Postcrossing Forum
Czym wypisujecie kartki? - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Postcrossing (/forum-5.html)
+--- Dział: Kartki do wysłania i wysłane (/forum-7.html)
+--- Wątek: Czym wypisujecie kartki? (/thread-567.html)

Strony: 1 2


Czym wypisujecie kartki? - Lia - 07-27-2012 11:30 AM

Niby banalne pytanie, a jak czasami zmienia charakter pocztówki!

Osobiście wolę długopis, kolor nie ma znaczenia, ale musi dobrze pisać, najlepiej miękko i lekko. Szczęśliwy

Kupiłam sobie czarny cienkopis, ale jak dla mnie jest za gruby i brzydkie wychodzi mi pismo. Podejrzany Musiałabym spróbować takiego z grubością 0.2/0.3.


RE: Czym wypisujecie kartki? - hardgirl123 - 07-27-2012 11:51 AM

piszę albo długopisem albo cienkopisem Uśmiech


RE: Czym wypisujecie kartki? - wen.kongshu - 07-27-2012 12:00 PM

A ja piszę różnymi długopisami.
Mam jeden, ulubiony, który ma już chyba ze sto lat, ale ponieważ go uwielbiam, bo jest miękki i idealnie pasuje do ręki to zostawiam go do specjalnych zadań.
piszę też często długopisami w różnych kolorach! Trochę koloru nie zaszkodzi w życiu Oczko


RE: Czym wypisujecie kartki? - mishi - 07-27-2012 01:16 PM

Czarny/niebieski długopis, mam kilka swoich ulubionych Uśmiech


RE: Czym wypisujecie kartki? - Draakhan - 07-27-2012 07:08 PM

Piórem Uśmiech.


RE: Czym wypisujecie kartki? - Satai - 07-27-2012 07:28 PM

Adres i ID długopisem, treść wiecznym piórem Uśmiech Chyba że kartka się nie nadaje (po niektórych pióro strasznie się rozmazuje).


RE: Czym wypisujecie kartki? - edtta - 07-27-2012 08:16 PM

Ja piszę normalnym długopisem, tym co mam pod ręką, a ID czy np. kartkę z jakiegoś taga oznaczam przeważnie zakreślaczem


RE: Czym wypisujecie kartki? - silver - 07-27-2012 10:18 PM

piórem. albo bardzo miękkim i grubym długopisem


RE: Czym wypisujecie kartki? - Martina - 07-28-2012 01:26 AM

ja zazwyczaj wypisuję cienkopisami, mam parę kolorów. jasnoniebieski, pomarańczowy, ciemnozielony, granatowy...


RE: Czym wypisujecie kartki? - Pasażerka - 07-28-2012 10:22 AM

adres i ID zwykłym długopisem, żeby przetrwało to każą podróż. treść zazwyczaj kolorowymi cienkopisami, ze wskazaniem na zielony i różowy Szczęśliwy czasami też piórem, ale to raczej te kartki, które nie idą daleko i mam pewność, że po drodze nie zaleje ich żadna powódź, monsun ani nic Oczko


RE: Czym wypisujecie kartki? - PharmacySeal - 07-28-2012 04:36 PM

Ja też nie będę oryginalna - cienkopis żelowy czarny lub niebieski a ID kolorowym. Jakoś zwykły długopis wydaję mi się za mało eleganckiUśmiech


RE: Czym wypisujecie kartki? - Klaudja - 07-30-2012 12:32 PM

Ja również cienkopisami. Do tego ID zakreślaczem Uśmiech


RE: Czym wypisujecie kartki? - laaraine - 07-30-2012 12:57 PM

Ja też cienkopisem. Czarnym najczęściej. Uśmiech


RE: Czym wypisujecie kartki? - moonisieq - 07-30-2012 08:16 PM

a ja zawsze wypisywałam takim długopisem w gwiazdki (jest bardzo cienki, więc dużo można napisać)
ale jak tak piszecie, że mało elegancki to chyba się zastanowię, czy nie zmienić na coś bardziej elokwentnego Oczko


RE: Czym wypisujecie kartki? - Lia - 07-30-2012 09:07 PM

A ja nie sugeruję się czyjąś opinią, że mało elegancki, bo równie dobrze można powiedzieć, że cienkopis jest niechlujny itp. itp... Oczko


RE: Czym wypisujecie kartki? - stalowamagnolia - 07-31-2012 07:25 AM

Adres i treść niebieskim długopisem a ID kolorowym długopisem lub żelopisem (czerwony, zielony, fioletowy, jasnoniebieski). Zdarza się, że treść piszę kolorem z nawiasów, ale przy małych dzieciach, czyli niezbyt często.


RE: Czym wypisujecie kartki? - nielotna - 08-03-2012 02:30 AM

To jest mój ulubiony długopis do wypisywania kartek:Toma

A takich ostatnio kupiłam 10 sztuk, żeby mieć zapas (ja i moja mama lubimy cienkie długopisy):

Profice

Nie używam raczej kolorowych długopisów.


RE: Czym wypisujecie kartki? - emka - 08-13-2012 05:19 PM

ID piszę różowym cienkopisem, adres czarnym, a wiadomość piórem. Zwykły długopis wydaje mi się jakoś tak mało elegancki O matko


RE: Czym wypisujecie kartki? - emikia - 08-13-2012 07:03 PM

Ja piszę tym co mam pod ręką, czyli tym co leży na biurku brata. Obecnie leży długopis, którym fajnie mi się pisze i nim staram się wypisywać, kolor niebieski. Od jakiegoś czasu ID piszę zielonym długopisem. Swoje pierwsze kartki pisałam czarnym, ale gdzieś mi się zgubił to pozostaje to co pod ręką ; p


RE: Czym wypisujecie kartki? - heksita - 08-13-2012 07:23 PM

Nie piszę piórem, bo ma duże szanse na rozmazanie się w trakcie podróży. Mam dwa ulubione długopisy, z czego każdym piszę innym charakterem pisma Cyklop.