Postcrossing Forum
expired :C - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Postcrossing (/forum-5.html)
+--- Dział: Kartki do wysłania i wysłane (/forum-7.html)
+--- Wątek: expired :C (/thread-21.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: expired :C - stalowamagnolia - 01-05-2013 11:03 PM

Na szczęście u mnie USA działa super. Większość kartek dochodzi tam w ciągu tygodnia a może 2-3 szły nieco dłużej niż m-c (i to był najgorszy wynik).

Właśnie widzę, że kolejne kraje szykują się aby dołączyć do klubu expired Zdezorientowany


RE: expired :C - Satai - 01-05-2013 11:06 PM

U mnie właśnie USA następne w kolejce, a pani się regularnie loguje i rejestruje. Stały swapowicz nie dostał kartki wysłanej 3 grudnia. Przyjaciółka nie dostała świątecznego prezentu (no ale to może jeszcze dojdzie). Zły


RE: expired :C - Beifra - 01-05-2013 11:14 PM

oo to ja się boję o moją paczkę do Japonii.wysłałam ją jeszcze przed świętami i nadal nie mam wiadomości od niej czy dostała czy nie.a z nią się regularnie wymieniam.Będę musiała do niej napisać.A do tego Francja priorytetowa przejdzie mi w expired za niedługo chociaż się loguje i rejestruje kartkiSmutny
MasakraO matko


RE: expired :C - Satai - 01-05-2013 11:30 PM

No to teraz z dobrych wieści - właśnie dostałam U2U od owego stałego swapowicza, że dostał moje 6 kartek wysłanych 31.12 - do USA to niezły wynik. Może inne zaginione przesyłki też dotrą.


RE: expired :C - romanek - 01-06-2013 02:23 PM

U mnie na koncie PC powoli do expired zbliżają się Chiny i Tajwan. Kandydatami kolejnymi są Niemcy i Malezja. Jak będzie dalej zobaczymy.


RE: expired :C - Augia - 01-12-2013 10:07 AM

Dziś dotarł mój Tajwan po 95 dniach. Anioł
I jedyny expired jaki miałam właśnie zniknął. Cwaniak


RE: expired :C - Pasażerka - 01-16-2013 12:37 PM

expirdnęły mi się kolejne 2 Rosje a za chwilę dołączy do nich Kazachstan O matko


RE: expired :C - nielotna - 01-16-2013 07:34 PM

A ja mam pytanie co do przeterminowanych kartek:
czy jeżeli kartka będzie expired to ja mimo to otrzymam za nią inną kartkę od kogoś?
czy może mam możliwość wylosowania nowego adresu i wtedy, gdy kolejna kartka dotrze to jest możliwość, że ktoś mnie wylosuje?

Nigdy nie mogę tego spamiętać Smutny

A! I mam jeszcze kartki, które są w drodze prawie rok - czy po upływie 365 dni kartki zostają automatycznie zarejestrowane a mój adres trafia do puli, czy po prostu mam jedną wysłaną kartkę mniej?


RE: expired :C - Pasażerka - 01-16-2013 07:41 PM

(01-16-2013 07:34 PM)nielotna napisał(a):  A! I mam jeszcze kartki, które są w drodze prawie rok - czy po upływie 365 dni kartki zostają automatycznie zarejestrowane a mój adres trafia do puli, czy po prostu mam jedną wysłaną kartkę mniej?

po roku od wylosowania kartki, które nie dotarły wypadają z systemu, to znaczy, że ich id zwyczajnie znika i nawet jeśli jakimś cudem taka kartka jednak doszłaby po tym czasie do adresata to nie mógłby jej zarejestrować (sprawdzone na własnej skórze, dostałam takie przeterminowane USA). w związku z czym taka kartka nie rejestruje się automatycznie a znika z Twoich wysłanych i expired.

natomiast jak to jest z tymi kartkami za expired to ja sama do końca nie wiem. to już chyba pytanie do Oli, bo to ona jest ekspertem od tych zawiłości postcrossingowych Uśmiech


RE: expired :C - Satai - 01-16-2013 10:05 PM

(01-16-2013 07:34 PM)nielotna napisał(a):  A ja mam pytanie co do przeterminowanych kartek:
czy jeżeli kartka będzie expired to ja mimo to otrzymam za nią inną kartkę od kogoś?
czy może mam możliwość wylosowania nowego adresu i wtedy, gdy kolejna kartka dotrze to jest możliwość, że ktoś mnie wylosuje?

Jeżeli wysłana przez Ciebie kartka stanie się expired, to Tobie jedynie zwalnia się miejsce do losowania.

Natomiast jeżeli kartka do Ciebie nie dojdzie i zostanie expired u kogoś, wtedy Twój adres trafia ponownie do puli i zostaje wylosowany - żebyś nie była stratna.

Znane są przypadki postcrosserów wykorzystujących system i rejestrujących kartki tylko expired (teraz chyba to już rzadkość, administracja raczej monitoruje użytkowników z podejrzanie dużą ilością expired do nich i w przypadkach drastycznych kasuje konta), więc takie wracanie adresu do puli odbywa się chyba tylko raz, max. 2 (ale tu nie dam sobie ręki obciąć).


RE: expired :C - pro-et-contra - 01-18-2013 09:17 PM

Rosja,szkoda,że olała konto,znając życie kartka pewnie dotarła,bo na maile nie raczy odpisywać.


RE: expired :C - Draakhan - 01-19-2013 02:54 AM

(01-18-2013 09:17 PM)pro-et-contra napisał(a):  Rosja,szkoda,że olała konto,znając życie kartka pewnie dotarła,bo na maile nie raczy odpisywać.
To tak jak u mnie Tajwanka, do której 196 dni temu kartka poszła. Również zero odpowiedzi na maile. Różnica między odebranymi, a wysłanymi swoje mówi...


RE: expired :C - Av3ntia - 01-19-2013 04:09 AM

Do mojej kolekcji dołączył właśnie Tajwan Podejrzany A już niebawem pewnie i JaponiaO matko


RE: expired :C - Satai - 01-19-2013 09:45 AM

Ja mam Brazylijczyka, który na 1,5 roku na PC ma 14 wysłanych, 2 zarejestrowane, w tym jedną w 2011 O matko Last seen 2 months ago, oczywiście. Plus Ukrainkę z różnicą 15-4, też raczej porzuciła zabawę.


RE: expired :C - Agnieszka - 01-19-2013 01:13 PM

Bośnia i Herzegovina i też od kilku miesięcy użytkowniczka "zapomina" się logować O matko


RE: expired :C - Claudya - 01-22-2013 01:21 PM

Stany mi się expirnęły, mają już 64 dni... Smutny
Ale użytkowniczka się loguje, była wczoraj i ma 110 wysłanych i 102 odebrane, rzadko jej rośnie liczba odebranych, więc może listonosze tam strajkują?


RE: expired :C - Av3ntia - 01-23-2013 12:57 PM

Kartka do USA zarejestrowana po 116 dniach, jednak czasem można się miło zdziwić Uśmiech


RE: expired :C - Pasażerka - 01-23-2013 08:50 PM

u mnie ostatnio zarejestrowały się Litwa i Nowa Zelandia z czego się bardzo cieszę. Litwa była resendem natomiast Nowa Zelandia do mamy Gordona to chyba statkiem płynęła, bo jej zajęło jakieś 90 dni dotarcie na miejsce O matko


RE: expired :C - stalowamagnolia - 01-23-2013 09:01 PM

Wielka Brytania stała się expired Zły Już od jakiegoś moje czasu kartki do tego kraju nie chcą dochodzić.


RE: expired :C - romanek - 01-23-2013 10:02 PM

U mnie już raczej nic nie dojdzie. Dzisiaj expired stały się Czajniki..jak zwykle zresztą. W kolejce Malezja-59 dni, Albania-36, Ukraina i Australia 27 i Białoruś-25.... na tym bym zakończył wysyłanie kartek z PC..... fajnie było te 3 lata Szczęśliwy