej ostatniej "dyskusji" z Vicki odnośnie osób długo nie logujących się stwierdzam, że najbardziej zależy im na statystykach i mają w 4 literach osoby, które starają się być w porządku. Napisałam jej nawet, że robią sobie antyreklamę taką postawę jaką prezentują wysyłając wiadomości jakie wysyłają i zniechęcają do siebie ludzi. Dostałam oczywiście wiadomość, że nic nie mogą zrobić itd. Napisałam nawet wiadomość co o tym sądzę, która była bardzo daleka od dyplomatycznych wyrażeń, ale nie wysłałam, bo mogło się okazać, że to jestem tą złą i niedobrą, której trzeba zablokować konto.


RE: expired :C - pro-et-contra - 11-13-2012 12:40 PM

i kolejne do kolekcji expired - UK (nowa osoba widziana ostatno 19 dni temu...)


RE: expired :C - Av3ntia - 11-13-2012 12:46 PM

Jak się zachowujecie, gdy ktoś do Was pisze, że jego kartka do Was idzie już x dni?
Proponujecie re-send? Rejestrujecie? Czy piszecie, że jak dotrze, to zarejestrujecie?


RE: expired :C - Pasażerka - 11-13-2012 12:50 PM

piszę krótko, że rejestruję tylko kartki, które do mnie dotarły Oczko kiedyś na początku zdarzyło mi się kilka zarejestrować kartkowych duchów, ale potem stwierdziłam, że niby z jakiej racji ktoś ma coś dostać w zamian za coś czego ja tak naprawdę nie dostałam. więc teraz nie rejestruję i resendów nie proponuję, bo decyzja należy tak naprawdę do nadawcy.


RE: expired :C - Av3ntia - 11-15-2012 01:13 PM

Dzięki Pasażerka!

Chłopak z Tajwanu został "odblokowany". Ciekawe za co, bo próby kontaktu ze mną to nie podjął w dalszym ciągu. Ale i tak już mam expired, więc mi przestało zależeć.


RE: expired :C - pro-et-contra - 11-15-2012 02:09 PM

(11-13-2012 12:46 PM)Xellosan napisał(a):  Jak się zachowujecie, gdy ktoś do Was pisze, że jego kartka do Was idzie już x dni?
Proponujecie re-send? Rejestrujecie? Czy piszecie, że jak dotrze, to zarejestrujecie?

do mnie jeszcze nigdy nikt nie napisał (mimo,że dostawałam kartki,które szły więcej niż 200 dni),ale myślę,że odpisałabym coś w stylu,że rejestruje kartki codziennie i jak przyjdzie,to na pewno nie zapomne zarejestrować Oczko no i też zależy od stażu/ilości wysłanych,nowej osobie bym na pewno nie zarejestrowała.


RE: expired :C - Pasażerka - 11-15-2012 02:37 PM

(11-15-2012 02:09 PM)pro-et-contra napisał(a):  no i też zależy od stażu/ilości wysłanych,nowej osobie bym na pewno nie zarejestrowała.

któryś mój Tajwan (który miał napisane w profilu, że jeśli po 30 dniach kartka nie dotrze to żeby do niego pisać to zarejestruje) zarejestrował kartkę od gościa z Polski, który miał ~100 kartek na koncie. kartka szła 0 dni, więc jak widać to też nie zawsze jest sprawdzona wytyczna.

i autentycznie było mi wstyd za tego gościa O matko


RE: expired :C - nemezis871 - 11-15-2012 03:04 PM

Widziałam...,,gdzieś tam", że się koleś pochwalił tym samym, może nawet mówimy o tej samej osobie. Dostał ostrzeżenie i wpis na czarną listę forumową Szczęśliwy za wyłudzanie rejestracji. Trochę przeginka.. dla czystej przyzwoitości, mogłb chociaż te 2 tygodnie poczekać...

Ja kiedyś pod notką na blogu znalazłam wręcz ponaglenie, dlaczego nie rejestruje kartki z Rosji. Odpisałam, że jej nie dostałam, jak dostanę, to zarejestruję, po czym kilka miesięcy później okazało się, że niejaki Lipkin czu Lupkin z Rosji jest prawie poszukiwany postcrossingowym listem gończym ścigany. Zakłada nowe konta, losuje kartki, wymusza rejestrację i dostaje za darmo swoje. Między innymi z tego powodu nie rejestruję czegoś, czego nie otrzymałam.

Trudno, ja też mam kilka expów. I najczęściej pytając czy nie dotarła, nawet nie podaję numeru kartki, tylko wysyłam jej skan. Raz poskutkowało - z moją pierwszą kartką Zły Głupia laska z Finlandii zarejestrowała ją po 44 dniach, bo jej się zapomniała, że otrzymała mojego konika.


RE: expired :C - Av3ntia - 11-16-2012 02:57 AM

(11-15-2012 02:37 PM)Pasażerka napisał(a):  
(11-15-2012 02:09 PM)pro-et-contra napisał(a):  no i też zależy od stażu/ilości wysłanych,nowej osobie bym na pewno nie zarejestrowała.

któryś mój Tajwan (który miał napisane w profilu, że jeśli po 30 dniach kartka nie dotrze to żeby do niego pisać to zarejestruje) zarejestrował kartkę od gościa z Polski, który miał ~100 kartek na koncie. kartka szła 0 dni, więc jak widać to też nie zawsze jest sprawdzona wytyczna.

i autentycznie było mi wstyd za tego gościa O matko
hmm... brzmi jak ten sam tajwańczyk


RE: expired :C - Satai - 11-18-2012 09:39 AM

Zakablowałam do supportu użytkowniczkę z USA, do której wysłałam w maju kartkę.

Dziewczę loguje się co jakiś czas, nawet wysyła kartki (choć wydaje mi się, że przynajmniej miesiąc albo i dwa od wylosowania), ale od końca marca nie zarejestrowała ani jednej. Skoro dostałam jej adres w maju, aż do wtedy nie była na inactive. No cóż, zobaczymy, czy doczekam się jakiejś reakcji.

A zrobiłam to po tym, jak wylosowałam użytkownika z Brazylii, który ma wysłanych 10 kartek i zarejestrowane dwie. I cóż w tym dziwnego? Ano to, że 5 wysłał w 2011 roku, zarejestrował jedną, po czym schemat powtórzył teraz. 5 wysłanych wrzesień/październik, zarejestrowana jedna w październiku. Loguje się, więc system dalej podaje jego adres do losowania - założę się, że właśnie jakaś kartka do niego się ekspirnęła i dlatego go dostałam...

Cóż, jeśli moja nie dotrze, a support zrobi coś w sprawie powyżej, pana też zgłoszę, a co! Czemu ludzie mają wysyłać w postcrossingowe czarne dziury Zły


RE: expired :C - Av3ntia - 11-18-2012 10:46 AM

Do kilku dni 3 kartki przejdą mi na status expired .... mam wrażenie, że to była jakaś trefna partia, bo wszystkie są z podobnego okresuPlask


RE: expired :C - romanek - 11-18-2012 06:04 PM

3 moje kartki już 57 dni w drodze... jak zwylke Czajniki, ale i US i Meklemburgia, wysłane w tym samym dniu. Dwie z tego rzutu doszły, te trzy raczej idą na straty.


RE: expired :C - stalowamagnolia - 11-18-2012 08:34 PM

Puerto Rico i Wielka Brytania expirneły się. W pierwszym przypadku jest nadzieja, bo kobieta na dłuższych wakacjach. W przypadku Brytyjki to szanse są zerowe, bo przestała się logować zaraz po tym jak wysłałam jej kartkę Podejrzany Jak ja "kocham" takich użytkowników Ściana


RE: expired :C - heksita - 11-19-2012 03:27 PM

Ooooo, tak, uwielbiam przypadki, gdy mam expired, bo odbiorca ma odwłoku PC, a po roku, gdy kartka wylatuje z systemu, delikwent wraca i zaczyna się znów bawić Podejrzany.


RE: expired :C - Satai - 11-19-2012 08:13 PM

A mi Ana odpisała, że "This is indeed odd" i się przyjrzą pani z USA. Poczekamy, zobaczymy...


RE: expired :C - wen.kongshu - 11-19-2012 11:13 PM

Mam chyba 7 expired i jestem z tego powdu bardzo zła, bo większość użytkowników się loguje, a mje kartki nie dochodzą. I niestety w większości są to jakieś kraje Azji Smutny


RE: expired :C - Av3ntia - 11-22-2012 01:21 PM

Expirdnęły się Chiny wysłane ekonomem do laski, która się nie loguje od miesiąca. To było do przewidzenia.
58 dzień kartki do Rosji, 54 dni USA. Co się dzieje z tymi kartkamiO matko