Postcrossing Forum
Czytamy - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Off topic (/forum-21.html)
+--- Dział: Książka & film (/forum-23.html)
+--- Wątek: Czytamy (/thread-32.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Czytamy - nielotna - 02-12-2013 12:37 AM

Od poniedziałku 11 lutego od godz. 00.00 do poniedziałku 18 lutego 2013 roku do godz. 23.59 można pobrać 4 audiobooki w ramach weekendu z Orange Oczko

Szczegóły:
http://audioteka.orange.pl/wzo?utm_source=audiobooki.orange&utm_medium=baner&utm_campaign=orange-weekend


RE: Czytamy - nemezis871 - 02-21-2013 10:00 PM

Skończyłam czytać Piknik na skraju drogi - podobał mi się.

A aktualnie czytam - jak zwykle kilka książek na raz:

po 1) Tarninę - Szczygła
po 2) Kamiennę Ćmę - Matuszka
po 3) dorwaną dla kumpeli za bezcen ,,Przynieści mi głowę wiedźmy" - Kim Harrison.

A na jutro już zamówiłam do Śląskiej:
1) 451 stopni Farenheita - Ray Bradburyego
2) Kontynuację Tarniny czyli Ziemię bez Słońca
3) Ddzie dawniej śpiewał ptak - Kate Wilhelm
4) Koralinę - Neila Gaimana

Teraz jak zacznę pracę, to nie będę miała czasue jeździć do Śląskiej Smutny


RE: Czytamy - Pasażerka - 02-22-2013 11:53 AM

skończyłam czytać ostatnio Asystenta śmierci Świderskiego, Miasto utrapienia Pilcha (z książki na książkę lubię tego autora coraz bardziej) i wczoraj Zamek Eymericha Valerio Evangelisti.
jednocześnie wczoraj zaczęłam też Piątą stronę świata Kutza i też już mi się podoba. uwielbiam takie gawędziarskie książki.


RE: Czytamy - kiikaaa - 02-22-2013 01:48 PM

U mnie coś lżejszego Uśmiech Niedawno skończyłam "Mów do mnie jeszcze" - Adele Parks i wciąż jestem 'pod jej wpływem'! Co jest dla mnie nie lada zaskoczeniem Uśmiech
Wczoraj zaczęłam "Ostrożnie z marzeniami" - Alexandry Potter. Wiele pozytywnych opinii słyszałam o tej książce, mnie póki co nie porwała, zobaczymy jak dalej potoczą się losy głównej bohaterki Uśmiech


RE: Czytamy - marmolada - 02-22-2013 11:07 PM

A ja własnie skończyłam "Samotny dom" Agathy Christie. I po raz pierwszy udało mi się rozwikłać zagadkę morderstwa :]


RE: Czytamy - Dominiko - 02-23-2013 01:42 PM

Ja ostatnio skończyłem czytam "Ani słowa prawdy" Jacka Piekary Uśmiech


RE: Czytamy - bosanova - 02-24-2013 09:10 PM

A ja zabieram się za moją ulubioną Jodi Picoult. Tym razem W imię miłości.


RE: Czytamy - Gamarej - 02-26-2013 01:45 PM

Ostatnio męczę dwie pozycje:
- "1Q84 tom 1" Murakamiego- po raz drugi
- "Kawaler Mieczy" Moorcocka :>


RE: Czytamy - zielonakredka - 02-28-2013 01:34 PM

a ja od jakiegoś miesiąca męczę Lolitę Nabokova. nie podoba mi się wcale, a nie zacznę innej książki póki nie przeczytam tej.


RE: Czytamy - nemezis871 - 02-28-2013 03:30 PM

Cytat:a ja od jakiegoś miesiąca męczę Lolitę Nabokova. nie podoba mi się wcale, a nie zacznę innej książki póki nie przeczytam tej.

Ja czytałam na studiach. Podobała się, ale nie na tyle bym miała popaść w zachwyty, że takie wielkie arcydzieło. Film był lepszy Szczęśliwy


RE: Czytamy - Agnieszka - 02-28-2013 06:39 PM

(02-28-2013 03:30 PM)nemezis871 napisał(a):  
Cytat:a ja od jakiegoś miesiąca męczę Lolitę Nabokova. nie podoba mi się wcale, a nie zacznę innej książki póki nie przeczytam tej.

Ja czytałam na studiach. Podobała się, ale nie na tyle bym miała popaść w zachwyty, że takie wielkie arcydzieło. Film był lepszy Szczęśliwy

Też to czytać na studiach "musiałam"... Ani mi się to podoba ani nie podoba a film (ten z 1997) taki sobie Ninja


RE: Czytamy - django - 02-28-2013 07:11 PM

A powiecie mi jak film się nazywał bo nie kojarzę?


RE: Czytamy - golum - 02-28-2013 07:27 PM

Dzisiaj w końcu zawitał do mego pokoju pierwszy tom wojny o tron Duży uśmiech Do serialu robie przymiarki, ale stwierdziłem, że wole pierw książkę przeczytać. Zrobiłem tak przy władcy pierścieniu i dobrze zrobiłem ;P Więc pójdę tym samym tropem Duży uśmiech


RE: Czytamy - Pasażerka - 02-28-2013 11:10 PM

django - "Lolita" O matko
golum - chyba "Gra o tron" O matko
po takich postach mam ochotę od razu zbanować za bycie cholernym botem...

ja natomiast utknęłam jakoś w tematyce orientalno-muzułmańskiej. ostatnio skończyłam Wielki bazar kolejowy. Pociągiem przez Azję Paula Theroux, który oczywiście już wywołał u mnie chęć powtórzenia tej trasy oraz Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu Maxa Cegielskiego. a teraz z kolei Modlitwa o deszcz Wojciecha Jagielskiego o Afganistanie, która już zapowiada się fantastycznie.


RE: Czytamy - Martina - 03-01-2013 01:30 AM

"Brak tchu" Orwella zajmuje mi czas w autobusach i tramwajach oraz na przystankach, gdzie palce marzną niemożliwie, ale jednak kurczowo trzymam się książki Szczęśliwy


RE: Czytamy - hardgirl123 - 03-02-2013 01:12 PM

Pasażerko - jak przeczytasz Modlitwę o deszcz to napisz czy fajne bo mam zamiar sobie kupić Uśmiech
ostatnio nie czytam nic innego niż materiały na mój egzamin O matko


RE: Czytamy - kiikaaa - 03-10-2013 04:00 PM

Ja po wielu wątpliwościach sięgnęłam po Cobena, jedyna książka, która była dostępna u mnie w bibliotece to "Bez skrupułów" Nie czytało się może mega szybko, ale chyba wciągnełam sie "w Cobena":) na pewno sięgnę po kolejne jego książki Uśmiech
Teraz zaczynam "Portier nosi garnitur od Gabbany" - Lauren Weisberger, początek mnie nie zachwycił, zobaczymy jak będzie dalej Duży uśmiech


RE: Czytamy - matimati - 03-11-2013 07:49 PM

Ja uderzyłem trochę w inne tony.

Piotr Zychowicz "Pakt Ribbentrop-Beck" - Dawno nie cieszyłem się w tym stopniu, że wziąłem taką, a nie inną książkę do ręki. Autor skupia się przede wszystkim na latach trzydziestych XX wieku, kiedy to Polska stawała przed najtrudniejszym momentem w dziejach i jednocześnie - co podkreśla autor - miała największy wpływ na rozwój światowych wydarzeń. Główna teza jest taka, iż Polska powinna kontynuować swoją politykę trudnej, ale koniecznej współpracy z Niemcami i razem z nimi przystąpić do II wojny światowej w celu zniszczenia największego wroga - Związku Sowieckiego. Zychowicz w kolejnych rozdziałach analizuje odrębnie wszystkie aspekty decyzji ministra Becka (który już w 1939 zmienił sojusz dotychczasowy na rzecz mrzonki z Francją i Wielką Brytanią), tj. sytuację wojskową, polityczną, kwestie moralne, różne scenariusze rozwoju wypadków itd - na oczywiście pojawiające się wątpliwości znajdowałem odpowiedzi w następnych stronach. Książka słowem świetna i bardzo potrzebna mimo trochę irytującego mankamentu - maniery autora (wynikającej pewnie z chęci dobitnego podkreślenia słusznej według niego linii działania wodzów II RP) zbyt częstego powtarzania tych samych tez i podsumowań. Polecam każdemu, kto chociaż trochę interesuje się polityką, historią lub tym, czego uczą w szkole, a o czym się nie mówi.
Od dłuższego czasu skłaniałem się ku tezie autora, nie będąc jednak pewny swego również z racji braku wiedzy w temacie. Po lekturze, mimo ewidentnej niechęci Zychowicza do nurtów narodowych, zgadzam się z nim niemal całkowicie.


RE: Czytamy - anka79 - 03-12-2013 09:22 AM

golum - O matko i nie tylko mam na myśli pomylony tytuł książki, ale całą Twoją wypowiedź.
a w temacie:
ostatnio na finta pl można zdobyć za punkty nowe książki prosto z księgarni i właśnie wczoraj taka paczka z książkami do mnie przyszła a w środku:
"facet na telefon", Życie artystek w PRL-u" ", "Białe trufle", "Katarzyna Wielka: portret kobiety", "Zawsze piękne"
teraz tylko znaleźć czas na czytanie...


RE: Czytamy - Pasażerka - 03-12-2013 10:58 AM

matimati - lubię historie, ale nie lubię historycznych książek gdybanych. Domysły to tylko domysły a rzeczywistość i tak potoczylaby się z pewnością zupełnie inaczej.

Anyway, kontynuując wschodnio-arabski cykl moich książek skończyłam:
Modlitwę o deszcz, którą jestem zachwycona i z chęcią sięgne po kolejne książki tego autora, bo jego styl - mimo.ciężkiej wojennej tematyki - po prostu zaciekawia u wciąga.
Arabska krew, którą w koooooooncu wymeczylam. O ile pierwsza część była fajna, druga znosna, o tyle ostatnia po prostu kiepska i naciagana.
Ruski ekstrem do kwadratu, czyli co zostało z mojejmiłości do Moskwy - fajny u lekki zbiór reportaży o Niemcu w Rosji tropiacym rosyjskie absurdy.

A teraz jestem w połowie Altajskich tropow, również cyklu reportaży, głównie o Kaukazie. A w kolejce Ja, Urbanator, biograficzna książka o jazzmanie Michale Urbaniaku.