Postcrossing Forum
Czytamy - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Off topic (/forum-21.html)
+--- Dział: Książka & film (/forum-23.html)
+--- Wątek: Czytamy (/thread-32.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Czytamy - Pasażerka - 03-19-2012 10:57 AM

za to ja "Zbrodnię i karę" czytałam po raz pierwszy sama z siebie, nie dlatego że była lekturą i byłam nią zachwycona. chyba jedna z lepszych lektur, jakie miałam okazję czytać (choć przyznaję, nie wszystkie czytałam) Uśmiech

skończyłam "Grę o tron", wracam grzecznie do "Mój chłopiec, motor i ja" Uśmiech


RE: Czytamy - wen.kongshu - 03-19-2012 11:01 AM

" Gra o tron" też mnie kusi. Serial bardzo mi się podobał, choć do tej pory nie przepadałam za takim gatunkiem. Ale niestety nie mam zbyt dużo czasu na czytanie czegoś nie związanego z pracą Smutny


RE: Czytamy - Martina - 03-19-2012 11:57 AM

moje czytelnictwo ostatnio jest na zatrważająco niskim poziomie. w końcu w pociągu do Kielc dokończyłam biografię Radiohead, mogę się zabrać za "Listy" Lema i Mrożka. mam kupionych kolejnych 5 książek, pewnie na pół roku wystarczy, nie to, co kiedyś...


RE: Czytamy - dorothee - 03-19-2012 03:46 PM

Cytat:za to ja "Zbrodnię i karę" czytałam po raz pierwszy sama z siebie, nie dlatego że była lekturą i byłam nią zachwycona. chyba jedna z lepszych lektur, jakie miałam okazję czytać (choć przyznaję, nie wszystkie czytałam) Uśmiech
wg mnie jest jedną z najlepszych, szkoda, że nie wszystkie lektury nie były tak wciągające; ) np "Sklepy cynamonowe" Schulza...O matko i jeszcze jak na złość trafiły mi się one na maturze Język


RE: Czytamy - nemezis871 - 03-19-2012 08:59 PM

Ja Sklepy Cynamonowe czytałam dopiero na studiach. Wałkowaliśmy to konkretnie na wszystkie możliwe sposoby: od strony mitu, czasu, degradacji ojca, poprzez konteksty księgi, Bożych Głupców, sakralności, deformacji czasoprzestrzeni, mizoginizmu, oniryzmu, zmian w konstrukcji dzieła, schulzowskiej poetyki i Bóg wie czego. Mocno cierpiałam czytając Schulza, jednak zajęcia były bardzo ciekawe. Najgorsze był o to, że pisząc swoją magisterkę o obłędzie musiałam zawrzeć w niej wstępny teoretyczno-historyczny rozdział o szaleństwie w lit. poczynając od dwudziestolecia. Wtedy, to dopiero cierpiałam katusze, wszyscy, których tak ciężko było czytać: Witkacy, Gombrowicz, Schulz i Choromański - makabra.

A w temacie tego co ja czytam, zaraz wskakuje do łóżka doczytać te Serce , bo zostało kilkanaście stron, a poza tym właśnie ściąga mi audiobooka Świateł Września - Zafona. AniołAniołAnioł W dodatku jak i dwie poprzednie - Księcia Mgły i Pałac Północy, czyta tę książkę Piotr Fronczewski SerceSerceSerce Kocham głos tego faceta.

Taaak, to jest to co tygryski lubią najbardziej: Zafon + Fronczewski + ciepła herbata do łóżeczka = jestem usatysfakcjonowana Duży uśmiech


RE: Czytamy - zielonakredka - 03-20-2012 08:07 AM

"Zbrodnia i kara" to jedna z niewielu licealnych lektur, która mi się podobała.

A ja aktualnie jestem zafascynowana Jackiem "Kurka Wodna" Hugo - Baderem i jego opowieściami o Rosji. Nie lubię reportaży, ale jako, że czekały mnie warsztaty prowadzone przez tego pana, postanowiłam sięgnąć po którąś z jego książek. Na pierwszy ogień poszły "Dzienniki Kołymskie", którą przeczytałabym w kilka godzin, gdyby nie nawał zajęć. Książka wciąga niesamowicie, czytelnik przeżywa razem z autorem jego przygody i nie może doczekać się następnych.
Teraz czytam "Białą gorączkę", która jest.. dziwna, ale w pozytywnym sensie. Narkotyki, muzyka, ciekawi ludzie i ich bagaż życiowy to coś, co czyni tę książkę wyjątkową. Na razie podoba mi się, zobaczymy, czy to się później zmieni.
A tak dodam od siebie, że pan Jacek jest przesympatycznym, pełnym pozytywnej energii, którą zaraża wszystkich ludzi w jego otoczeniu, bardzo fajnie opowiada i mogę słuchać go cały czas. Uśmiech


RE: Czytamy - mishi - 03-20-2012 11:48 AM

Zbrodnia i kara - nie dla mnie. Kompletnie nie przypadła mi do gustu.


RE: Czytamy - Balrog of Morgoth - 03-21-2012 12:30 PM

Ej, no, coś ty, jedna z najfajniejszych książek liceumowych przecież ;3

Ja się zabieram za "Królestwo nadchodzi" Ballarda ale coś moje wrodzone skłonności do prokrastynacji każą mi odkładać lekturę wciąż na potem i potem. Dzisiaj dotrwam przynajmniej do połowy!


RE: Czytamy - mishi - 03-21-2012 12:52 PM

No coś Ty...
Mnie się nie podobała i już. Nawet po tylu latach nie jestem w stanie tej książki przeczytać. Nudzi mnie i irytuje jednocześnie. A nie mam zamiaru się męczyć nad książką Oczko


RE: Czytamy - efekt_motyla - 03-21-2012 10:37 PM

a ja się zabieram za millenium larssona, tzn. nie zabrałam się jeszcze, ale kupiłam sobie i MUSZĘ ;3 bo historia zwala mnie z nóg totalnie!
ale nie mam czasu, na nic nigdy nie mam czasu ;<


RE: Czytamy - Qidass - 03-22-2012 06:32 PM

Niedawno skończyłem książkę Kane & Abel. Naprawdę polecam !


RE: Czytamy - nemezis871 - 03-22-2012 06:59 PM

Podjęłam się pisanie prezentacji maturalnej o szpiegach, więc obok już leży: James Bond: W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości, na dysku pdf Gier Szpiegowskich, obok leży (nie na weekend, na czas wolny) Gringo wśród dzikich plemion i do magisterskiej Furteczki - Ewy Nowak, gdzie jedną z bohaterek jest moja imienniczka, tylko czemu one mają 13 lat i są tak denerwujące? Pewnie też taka byłam w ich wieku Szczęśliwy A poza tym dokupiłam kolejną książkę do mojej ulubionej PRL-owskiej serii młodzieżówek tej o: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/74310/ziemia-bez-slonca również Jerzego Szczygła: Nigdy Cię nie opuszczę. Podobno cholernie smutne. Co tam, najwyżej będę beczeć. Raptem 1,80 kosztowała Oczko

A tak poza tym: Światła Września są rewelacyjne! Zdecydowanie polecam, z całej tej "trylogii" młodzieżowej: Książę, Pałac, Światła, ta jest najlepsza.


RE: Czytamy - Agnieszka - 03-22-2012 07:25 PM

Dziś zbiór opowiadań "Szafa" Olgi Tokarczuk. Książeczka do przeczytania w ok. godzinę Ninja


RE: Czytamy - Martina - 03-22-2012 07:49 PM

Dziś zbiór opowiadań "Kobieta, która wyszła za chmurę" Jonathana Carrolla Serce
co prawda pdf, bo w formie książkowej i namacalnej dopiero w maju będzie się dało ją kupić, no ale Cyklop


RE: Czytamy - mishi - 03-22-2012 08:18 PM

Carroll Serce


RE: Czytamy - Martina - 03-22-2012 09:43 PM

odebrany z Empiku Tomasz Piątek i "podręcznik dla klasy pierwszej" zwala mnie z nóg właśnie. czytanka na pół godzinki, ale za to jaka Cyklop


RE: Czytamy - convallaria - 03-27-2012 11:08 PM

Lista 100 książek, które należy przeczytać (wg BBC): http://www.facebook.com/empikcom/posts/10150744656300673 - w moim przypadku tylko 17/100 Smutny. Dużo tytułów mam na liście do przeczytania kiedyś, są też takie których kompletnie nie znam.


RE: Czytamy - nemezis871 - 03-28-2012 11:56 AM

Ja mam 22 na 100 więc niewiele lepiej, ale średnio mi się podoba ta lista. Ta jest według mnie lepsza: http://www.listsofbests.com/list/66033-newsweek-s-top-100-books-the-meta-list?page=1
Niemniej jestem zawstydzona swoim poziomem i zawzięłam się właśnie, by przeczytać prawie wszystkie z obu list Cyklop Wydaje mi się, że jako polonistka, czyli poniekąd literaturoznawczyni powinnam trochę lepiej znać lit. światową. Wydaje mi się, że i tak znam ją dość dobrze, ale może być lepiej. Zaczynam od Greka Zorby. Którego chyba nie widziałam ani na jednej, ani na drugiej z tych list, ale wypadałoby to znać. A skoro robię obiad, to mogę w międzyczasie posłuchać audiobooka. Na razie przesłuchałam 3 części po jakieś 30-40 minut. Czyta Jerzy Zelnik. Muszę przyznać, że jak na razie mnie nudzi, ale się uparłam, bo chcę wiedzieć co tak ludzi zachwyca.
Poza tym mam wrażenie, że Zafon kreując postać Fermina z Cienia Wiatru, wzorował się trochę na takiej "chłopskiej filozofii" Zorby Uśmiech Sam Zorba jest fajny, ten narrator mnie wkurza Szczęśliwy


RE: Czytamy - mishi - 03-28-2012 12:33 PM

Nie, nie, nie, audiobooki to zło :/


RE: Czytamy - Pasażerka - 03-28-2012 12:38 PM

kiedyś liczyłam, ile ze światowych bestów przeczytałam książek i wyszło mi marnie, więc nawet nie zaglądam teraz do tego, żeby sprawdzić czy coś się zmieniło. zdołuje mnie to tylko. ale sporo z tych książek też jest u mnie na liście "do przeczytania kiedyś, jak już nic innego z moich pilnych, które muszę przeczytać książek nie będę miała do przeczytania". czyli pewnie zabiorę się za to jako staruszka Szczęśliwy