Postcrossing Forum
przeterminowana kartka - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Postcrossing (/forum-5.html)
+--- Dział: Mam problem (/forum-9.html)
+--- Wątek: przeterminowana kartka (/thread-572.html)



przeterminowana kartka - kana_Swiderska - 07-30-2012 08:06 AM

Przyszła do mnie śliczna pocztówka z Australii. Dopiero moja druga. Chciałam ją zalogować ale pokazało mi błędny numer id. Wybrałam wyszukiwanie i po dniu dostałam taką odpowiedź:

Hello Karolina!

Sorry that ID no longer exists on Postcrossing because it is over 365 days
old.

It cannot be registered - please check:
http://www.postcrossing.com/help/what-are-expired-postcards

Potem sprawdziłam i id jest strasznie stare bo 122269. Ale to dziwna sprawa bo znaczek jest dobrze przyklejony a kartka w idealnym stanie.
Znacie jakiś sposób na odnalezienie nadawcy? Chciałam wyszukać kartki o id z kolejnymi numerami i tam sprawdzić czy to nie ta sama osoba wysłała ale nie wiem jakPodejrzany.


RE: przeterminowana kartka - Lia - 07-30-2012 08:44 AM

Spróbuj napisać do administracji. Podaj im ID i oni już z tym coś zrobią - może nawet zarejestrują ręcznie? Szkoda byłoby kartki. Oczko


RE: przeterminowana kartka - pro-et-contra - 07-30-2012 09:49 AM

zdaje mi się,ze nie można już jej zarejestrować w ogóle,bo wypadła z obiegu.
ja z reguły szukam ludzi na zasadzie kraj-dzielnica/miasto (na stemplu często jest,lub nadawca wspomina na kartce) - imię itp,żeby zawęzić poszukiwania.
Zobacz datę na stemplu,jestem ciekawa czy tak długo szła,czy ktoś ją przetrzymałCyklop


RE: przeterminowana kartka - kana_Swiderska - 07-30-2012 10:19 AM

data jest nie do odczytania. A nadawca nie podał ani imienia ani miasta. nicNiezdecydowany. Chciałabym się z nim skontaktować i może coś mu odesłać, jako że nie doliczy mi sie to do puli odebranychDuży uśmiech


RE: przeterminowana kartka - Martina - 07-30-2012 11:10 AM

no niestety jak ci się nie uda, to pozostaje ci się tylko cieszyć z "gratisowej" kartki Oczko


RE: przeterminowana kartka - Lia - 07-30-2012 11:40 AM

Ja bym tak czy siak napisała do administracji... Może uda Ci się wytropić nadawcę.


RE: przeterminowana kartka - Pasażerka - 07-30-2012 06:47 PM

ja sama miałam ostatnio taką samą sytuację - też dostałam USA z podejrzanie niskim ID, wrzuciłam w wyszukiwarkę i okazało się, że kartka zdążyła się przeterminować. tyle tylko, że ja mam o tyle prostą sprawę, że dziewczyna zostawiła mi swój e-mail.

w Twoim przypadku natomiast obawiam się, że jedyną opcją w tej sytuacji (bo jak na moje oko administracja raczej nie poda nazwy profilu nadawcy) jest umieszczenie informacji na profilu.d może ktoś, mimo że kartka przestanie mu wisieć w systemie, będzie pamiętał Twój nick i zajrzy do Ciebie?


RE: przeterminowana kartka - Satai - 07-30-2012 08:06 PM

Administracja może nawet nie być w stanie podać Ci profilu nadawcy, bo przeterminowane kartki są usuwane z systemu "do znaku" chyba.

Ale zawsze możesz próbować się zapytać Uśmiech Umieszczenie informacji w profilu też nie zaszkodzi.


RE: przeterminowana kartka - kana_Swiderska - 07-31-2012 08:15 AM

Na razie napisałam wiadomość do osoby która miała numerek obok i podobne kartki, zobaczymy. Jeśli się nie odezwie to zamieszczę info w profilu.


RE: przeterminowana kartka - SiMet - 09-02-2012 09:07 PM

Czy kartka wyglada jakby rzeczywiscie miala biegac ponad rok?
Ja probowalbym szukac kartki przez:
http://www.postcrossing.com/receive/unknown

Zazwyczaj odnajduja kartki. Mozliwe ze numer jest zle wpisany (np ktos zapomnial jednej cyfry).
Miejmy nadzieje ze pomoze.


RE: przeterminowana kartka - Pasażerka - 09-02-2012 09:20 PM

SiMet, kana już w pierwszym poście napisała, że użyła na stronie wyszukiwania błędnego id i to stamtąd dowiedziała się, że kartka jest przeterminowana Uśmiech


RE: przeterminowana kartka - SiMet - 09-02-2012 09:22 PM

Mea culpa Smutny


RE: przeterminowana kartka - Pasażerka - 09-02-2012 09:23 PM

żaden problem, chciałam rozwiać wątpliwości Uśmiech