Postcrossing Forum
przechwałki kulinarne - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Off topic (/forum-21.html)
+--- Dział: Off topic (/forum-25.html)
+--- Wątek: przechwałki kulinarne (/thread-77.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


RE: przechwałki kulinarne - nemezis871 - 10-21-2013 07:18 PM

Dzisiaj powrót do dzieciństwa czyli próba zrekonstruowania smaku omleta/placka, który robiła moja kuzynka X lat temu, Przepis zaginął, z kuzynką kontaktu nie ma, bo mieszka we Włoszech, wiec spróbowałam sama... i zrobiłam.

okolo 50 gram grzybów podsmażyłam na cebulce i maśle, następnie dodałam jajko, przyprawiłam i na koniec, by zgęstniało bardziej, tak jak to było u kuzynki dodałam bułki tartej. No niby dobre wyszło, ale nie aż tak dobre jak Agnieszce Smutny

A jutro będę eksperymentować z cukinią - nigdy nie jadłam cukinii! Chyba, że w leczo mojej teściowej, albo jakiejś innej sałatce, które często robi, ale jako, że dostałam cukinię, to będę jutro robić kotlety :]

W ogóle ja nie powinnam oglądać Master Chefa O matko , bo mi się załącza program ,,eksperymentowanie", a przy mojej wybrednej rodzinie, może się to skończyć wyrzuceniem jedzenia (teraz mogę eksperymentować swobodniej, bo jest Tato - on zje wszystko Duży uśmiech, mało jest rzeczy, które mu nie smakują). Dlatego nie umiem się doczekać, aż zamieszkam z Moim, bo wtedy będę mogła eksperymentować ile wlezie, bo on należy do stworzeń wszystkożernych, z poruszających się nie zjada tylko ludzi, samochodów i samolotów :]


RE: przechwałki kulinarne - Tulsa - 10-22-2013 03:44 PM

Ja dziś na obiad miałam karkówkę z tego przepisu: http://www.youtube.com/watch?v=tn7mea9fzAE (z kolorową papryką). Wyszło bardzo smaczne. Polecam. Uśmiech


RE: przechwałki kulinarne - pro-et-contra - 10-22-2013 08:53 PM

u mnie dziś była zupa gulaszowa z pomidorami, papryką i ziemniaczkami Uśmiech ostatnio była marchwiowa i cebulowa,ale zgubiłam część blenderaNiezdecydowany


RE: przechwałki kulinarne - Av3ntia - 10-22-2013 09:11 PM

W zupie?Szczęśliwy


RE: przechwałki kulinarne - Martina - 10-22-2013 11:31 PM

przedwczoraj i wczoraj szamaliśmy szaszłyki z kurczaka, schabu, karkówki, papryki i cebuli + sałatka z pora (z ziemniakami, kukurydzą, szynką i serem). do tego cupcakes kokosowe z kawałkami mlecznej czekolady. a co, jak dwa dni wolnego to postałam trochę przy garach Ninja


RE: przechwałki kulinarne - wedmoczka - 10-23-2013 09:42 AM

Martina a podaj przepis na sałatkę bo brzmi ciekawieUśmiech


RE: przechwałki kulinarne - Martina - 10-23-2013 10:38 AM

por w półkrążki, kukurydza z puszki, szynka w kostkę, ser żółty w kostkę, dwa ziemniaki ugotowane w mundurkach w kostkę, przyprawiasz do smaku i mieszasz z majonezem Uśmiech jedna z lepszych sałatek takich sytych, bo z ziemniakami. u nas robiła i za ziemniaki i za sałatkę jednocześnie, do tego tylko mięso i obiad jak ta lala Cyklop a sałątka dość prosta i popularna w mojej rodzinie, od dziecka jak jacyś goście przychodzili to sałatka z pora lądowała na stole Cyklop


RE: przechwałki kulinarne - wedmoczka - 10-23-2013 11:21 AM

ooo to pewnie w ten weekend zagości na naszym stoleUśmiech dziękować za przepisUśmiech


RE: przechwałki kulinarne - dimashq - 10-23-2013 06:17 PM

O, a u mnie się porową robi bardziej wytrawnie (?). Idzie do niej por, jajko, ser żółty i majonez. Taka na ostro, bo por jest tylko przelany wrzątkiem.


RE: przechwałki kulinarne - Martina - 10-23-2013 08:32 PM

u mnie por na surowo, więc też dość pikantna wychodzi. ale jakoś tak sam por z jajkiem i serem to... biednie Szczęśliwy w sensie, mało ilościowo pewnie wychodzi. bo jednak i ziemniaki i szynka i kukurydza robią objętości.


RE: przechwałki kulinarne - dimashq - 10-23-2013 08:41 PM

No bo to taka sałatka nie do zapchania się tylko do smakowania Język Duży uśmiech A i tak przez ten ser i jajka da się zamulić Duży uśmiech


RE: przechwałki kulinarne - Martina - 10-23-2013 10:36 PM

ja to mam smaka na taką zwykłą warzywną sałatkę, z ziemniaków, marchewki, groszku i ogórka konserwowego. tam też jajko chyba było i pewnie coś jeszcze. ale się boję że nie doprawię tak jak trzeba, raz mi wyszła raz nie wyszła taka jak pamiętam z dzieciństwa i teraz się cykam Cyklop


RE: przechwałki kulinarne - dimashq - 10-24-2013 09:45 AM

W tym przypadku też pewnie ile domów tyle przepisów Uśmiech U mnie robi się ją z marchewki, pietruszki, selera, ziemniaków, jabłka, groszku, ogórka i jajek. Z majonezem i doprawia pieprzem.


RE: przechwałki kulinarne - Martina - 10-24-2013 10:37 PM

pietruszka u mnie w domu rodzinnym w niej była, ale ja nie przepadam więc w mojej by nie było Język jabłka i selera na pewno za to nie było. reszta się zgadza. może zrobię w przyszłym tygodniu, spróbować można Oczko


RE: przechwałki kulinarne - Kalkoo - 10-27-2013 09:58 PM

Ja dzisiaj serwowałam klasyczną sałatkę warzywną.


RE: przechwałki kulinarne - dimashq - 11-01-2013 01:33 PM

U mnie dziś będzie zupa na winie Duży uśmiech Zobaczę co się nawinie i coś z tego może będzie (a z doświadczenia wiem, że taka improwizacja zawsze mi fajnie wychodzi). Wypatrzyłem dużą ilość cebuli więc może jakaś cebulowa?

No i wyszło genialnie Duży uśmiech Że tak skromnie powiem Duży uśmiech

Zapraszam do zapoznania się z przepisem: https://www.facebook.com/ZdjeciaWKuchni/posts/621276871244289


RE: przechwałki kulinarne - Elgrand - 11-08-2013 02:10 AM

Zrobiłem ostatnio canelloni i nawet wyszło, nikt się nie otruł xD a do tego ciastka na 1 listopada. Szykuję się do przygotowania pizzy jutro i jakoś wydaje mi się to wyzwaniem xD


RE: przechwałki kulinarne - Martina - 11-08-2013 11:58 AM

e, pizza zawsze wychodzi dobra Oczko tylko bądź cierpliwy przy robieniu ciasta Szczęśliwy


RE: przechwałki kulinarne - nemezis871 - 11-22-2013 03:42 PM

Wiecie co, ja generalnie nie znoszę koperku, ale moja mama wczoraj podstępnie zrobiła pierwszy raz sos koperkowy do ziemniaków i.. o dziwo mi smakował Zdziwko Jeszcze trochę popracujemy i może polubię krupnik Szczęśliwy Bo z rzeczy, ktorych kiedyś nie lubiłam już niewiele zostało, bo się przekonałam do wielu Szczęśliwy

A ja dzisiaj robię łososia ze szpinakiem i fetą Serce Te połączenie stworzył chyba sam Bóg Duży uśmiech Nie dość, że łosoś - a ja bym się dała pokroić za wszelakie ryby to jeszcze szpinak z fetą - mniam Serce

I jeszcze znalazłam w piwnicy chyba przedostatni kompot z czereśni - mniami, opłaca się czasem do piwniy chodzić!


RE: przechwałki kulinarne - dzina - 11-22-2013 07:47 PM

widzę, Laura, że jednak nie przejadłaś się wtedy u nas tym łososiem, mimo solidnej porcji i dalej masz na niego smaka Szczęśliwy