Postcrossing Forum
expired :C - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Postcrossing (/forum-5.html)
+--- Dział: Kartki do wysłania i wysłane (/forum-7.html)
+--- Wątek: expired :C (/thread-21.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: expired :C - Pasażerka - 07-31-2012 02:58 PM

expirdnęła mi się Argentyna, natomiast doszedł Tajwan, mam więc na liczniku aż 7 expired Smutny


RE: expired :C - Satai - 07-31-2012 05:55 PM

(07-31-2012 02:58 PM)Pasażerka napisał(a):  mam więc na liczniku aż 7 expired Smutny

Ja mam od dzisiaj 27, właśnie dołączyła Holandia...


RE: expired :C - Agnieszka - 07-31-2012 05:59 PM

u mnie na ten moment 16 deleted i 2 expired O matko


RE: expired :C - Pasażerka - 07-31-2012 06:29 PM

oj, ja przy was to wiadomo, miękki wafel jestem, ale jak się ostatnio miało 2 expired to te 7 nagle bolą i to bardzo Oczko


RE: expired :C - Pasażerka - 07-31-2012 10:56 PM

marudzenie pomaga - expired do Czech dotarł po 189 dniach.


RE: expired :C - jaagnie - 08-01-2012 09:57 AM

Expired do USA... No kurczę, gdzie jak gdzie, ale USA?Niezdecydowany


RE: expired :C - Satai - 08-01-2012 09:55 PM

Do USA expired są zadziwiająco często...


RE: expired :C - Satai - 08-04-2012 08:37 AM

Właśnie sobie policzyłam - chyba żeby się zdołować - że z maja mam aż 8 expired Niezdecydowany Z tego tylko dwie do osób, których od 2 miesięcy nie ma na PC, reszta wydaje się aktywna - czyli poczta zawaliła. Fakt, większość to Rosja.

Z czerwca na razie kroi się, że będą cztery.


RE: expired :C - stalowamagnolia - 08-04-2012 08:40 AM

W tym miesiącu Chiny wylecą mi z systemu. Zajrzałam do profilu tej osoby i co widzę? Nie pojawia się na postcrossingu od ponad 5 m-cy Zły Napisałam do obsługi, że ma więcej wysłanych od otrzymanych, nie loguje się tyle czasu a zapewne jest losowana w weekendy w sytuacji gdy jest więcej losujących niż rejestrujących kartki. Podpucha z tej strony, bo gdyby trafiło na Vicki to może zainteresuje się z tej strony. Oczywiście trafiło na biedulkę, która nic nie może zrobić i tylko należy czekać Podejrzany Nie wytrzymałam i zadałam jej pytanie o sens istnienia działu pomocy skoro nie można jej uzyskać.


RE: expired :C - Satai - 08-04-2012 08:57 AM

Ja naprawdę bardzo żałuję, że oni zrezygnowali z kasowania kont osób, które przez 90 dni się nie logują.

Za moich początków było tak, że jak Cię nie było 60 dni, dostawałeś ostrzeżenie, a po kolejnych 30 usuwali Ci konto. Ale podobno tak dużo ludzi na to narzekało, że chcieli wrócić do PC, a już nie mogli, bo np. nie można się dwa razy z tym samym mailem zarejestrować, że z tego zrezygnowali.

No cóż. Skoro konto Ci się usuwa z systemu, to również Twoje dane z mailem, tak? I jaki tu problem? Najwyraźniej PC nie do końca kasuje użytkowników. A poza tym nie wierzę, że odsetek ludzi wracających po miesiącach i latach jest tak wielki, żeby usprawiedliwić podobną zmianę. OK, może 90 dni to za krótko, może 180 byłoby lepszym pomysłem. Whatever.

Ale ilość kont-widm na PC jest ogromna, również takich z 0 wysłanych i 0 otrzymanych (a te podobno zaczęli jakiś czas temu kasować!). I tylko jakby te wszystkie nieaktywne np. od roku konta usunąć to by się okazało, że wcale nie ma tak dużo użytkowników na PC i wcale nie aż z tylu krajów są...

Tak, jestem złośliwa w tym momencie.


RE: expired :C - Pasażerka - 08-04-2012 09:23 AM

myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby, gdyby po tych 90 dniach nie kasowali od razu bez uprzedzenie konta, ale wysyłali jakiś monit w stylu "nie logujesz się na PC już od 3 miesięcy, jeśli nadal jesteś zainteresowany to zaloguj się tutaj/kliknij tuta/bla bla bla, jeśli tego nie zrobisz w ciągu - dajmy na to - 7 dni to twoje konto zostanie skasowane", wtedy ludzie nie mogliby narzekać, że nie mogą wrócić do zabawy.
wiem, że to nierealne, bo pewnie jest tak jak mówisz Olu, ale... byłoby to zdecydowanie rozsądniejsze.

ja z kolei dorobiłam się expired do Norwegii i do Chin, które mnie szczególnie irytują. koleś niby się loguje, wysłał 7 kartek, ale nie zarejestrował żadnej. nawet mi się nie chce pisać do supportu, bo pewnie też każą mi czekać zamiast poinformować gościa, że trzeba rejestrować kartki O matko


RE: expired :C - Lia - 08-04-2012 10:00 AM

Ale ja nie rozumiem dlaczego to jest takim problemem? Ludzie są zaangażowani, wydają masę kasy na pocztówki, są sumienni, do momentu, gdy trafią na jakiegoś buca, któremu się znudziło i z łaski nie wyłączył konta. To nie jest w porządku i w tym momencie załoga moderatorska też nie jest w porządku. Oni powinni zrobić z tym porządek, bo jak widać WIELE osób w tej chwili narzeka na te "widma", a nie na brak możliwości uczestnictwa w PC. Niech kasują te konta wg sposobu Pasażerki, może wtedy by się coś uzmysłowiło tym ludziom.

Satai - wcale nie byłaś złośliwa. Wyraziłaś swoją opinię nikogo przy tym nie obrażając.


RE: expired :C - mishi - 08-04-2012 12:04 PM

No coś Ty.. im więcej tym lepiej - a dane są w cenie, czyż nie?


RE: expired :C - Satai - 08-04-2012 03:57 PM

Agatka, kiedyś taki powiadomienie szło po 60 dniach nielogowania się i osoba miała 30 dni na wykazanie zainteresowania. Ale zrezygnowano z tego już pod koniec 2007 roku.

Cytat:koleś niby się loguje, wysłał 7 kartek, ale nie zarejestrował żadnej. nawet mi się nie chce pisać do supportu, bo pewnie też każą mi czekać zamiast poinformować gościa, że trzeba rejestrować kartki

Jeżeli się loguje i nie rejestruje, to jest szansa, że coś zrobią. Ostatnio na oficjalnym ktoś się na taki przypadek pożalił - chyba było 10 wysłanych i 1 odebrana i sama Vicki prosiła o namiary na tę osobę. Tylko nie wiem, czy 7-0 to już dla nich powód do interwencji czy jeszcze za mało...


RE: expired :C - Pasażerka - 08-04-2012 04:16 PM

(08-04-2012 03:57 PM)Satai napisał(a):  Agatka, kiedyś taki powiadomienie szło po 60 dniach nielogowania się i osoba miała 30 dni na wykazanie zainteresowania. Ale zrezygnowano z tego już pod koniec 2007 roku.
według mnie taka opcja była bardzo rozsądna, bo jeśli w ciągu miesiąca ktoś nie wykazuje zainteresowania swoim profilem i ewentualną dalszą przygodą to raczej ciężko, żeby potem nagle po pół roku się budził i dziwił, że jego profil został usunięty. no ale widać, że nieaktywne profile najwyraźniejsza dobrze robią przynajmniej na statystykę i reklamodawcy są skłonni płacić więcej

(08-04-2012 03:57 PM)Satai napisał(a):  
Cytat:koleś niby się loguje, wysłał 7 kartek, ale nie zarejestrował żadnej. nawet mi się nie chce pisać do supportu, bo pewnie też każą mi czekać zamiast poinformować gościa, że trzeba rejestrować kartki

Jeżeli się loguje i nie rejestruje, to jest szansa, że coś zrobią. Ostatnio na oficjalnym ktoś się na taki przypadek pożalił - chyba było 10 wysłanych i 1 odebrana i sama Vicki prosiła o namiary na tę osobę. Tylko nie wiem, czy 7-0 to już dla nich powód do interwencji czy jeszcze za mało...
na razie napisałam do niego wiadomość z grzeczną informacją, że otrzymane kartki powinno się rejestrować. zobaczymy, może to poskutkuje, a jak nie to może faktycznie spróbuję zainteresować tym support, chociaż mimo wszystko obawiam się stwierdzenia, że skoro to Chiny to kartki idą długo więc coś mogło do niego po prostu nie dojść Zdezorientowany


RE: expired :C - Lia - 08-04-2012 04:28 PM

Ja też miałam swego czasu taki bilans... 6-0. Byłam zmartwiona i nawet się żaliłam, bo kartki bardzo długo do mnie szły (ktoś miesiąc przetrzymał, albo szła miesiąc ekonomicznym...) i jedyne co mi odpisywali na innym forum to, żebym była cierpliwa, bo tak to wygląda i żebym nie robiła problemu. Podejrzany Ale sama przystopowałam na 2 tygodnie z wysyłaniem, żeby coś zarejestrować i nie wzbudzać dylematu dla ludzi, którzy mnie losują...


RE: expired :C - Satai - 08-04-2012 04:39 PM

Tak szczerze, to 5-0 czy 6-0 przy logowaniu się użytkownika nie wzbudziłoby moich podejrzeń, zwłaszcza gdyby to była Rosja czy Chiny. Zależy tylko jeszcze, w jakim odstępie czasowym te kartki by doszły.

Jeśli ktoś miałby 5-0, ale powiedzmy pierwsza zostałaby zarejestrowana miesiąc lub więcej przed moim wylosowaniem jego adresu, to to już byłoby nieco podejrzane, niezależnie z jakiego państw by nie był. Gdyby te 5 doszło w ciągu tygodnia powiedzmy, i wylosowałabym go od razu, to luz.

Tu trochę w temacie z oficjalnego.


RE: expired :C - Pasażerka - 08-04-2012 05:20 PM

ostatnia karta wysłana przez niego została zarejestrowana 3 tygodnie temu, wcześniejsze - w tym ta, za którą ja go wylosowałam - są z początku czerwca. zobaczymy, do tej pory nie miałam problemów z Chinami, więc mam nadzieję, że i tym razem się to jakoś rozwiąże.


RE: expired :C - Satai - 08-04-2012 06:17 PM

W takiej sytuacji to już zdecydowanie jest podejrzane, może adres jest niezrozumiały dla chińskiej poczty?


RE: expired :C - stalowamagnolia - 08-04-2012 10:58 PM

(08-04-2012 08:40 AM)stalowamagnolia napisał(a):  W tym miesiącu Chiny wylecą mi z systemu. Zajrzałam do profilu tej osoby i co widzę? Nie pojawia się na postcrossingu od ponad 5 m-cy Zły Napisałam do obsługi, że ma więcej wysłanych od otrzymanych, nie loguje się tyle czasu a zapewne jest losowana w weekendy w sytuacji gdy jest więcej losujących niż rejestrujących kartki. Podpucha z tej strony, bo gdyby trafiło na Vicki to może zainteresuje się z tej strony. Oczywiście trafiło na biedulkę, która nic nie może zrobić i tylko należy czekać Podejrzany Nie wytrzymałam i zadałam jej pytanie o sens istnienia działu pomocy skoro nie można jej uzyskać.

Odpowiedz Vicki, nad którą myślała cały dzień:

"Hello Justyna

Sorry you are disappointed that Postcrossing is unable to help you in
regards to expired postcards going to members who have stopped logging
into Postcrossing.

In that regards there is no help. Postcrossing won't register an ID
unless we have proof that it was received or proof that the member has died.

regards
Vicki
Postcrossing Support"


Chyba jestem głupia, bo nie rozumiem sensu odpowiedzi Vicki Podejrzany Wysmarowałam kolejnego maila z pytaniem co zamierzają zrobić z kontami-widmami, które wiszą na postcrossingu i poprosiłam żeby nie udzielała odpowiedzi, że nic nie można zrobić i należy czekać aż dana osoba raczy się pojawić i w niektórych przypadkach raczy zarejestrować zaległe kartki, bo taka odpowiedz jest żenująca i nic niewnosząca.