Postcrossing Forum
Skanowanie pocztówek - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Postcrossing (/forum-5.html)
+--- Dział: Kartki do wysłania i wysłane (/forum-7.html)
+--- Wątek: Skanowanie pocztówek (/thread-71.html)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Skanowanie pocztówek - Monasi4 - 02-05-2012 09:17 PM

Ja skanuje dopiero jak zbierze się większa ilość otrzymanych, bo to za dużo roboty. Teraz leży spory stosik, który powinnam zeskanować. (Lenistwo!)
Ale jak już zeskanuje, to wszystko ładnie do osobnych folderów według państw, kolekcji które zbieram itp. I ogólnie takie pierdoły, ja lubię mieć porządek.
Album For Trade uzupełniam o nowe, jak mam czas (a miałam nie kupować i nie musiałabym uzupełniać, ehh). Pocztówki do wysyłki też mam w osobnych folderach, np. folder Warszawa, folklor, Kraków, zwierzęta. I inne takie. No i jak trzeba wrzucić skan na PC do galerii to podbieram z for trade oczywiście. Duży uśmiech
Znaczki kiedyś skanowałam, ale folder ze skanami usunęłam i już się nie bawię w skanowanie tyłu pocztówki, wycinania znaczka itp. Bo mnie znaczki średnio kręcą, tak w sumie...

Nie wyobrażam sobie postcrossingu bez skanowania pocztówek, które otrzymuje, wysyłam, mam na wymianę. Zdziwko


RE: Skanowanie pocztówek - heksita - 02-05-2012 10:08 PM

Tia, też uznałam znaczki za niepotrzebne podwojenie czasu skanowania i ogarniania plików...


RE: Skanowanie pocztówek - toruko - 02-05-2012 10:26 PM

właśnie zeskanowałam wszystkie czyste kartki do wysłania, pierwszy raz mam galerię i uważam to za swoisty sukces na dzisiaj Język


RE: Skanowanie pocztówek - Hedonic - 02-05-2012 10:28 PM

Oczko To ja skanuje na bieżąco :] raz już skanowałem 40 kartek na raz ;P i brr... okropne..Język


RE: Skanowanie pocztówek - Martina - 02-05-2012 10:37 PM

Hedonic, ja raz skanowałam 220 kartek na raz... chcesz o tym porozmawiać? Zdziwko

tylko na bieżąco, tylko i wyłącznie!


RE: Skanowanie pocztówek - Bozia - 02-05-2012 10:39 PM

Ja koło 60 i mialem dość, później znowu mi się tyle uzbierało i od tego czasu już nie skanuje Duży uśmiech powtórki mi nie straszne Szczęśliwy


RE: Skanowanie pocztówek - toruko - 02-05-2012 10:42 PM

mój skaner miał focha, ale pogłaskałam go i jest znowu zgoda między nami. +100 kartek dziś przemęczył, dzielny!


RE: Skanowanie pocztówek - ven-a - 02-05-2012 11:09 PM

Ja skanowałam wszystkie pocztówki, natomiast ostatnio czasu na wszystko mniej i szlag mnie trafia jak widzę, że wysyłający nie wrzucił skanu. I teraz często gęsto mam pocztówki bez zdjęć Smutny


RE: Skanowanie pocztówek - Dziabka - 02-06-2012 09:35 AM

Ja skanuję też stronę ze znaczkiem, bo wrzucam na bloga - taka moja filatelistyka Język Nie odklejam i nie wycinam znaczków, ale lubię mieć dużo ładnych na pocztówce, bo też wiele ciekawych rzeczy można na nich zobaczyć. Uśmiech


RE: Skanowanie pocztówek - get_me_out - 02-06-2012 10:24 AM

bardzo bym chciała skanować na bieżąco, ale że bywa to niemożliwe to zdarza się skanować dziesiątki na raz Język


RE: Skanowanie pocztówek - Dziabka - 02-06-2012 10:29 AM

No ja może nie dziesiątki, ale też czasem się trochę nazbiera. Zależy jak z czasem... Uśmiech


RE: Skanowanie pocztówek - get_me_out - 02-06-2012 10:33 AM

Ostatnio skanowałam prawie 50 kartek, co i tak trwało krócej niż skanowanie map mojemu bratu. Niby były tylko 4, ale musiały być w wysokiej rozdzielczości i szlag mnie przy tym skanerze chciał trafić Duży uśmiech


RE: Skanowanie pocztówek - Dziabka - 02-06-2012 10:34 AM

O tak... Skanowanie w wysokich rozdzielczościach to tragedia jakaś... Język


RE: Skanowanie pocztówek - daisee - 02-06-2012 11:15 AM

wygląda na to, że jestem największym leniwcem i pasożytem na tym forum.
niczego nie skanuje, zawsze liczę, że skan na pc ktoś wrzuci za mnie.
nie mam galerii for trade - z tego powodu nie bawię się też w żadne swapy ani oferuję tag.
ewentualne skany, które posiadam to tylko te, które uda mi się znaleźć u kogoś w galerii i zapisać.
ale zawsze sobie mówię, że od następnego poniedziałku...


RE: Skanowanie pocztówek - Bozia - 02-06-2012 11:24 AM

Daisee ja też nie skanuje, za dużo tego już się uzbieralo Smutny a for trade... 8 kartek na krzyż to jakoś się udało Duży uśmiech a najlepsze jest to, ze nie mam kartek otrzymanych z PL na (tak na oko) 40 nie mam powtorki od Was Duży uśmiech


RE: Skanowanie pocztówek - Asumix - 02-06-2012 12:00 PM

Bozia napisał(a):8 kartek na krzyż to jakoś się udało
To zdanie z ust Bozi przeraża. Kiedy nowa Wielkanoc?

Swoją drogą jestem ciekawa - skanujecie po jednej czy może po dwóch/ile się wciśnie do skanera? Język


RE: Skanowanie pocztówek - Martina - 02-06-2012 12:06 PM

Asumix napisał(a):Swoją drogą jestem ciekawa - skanujecie po jednej czy może po dwóch/ile się wciśnie do skanera?
jak się da to i po 4 Zdziwko


RE: Skanowanie pocztówek - Lili_Marlene - 02-06-2012 12:11 PM

Przed postcrossingiem skaner nie był mi w ogóle potrzebny. Skanuję raz w tygodniu wszystkie otrzymane pocztówki, ale za skanowanie czystych jakoś nie mogę się zabrać.


RE: Skanowanie pocztówek - Pasażerka - 02-06-2012 12:19 PM

Asumix napisał(a):Swoją drogą jestem ciekawa - skanujecie po jednej czy może po dwóch/ile się wciśnie do skanera? Język

mnie się 3 udaje wcisnąć standardowego formatu


RE: Skanowanie pocztówek - ankaer - 02-06-2012 02:32 PM

Ja staram się skanować na bieżąco, bo jak sobie zrobię zaległości, to się robi mało przyjemnie Uśmiech Raz sobie odkładałam i odkładałam.. aż musiałam potem hurtem prawie 60 pocztówek skanować, bo się nałożyło z zakupami i zamówieniem z Lipca - mało fajne xD