Postcrossing Forum
Co myślą o Polsce. - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Postcrossing (/forum-5.html)
+--- Dział: Kartki odebrane (/forum-6.html)
+--- Wątek: Co myślą o Polsce. (/thread-56.html)



Co myślą o Polsce. - Adadam - 02-05-2012 10:59 AM

Za cytuję naszego Zbyszka, który mam nadzieję, że się pojawi.

'To pewnie skierowane do krajowych postcrosserów, ale może nie tylko. Jestem ciekawy co niektórzy przysyłając Wam kartki piszą o naszym kraju. Jakie mają o nas zdanie, wspomnienia? Czasem pewnie się tak zdarza: losują i "o Polska! To napiszę że..." Tak jak komuś taksówkarz napisał, że Polska to kojarzy się z Gdańskiem, Lechem Wałęsą i wódką Uśmiech '

Czyli co ludzi z innej galaktyki myślą o nas.


RE: Co myślą o Polsce. - Martina - 02-05-2012 11:06 AM

w piątek na pocztówce holenderka napisała mi, że była raz w Polsce na nartach, kilka lat temu, ale śnieg stopniał już pierwszego dnia. mimo to zadowolona była z wyjazdu, a herbatę do dzisiaj pije z ceramicznego kubka z naszymi motywami góralskimi Zdziwko


RE: Co myślą o Polsce. - 97didek - 02-16-2012 03:51 PM

Kanadyjczykom Polska kojarzy się z pierogami Duży uśmiech Ahhh... Te pierogi słynne na cały świat Język


RE: Co myślą o Polsce. - anusiagd - 03-09-2012 09:14 PM

Pan z Erytrei kojarzy Polskę z ... 'Kaczyński twins & Auschwitz'. o.O


RE: Co myślą o Polsce. - laaraine - 03-10-2012 09:42 AM

a pewna Finka, że mamy "crazy traffic" Cyklop


RE: Co myślą o Polsce. - zylia - 04-01-2012 10:55 PM

Mi Rosjanka napisała że nasz kraj jej się bardzo dobrze kojarzy, gdyż jej narzeczony stąd pochodzi(ł? - nie do końca jasno określiła czy to były narzeczony czy obecny Język).
Była w Gdańsku, Krakowie i Warszawie i uważa że jest tam przepięknie.


RE: Co myślą o Polsce. - Kalpana - 05-27-2012 09:48 PM

Mnie kilka osób napisało, że ma polskie korzenie i bardzo lubi Polskę. Pewna Estonka uwielbia jeździć na Mazury i uważa, że nasz kraj jest piękny. Uśmiech


RE: Co myślą o Polsce. - nemezis871 - 05-30-2012 03:42 PM

A ja właśnie się spisałam z Brytyjką mieszkającą w Australii, która napisała mi, że bardzo ją interesuje nasz kraj jest krajem europejskim, który by chciała najbardziej odwiedzić, bo jej dziadek był więźniem wojennym w latach 1940-1945 i był osadzony w Toruniu. Poza tym uwielbia żużel (napisała mi tę nazwę po polsku) Szczęśliwy i pytała czy w Katowicach mamy tor żużlowy. Jaaasne Oczko W ogóle uważa, że jesteśmy bardzo przyjacielscy i mamy śliczny kraj (co widać na pocztówkach Duży uśmiech). Aż miło to czytać, zwłaszcza od Brytyjki, bo Brytyjczycy przecież nas co raz mniej lubią niestety.


RE: Co myślą o Polsce. - Bozia - 05-30-2012 10:59 PM

Cytat:Poza tym uwielbia żużel (napisała mi tę nazwę po polsku) i pytała czy w Katowicach mamy tor żużlowy. Jaaasne


Świętochłowicka "Skałka" niecałe 10 km od Katowice jest, aż serce się kraje, że nieczynna od pewnego czasu Oczko


RE: Co myślą o Polsce. - Pasażerka - 06-08-2012 09:09 AM

umawiam się właśnie na swapa z Chorwatem, który napisał, że dzisiaj zaczyna się Euro i życzy Polakom powodzenia i dotarcia jak najdalej oraz, że ma nadzieję, że to będzie najlepsze Euro z tych wszystkich dotychczasowych Uśmiech


RE: Co myślą o Polsce. - romanek - 12-16-2012 10:07 PM

Może nie pocztówkowo, ale w zeszłym tygodniu stojąc po odbiór placków z mięsem ( coś a'la bułka w Sfinksie, ale z mięsnym nadzieniem) w przydrożnym barze w osadzie Ordżonikidzewskoe na Kaukazie sprzedawczyni krzyknęła.. Wy paljaki! My ( 2 osoby) przerażeni,że zaraz będą nas bić, a nie mamy nic oprócz plastikowej butelki. A się okazało,że Pani uwielbia Polaków i jest szczęśliwa,że zajrzeliśmy do jej baru i w ogóle i w szczególe i że jej kuzynka mieszka w Polsce i bardzo nas i nasz kraj lubi i poważa. Miło było gdzieś daleko spotkać się z taką opinią i miłym przyjęciem.


RE: Co myślą o Polsce. - nielotna - 12-18-2012 01:36 PM

mattcorey z USA: "Poland is one place I 've always wanted to visit. We have [undefined=undefined]lots[/undefined] of Polish people who live in Chicago, so I eat pierogi all the time!"

Ciekawe co mu naopowiadali Oczko


RE: Co myślą o Polsce. - stalowamagnolia - 01-08-2013 11:27 AM

Dostałam kartkę od Brytyjki, która ma taką pracę, że musiała się kontaktować się z białostocką policją. Chodziło o jakiś raport i zamiast paru grzecznościowych maili wyszła długaśna historia, którą niezbyt dobrze wspomina.


RE: Co myślą o Polsce. - Kroke - 01-13-2013 02:42 PM

W listopadzie wysyłałam kartkę do Rosji - do Moskwy, dla jakiegoś młodego małżeństwa. Jako, ze to było w okolicach 11 listopada, więc opisałam, ze wtedy obchodzimy Święto Niepodległości, ze jest ono ważne dla wszystkich Polaków, jesteśmy dumni z tego kim jesteśmy i takie tam. W odpowiedzi dostałam :
"You wrote that you've celebrated the Independence Day, it's great! Hope you are well without German and Russian supremacy."
Niby nic, ale aż mi się milo zrobiło Oczko


RE: Co myślą o Polsce. - morelka - 03-12-2013 05:25 PM

Niektórzy jeszcze czasem nas szanują Uśmiech ale generalnie jak byłam w Niemczech na wakacjach to mają nas za alkoholików ;/.


RE: Co myślą o Polsce. - Basia - 03-13-2013 07:48 PM

Niedawno doszła moja kartka do Japonii. Pani przy rej.kartki napisała, że oglądała jakiś reportaż o Polsce w ich telewizji i jest zachwycona naszym krajem. Chciałaby tu kiedyś przyjechać. Czyli nie jest tak źle.


RE: Co myślą o Polsce. - olenka - 03-17-2013 11:02 AM

Oj tak Japończycy uwielbiają nasz kraj, zwłaszcza lubią słuchać o naszych tradycjach.
Ogólne spojrzenie na Polaków jest pozytywne, ale zdarzają się przypadki, kiedy usłyszałam od Norwega, że w Polsce są złodziej.