Postcrossing Forum
Ulubiona herbata - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Off topic (/forum-21.html)
+--- Dział: Off topic (/forum-25.html)
+--- Wątek: Ulubiona herbata (/thread-561.html)

Strony: 1 2 3 4


RE: Ulubiona herbata - Pasażerka - 09-23-2012 11:01 AM

wiesz, Martina, jak Ci czerwona nie przypasuje to ja chętnie przygarnę Język


RE: Ulubiona herbata - Martina - 09-23-2012 02:28 PM

jak na razie zielona zyskała przychylną opinię. co prawda gorzka jest oszkliwa, ale z jedną tabletką słodzika daje radę. zaraz będę próbować czerwonej Diabeł


RE: Ulubiona herbata - Satai - 09-23-2012 04:55 PM

Kupiłam sobie czekoladę z malinami, ale spróbuję dopiero za tydzień w domu, bo w Krakowie jest zbyt zakamieniona woda.


RE: Ulubiona herbata - Martina - 09-23-2012 05:07 PM

czekolada na wodzie? a fe. tylko z mlekiem!


herbata czerwona też od biedy daje radę. będę pić. w imię bycia kiedyś ładną Szczęśliwy


RE: Ulubiona herbata - nybatteri - 09-23-2012 05:11 PM

ja uwielbiam i czerwoną i zieloną Serce
liściaste są najlepsze, żadnych torebek Diabeł
ale do białej herbaty nie mogę się przekonać.


RE: Ulubiona herbata - Satai - 09-23-2012 05:21 PM

(09-23-2012 05:07 PM)Martina napisał(a):  czekolada na wodzie? a fe. tylko z mlekiem!

Herbata czarna o smaku czekolady z malinami Język


RE: Ulubiona herbata - Pasażerka - 09-23-2012 05:53 PM

a ja natomiast bardzo lubię białą herbatę, nie wiem co wy do niej macie Duży uśmiech


RE: Ulubiona herbata - Martina - 09-23-2012 06:17 PM

aaaaa... O matko myślałam, że mowa o czekoladzie do picia Cyklop
herbata czekoladowa zdecydowanie na nie.


RE: Ulubiona herbata - Pasażerka - 09-23-2012 06:41 PM

ja mam jedną z czekoladowymi gwiazdkami czy czymś takim, ale tego w ogóle nie czuć jak się pije Niezdecydowany


RE: Ulubiona herbata - Alexis - 09-23-2012 06:57 PM

mam "Śnieżynkę" - czarna o smaku waniliowym z gwiazdkami z białej czekolady - smakuje jak zwykła czarna Podejrzany a te gwiazdki zostawiają tylko taki syf na powierzchni, jakoś mało apetyczne to Język
i lubię czerwoną Pu-Erh z cytryną, chociaż śmierdzi rybą Język
z zielonych - z pigwą, z cytryną, z mandarynką Serce


RE: Ulubiona herbata - nemezis871 - 09-23-2012 07:48 PM

W takie dni jak dzisiaj, zdecydowanie najbardziej lubię tradycyjną herbatę z cytryną, choć lubię też z miodem i cytryną.

A tak poza tym Tato kupuje mi w Holandii tę serie herbat: http://sonia.yanas.cz/collection/orient-sunset.xhtml bardzo dobra jest brzoskwiniowa, jabłkowo-cynamonowa, wiśniowa, mangowa, imbirowo-cynamonowa i kilka innych owocowych. W ogóle lubię herbaty owocowe.

Dobre są też piramidkio Liptona, ale nie wszystkie, np. karaibska.

Nie lubię z kolei yerba mate i średnio lubię pu-erh. W Fanberii za to prawie zawsze wybieram jakąś senchę - kaktusowa jest pyszna i też herbata z opuncji figowej mi smakuje. Lubię białe i lubię zielone, z czarnych - zależy, które. Smakowało mi też herbata truflowo-czekoladowa Duży uśmiech


RE: Ulubiona herbata - Draakhan - 09-24-2012 05:58 AM

A z ciekawości, jak parzycie tę czerwoną herbatę? Przyznam, że bardzo się zdziwiłem, jak zobaczyłem, jak moja dziewczyna ją traktuje Duży uśmiech. Mianowicie ma specjalny dzbanek z sitkiem (ok. 700ml), do sitka sypie herbaty do połowy jego objętości i zaparza kilkanaście sekund, tak żeby tylko ciemnego koloru nabrało. Przepis parzenia wg Pawlikowskiej, dopowiada mi właśnie Uśmiech.


RE: Ulubiona herbata - Martina - 09-24-2012 03:31 PM

ja mam herbatę w torebkach, więc parzę normalnie. ale takiej słabej, żeby tylko koloru nabrało, to dla mnie marnotrawstwo herbaty.


RE: Ulubiona herbata - stalowamagnolia - 09-24-2012 04:41 PM

Draakhan, wybacz, ale Twoja dziewczyna pije barwioną wodę. Przynajmniej tak mi się wydaje.


RE: Ulubiona herbata - Martina - 09-24-2012 06:18 PM

jak wyżej Oczko co ma z herbaty wrzątek który "nabrał koloru". brrrr.


RE: Ulubiona herbata - Draakhan - 09-25-2012 06:13 AM

Martina, zapomniałem dodać, raz zaparzonych fusów nie trzeba wyrzucać, one są do kilkukrotnego wykorzystania. Za każdym kolejnym razem trochę dłużej się trzyma we wrzątku.

I polecam spróbować mimo tego, co Wam się wydaje Uśmiech. A nuż się okaże, że tylko się wydaje Uśmiech.

Powiem tylko tak: miewamy takich gości, którzy jak u nas spróbowali tego nowego sposobu, to na pytanie, czy chcą czerwoną tradycyjnie zalaną czy z sitka od teraz wołają o tę z sitka, mimo że wcześniej pili parzoną tradycyjnie. Najwidoczniej lubią wrzątek, który nabrał koloru Uśmiech. (bez urazy, oczywiście Oczko )


RE: Ulubiona herbata - Gamarej - 09-25-2012 08:58 AM

(09-24-2012 04:41 PM)stalowamagnolia napisał(a):  Draakhan, wybacz, ale Twoja dziewczyna pije barwioną wodę. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Też takie coś lubię, bardzo krótko trzymam torebkę we wrzątku Uśmiech Możliwe, że to "barwiona woda", jak to nazywacie, ale nie będę pił mocnej herby, bo... nie lubię Anioł

A ulubiona herbata to Lipton Green Citrus
Czy jakoś tak Cyklop


RE: Ulubiona herbata - zielonakredka - 10-01-2012 07:59 PM

zwykłej herbaty to nie lubię mocnej.
ale owocowe, zieloną miętową i inne to piję z tym "pampersem" w kubku. Duży uśmiech


RE: Ulubiona herbata - zylia - 10-01-2012 11:13 PM

Serce Dostałam od Siostry spóźniony prezent urodzinowy - 5 herbat <3
liczi, zielona z maliną, truskawkowa, żurawina z granatem i jakaś mieszanka owocowa... Część sypana, część w torebkach. Zapas na całą zimę! Anioł
I do tego dzbanuszek na herbatę, taki z miejscem na podgrzewacz Uśmiech I przezroczysty - nareszcie zobaczę na żywo jak te takie herbaty w kulkach się rozwijają Serce


RE: Ulubiona herbata - Albinkus - 10-09-2012 09:15 PM

Ja uznaję tylko zieloną herbatę na wagę. Wszystkie inne w torebeczkach to mam wrażenie że to odpady poprodukcyjne.