Postcrossing Forum
Wakacje 2012 - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Off topic (/forum-21.html)
+--- Dział: Off topic (/forum-25.html)
+--- Wątek: Wakacje 2012 (/thread-565.html)

Strony: 1 2


Wakacje 2012 - Lia - 07-25-2012 12:58 PM

Co prawda lato już w połowie za nami, ale niektórzy planują urlopy w sierpniu, a nawet we wrześniu. Cwaniak

Wybieracie się w jakieś ciekawe miejsca? Może gdzieś już byliście? A może spotkało Was coś niezwykłego i chcecie się podzielić? Oczko

Wstępnie planuję tygodniowy wypad na południe Polski, ale co z tego wyjdzie, nie wiem. Zwiedziłabym w końcu Kraków (i zaopatrzyła się w piękne pocztówki Szczęśliwy)


RE: Wakacje 2012 - Maxus - 07-25-2012 01:36 PM

Jak na razie to planuję pojechać na tydzień do Warszawy do kuzyna i na 3 dni do Zakopanego. Już się nie mogę doczekać. Szczęśliwy


RE: Wakacje 2012 - edtta - 07-25-2012 01:44 PM

Ja byłam na rajdzie rowerowym po Twierdzy Przemyśl, byłam kilka dni w Katowicach i Chorzowie, również byłam pod namiotami nad wodą niedaleko Przemyśla i jeszcze nie wiem co mnie czeka Szczęśliwy


RE: Wakacje 2012 - Lia - 07-25-2012 01:47 PM

A mnie mój mężczyzna usilnie namawia na wycieczkę rowerową... Nie cierpię takich wypadów. Szczerbol Znalazłby z Tobą nić porozumienia.


RE: Wakacje 2012 - edtta - 07-25-2012 06:19 PM

Kocham rower, jak można nie lubić jeździć na rowerze Niezdecydowany Na rajdzie zrobiliśmy ok. 50 km i było super, na końcu ognisko ehhh ja chce jeszcze raz!!!!


RE: Wakacje 2012 - Pasażerka - 07-25-2012 07:16 PM

ja w tym roku byłam na 3-tygodniowej wyprawie autostopowej po Rumunii, Bułgarii i Macedonii. docelowo była Albania, ale po raz drugi się nie udało niestety, bo znowu za bardzo szastaliśmy pieniędzmi po drodze Szczęśliwy
3 tygodnie niesamowitej przygody i przekonywania się, że wciąż jednak na świecie istnieją ludzie bezinteresowni, otwarci, pomocni i przyjaźnie nastawieni. 3 tygodnie, z których każdy kolejny dzień zapadnie mi na długo w pamięci, a opowiadać o tym wszystkim co przeżyłam, co widziałam, co słyszałam, co smakowałam mogłabym godzinami.
zostałam zabrana z drogi na basen i piwo, które mi ufundowano. spałam razem z bezdomnymi rumuńskimi zbieraczami złomu przy ich ognisku. zostałam zabrana z drogi na tradycyjny obiad do Bukaresztu. rumuńscy kierowcy co chwilę zatrzymywali się i proponowali podwiezienie w różne strony, w razie gdybym jednak chciała tam jechać. polski kierowca wysadził mnie w Bułgarii na polu lawendy, żeby mnie komary w nocy nie gryzły. kąpałam się w Morzu Czarnym i piłam drinki z palemką za cenę, o której w Polsce mogłabym pomarzyć. jechałam metrem w Sofii i oglądałam na tamtejszej stacji puszczany z telewizora ambitny koncert kogoś-tam zamiast głupich reklam. w Bułgarii załatwiono mi nocleg po stronie macedońskiej, żebysmy nie musieli spać znowu w namiocie. dostaliśmy reklamówkę przepysznych ogórków od jednego z kierowców. zwiedziliśmy mnóstwo maleńkich cerkiewek pachnących kadzidłami i dawnymi dziejami. ufundowano nam nocleg w hotelu przy monastyrze. karmiono nas, rozpieszczono, podziwiano i uważano za szalonych podróżników, którym można zazdrościć odwagi i wszędzie spotykaliśmy się z życzliwością i pomocą.

przejechaliśmy 5080 kilometrów i dopiero w Polsce usłyszałam, że wyglądamy jak ze slumsów i że pewnie jestem jakimś bezdomnym dzieciakiem na gigancie. i dopiero wtedy poczułam, że znowu jestem w domu Uśmiech


RE: Wakacje 2012 - Lia - 07-25-2012 07:24 PM

Pasażerka, o ja pitolę - że się tak wyrażę. Opowieść rodem wyjęta z książki. Duży uśmiech Takie podróże to faktycznie wspomnienia do końca życia...


RE: Wakacje 2012 - Anusiak85 - 07-27-2012 07:33 AM

a ja w tym roku boleśnie rezygnuję z pieszej pielgrzymki (zimowy uraz kostki Niezdecydowany )

za to kieruję się prawdopodobnie na wschód kraju - Lublin, Włodawa, Jezioro Białe Serce


RE: Wakacje 2012 - Claire1990 - 07-27-2012 11:01 AM

niedługo jadę w Europą))) Przez Polską, Niemiec, Holandii do Francji i z powrótem. Pociągiem do Polski, a potem autobusem. Niestety nie zatrzymam się w Polsce, tylko w hotelu, będę w Amsterdamie, Paryże, Dreznie. Mam nadzieję, ze pogoda bedzie ładna Duży uśmiech


RE: Wakacje 2012 - hardgirl123 - 07-27-2012 11:12 AM

Pasażerko, piękną miałaś wyprawę Uśmiech


RE: Wakacje 2012 - edtta - 07-27-2012 08:19 PM

Ja mam nadzieję, że może nie pieszo, ale choć jeden dzień będę na Kalwarii i wtedy połażę po górach podczas dróżek


RE: Wakacje 2012 - Satai - 07-27-2012 08:25 PM

Byłam już nad polskim morzem, pogoda była średnia, ale i tak było super, bo zawsze jest. Wybieram się jeszcze gdzieś, za jakiś czas, ale o tym później... Oczko


RE: Wakacje 2012 - Martina - 07-28-2012 09:35 AM

ja w przyszłym tygodniu zahaczę o 2 dni woodstocku, a później to chyba dopiero koło września-października jakieś Bieszczady na parę dni albo Tatry..


RE: Wakacje 2012 - Pasażerka - 07-28-2012 10:27 AM

(07-25-2012 07:24 PM)Lia napisał(a):  Pasażerka, o ja pitolę - że się tak wyrażę. Opowieść rodem wyjęta z książki. Duży uśmiech Takie podróże to faktycznie wspomnienia do końca życia...
to i tak krótki wycinek tego co ja tam przeżywałam. ale najgorsze jest to, że właśnie smwierdziliśmy z Nienarzeczonym, że w sumie jakbyśmy mieli jeszcze trochę pieniędzy to może by tak jeszcze na Turcję i Gruzję Duży uśmiech

poza tym prawdopodobnie na dniach skoczę na jednodniowy wypad do Lublina i Kielc spotkać się ze znajomymi, potem pewnie po Woodstocku (co do którego ciągle się waham i jestem bardziej na nie) do Gdańska na tydzień poodpoczywać u teściów, a potem... a potem pewnie znowu wyjdzie jakiś spontan Szczęśliwy


RE: Wakacje 2012 - Lia - 07-28-2012 11:13 AM

Ja się boję, że po tych masakrycznych upałach przyjdzie równie masakryczna "powódź" do Trójmiasta. Podejrzany I już zapowiadają burze na jutro, no!


RE: Wakacje 2012 - zielonakredka - 07-31-2012 04:47 PM

byłam na Slot Art Festivalu jako wolontariusz i wiem, że jak będę jechać w przyszłości na Slot to tylko i wyłącznie jako wolontariusz. świetni ludzie, świetna atmosfera i dużo śmiechu Duży uśmiech

miałam jechać do Norwegii z bratem. W sensie, że on miał wracać do siebie, a ja miałam się z nim zabrać. ale wyszło tak, że moja siostra pojechała i w sumie zostaje tam na stałe.
dlatego zamiast Norwegii i Woodstocku jadę ze starszą koleżanką stopem do Czech w drugiej połowie lipca. co z tego, że nie mam pieniędzy.. Duży uśmiech
jako, że po wakacjach będę harować na dwóch kierunkach studiów to teraz muszę zaszaleć Duży uśmiech


RE: Wakacje 2012 - wen.kongshu - 07-31-2012 09:29 PM

A ja w te wakacje chyba nigdzie nie pojade Smutny dużo pracy, o czas wolny trudno, a jak już mam parę dni wolnego to nadrabiam moje towarzyskie zaległościUśmiech
ale planuje jakiś krótki wypad nad morze, może w styczniu, a może w lutym.


RE: Wakacje 2012 - zylia - 08-06-2012 08:18 AM

Serce wczoraj w nocy wróciłam z wojaży Uśmiech
Byłam na dwóch świetnych festiwalach.
Najpierw w Wolimierzu (Dolny Śląsk) Festiwal Słońca (muzyczno-teatralno-artystyczno-cyrkowy). Uwielbiam to miejsce i ludzi, nie było mnie tam 3 lata a i tak wszyscy mnie pamiętali i ciepło przyjęli Uśmiech A większość imprezy spędziłam pomagając za barem Cyklop Ale uwielbiam to! Ojej, było wspaniale.
A później Lublin i Urban Highline Festiwal - czyli zlot ludzi chodzących po linach (właściwie taśmach) na dużych wysokościach. Ja jeszcze w tym roku nie próbowałam, tylko robiłam zdjęcia... I też było super Serce


RE: Wakacje 2012 - Agnieszka - 08-06-2012 01:40 PM

a więc jestem w Beskidach Duży uśmiech


RE: Wakacje 2012 - karski1 - 08-14-2012 10:11 PM

(07-31-2012 04:47 PM)zielonakredka napisał(a):  byłam na Slot Art Festivalu jako wolontariusz i wiem, że jak będę jechać w przyszłości na Slot to tylko i wyłącznie jako wolontariusz. świetni ludzie, świetna atmosfera i dużo śmiechu Duży uśmiech

miałam jechać do Norwegii z bratem. W sensie, że on miał wracać do siebie, a ja miałam się z nim zabrać. ale wyszło tak, że moja siostra pojechała i w sumie zostaje tam na stałe.
dlatego zamiast Norwegii i Woodstocku jadę ze starszą koleżanką stopem do Czech w drugiej połowie lipca. co z tego, że nie mam pieniędzy.. Duży uśmiech
jako, że po wakacjach będę harować na dwóch kierunkach studiów to teraz muszę zaszaleć Duży uśmiech

Ja byłem tydzień w Świnoujściu a drugi tydzień promem do Danii! Uśmiech Było rewelacyjnie.