Postcrossing Forum
Facebookowe swapy - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Wymiana forumowa (/forum-11.html)
+--- Dział: Inne (/forum-19.html)
+--- Wątek: Facebookowe swapy (/thread-81.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Facebookowe swapy - Ayuto - 02-29-2012 11:47 PM

Umówiłam się na swapa z Algerią. Ale ciężki facet! Podaję mu linka do albumu, by coś sobie wybrał i otrzymuję odpowiedź z zaznaczonymi 4 pocztówkami, które chce. No to się pytam co jest grane. 4 za 1? :o W odpowiedzi dostałam informację, że mi wyśle 2. Potem się poprawia na 4. Jak odpisałam, że nie chcę tylu (po jaką cholerę), to zaczął nawijać o wymianie 2 na 2.
Ostatecznie się zgodziłam informując, że jedną mogę mu wysłać teraz a kolejną pod koniec miesiąca. Yh agent.


RE: Facebookowe swapy - heksita - 03-23-2012 08:22 PM

Do grona żywych wrócił chyba pan z Bangladeszu. Niby był na jakichś praktykach przez dwa miesiące, ale miło by było, jakby chociaż się z tym wyjazdem zapowiedział. Bo wtedy ani me, ani be, a teraz wyskoczył znikąd i się pyta, czy ja mu coś już wysłałam...


RE: Facebookowe swapy - margaretka02 - 04-07-2012 01:04 PM

Zastanawiam się nad założeniem nowego konta na FB, takiego to wymian. Coś jak ma Estebania Postcards. Trochę zaczyna mnie wkurzać, że niektóre osoby chcą się wymienić wtedy, kiedy dodam ich jako znajomych na FB. Nie bawi mnie dodawanie do znajomych osób, z którymi wymieniłam się raz pocztówką Podejrzany
Ktoś z was ma takie konto?


RE: Facebookowe swapy - Pasażerka - 04-07-2012 01:10 PM

heksita ostatnio sobie takie założyła


RE: Facebookowe swapy - pro-et-contra - 04-07-2012 04:00 PM

(04-07-2012 01:04 PM)margaretka02 napisał(a):  Zastanawiam się nad założeniem nowego konta na FB, takiego to wymian. Coś jak ma Estebania Postcards. Trochę zaczyna mnie wkurzać, że niektóre osoby chcą się wymienić wtedy, kiedy dodam ich jako znajomych na FB. Nie bawi mnie dodawanie do znajomych osób, z którymi wymieniłam się raz pocztówką Podejrzany
Ktoś z was ma takie konto?

ja nad tym myślalam,bo potem robi się syf i wyskakuje wszystko co dane osoby napisza na swojej tablicyPodejrzany


RE: Facebookowe swapy - Pasażerka - 04-07-2012 04:14 PM

no tego akurat można się łatwo pozbyć, wystarczy wybrać co się chcę otrzymywać na swoim facebook streamie z rzeczy, które te osoby wrzucają i po krzyku Uśmiech


RE: Facebookowe swapy - pro-et-contra - 04-07-2012 04:30 PM

(04-07-2012 04:14 PM)Pasażerka napisał(a):  no tego akurat można się łatwo pozbyć, wystarczy wybrać co się chcę otrzymywać na swoim facebook streamie z rzeczy, które te osoby wrzucają i po krzyku Uśmiech

dzięki,zrobie takCyklop


RE: Facebookowe swapy - heksita - 04-07-2012 08:23 PM

(04-07-2012 01:04 PM)margaretka02 napisał(a):  Zastanawiam się nad założeniem nowego konta na FB, takiego to wymian. Coś jak ma Estebania Postcards. Trochę zaczyna mnie wkurzać, że niektóre osoby chcą się wymienić wtedy, kiedy dodam ich jako znajomych na FB. Nie bawi mnie dodawanie do znajomych osób, z którymi wymieniłam się raz pocztówką Podejrzany
Ktoś z was ma takie konto?

Tak jak już wspomniała Pasażerka, założyłam takie osobne konto. Trochę jest zabawy w przelogowywanie się, ale poza tym widzę same plusy. Do tej pory nie chciałam zaśmiecać prywatnego profilu jakimiś zatagowanymi skanami pocztówek, więc usuwałam wszystkie tagi. Teraz już nie muszę tego robić. Wcześniej też trzeba było ustawiać osobne grupy z różnymi poziomami uprawnień (-> kto widzi moje posty na ścianie czy informacje o mnie). Z profilem kartkowym się już tak bawić nie muszę, mogę swobodnie ustawić wszystko na widok publiczny i tyle.

Już nie mówiąc o tym, że moja prywatność na tym zyskała. Daję swój adres osobom, z którym się wymieniam (co do imienia, nazwiska i adresu nie mam schiz w związku z prywatnością, to są w sumie łatwe dane do zdobycia), ale te osoby już nie wiedzą, kim jestem prywatnie (-> statusy, "like'i" i takie tam). No, i mam już spójność jeśli chodzi o login: ten sam login mam tutaj na forum, na fejsie, na flickr, na pc, na blogspocie... Oczko.


RE: Facebookowe swapy - margaretka02 - 04-09-2012 10:41 AM

A jak zrobiłaś ze znajomymi? Mam taki plan, żeby tych wszystkich zagranicznych "znajomych" swapowych przenieść do nowego profilu.


RE: Facebookowe swapy - heksita - 04-09-2012 10:56 PM

Tak właśnie zrobiłam. Polskich znajomych z forum mam i tu, i tu, natomiast "znajomych" nieznajomych zza granicy przerzuciłam na nowe konto. Jeżeli jakieś swapy nie były domknięte, wysłałam wiadomości, że to ja, a to moje nowe konto.


RE: Facebookowe swapy - nybatteri - 04-10-2012 06:03 PM

jak długo szły do Was kartki od Soph M. z Kostaryki?


RE: Facebookowe swapy - heksita - 04-11-2012 12:54 PM

Jedna nie doszła w ogóle, ale Soph była tak miła i wysłała drugą. Ta już szła szybko, chyba ciut ponad tydzień.


RE: Facebookowe swapy - heksita - 04-11-2012 08:31 PM

Ja pierd****, wrrrr!
Weź tu się człowieku dogadaj z Argentyńczykiem!!

Mówię mu od początku, że chcę kartki wypisane ze znaczkami. On do mnie -- że chciałby w kopercie. Ja mu na to -- ok, ale wydaje mi się że to nie fair, więc ja Ci wyślę 1,5x więcej kartek, bo przecież zapłacisz więcej za wysyłkę. Ok, dobraliśmy sobie kartki, dogadujemy szczegóły... a on dopytuje się jak ma wysłać swoje kartki i wyskakuje mi ni z gruchy, ni z pietruchy, że wysyłka pojedyńczych kartek jest ryzykowna (mogą nie dojść) i znacznie droższa... i że on naklei znaczki na kartki i wyśle je razem w kopercie. I chce tak samo moje... gdzie tu sens, gdzie tu logika? Oczywiście na propozycję zwiększonej liczby kartek przystał i nawet nie mrugnął :|.


RE: Facebookowe swapy - Bozia - 04-11-2012 08:33 PM

Heksista, podziękuj za wymiane i dopisz że Cristiano Ronaldo jest lepszy od Messiego Szczęśliwy napewno mu gól skoczy Szczęśliwy


RE: Facebookowe swapy - Satai - 04-11-2012 08:34 PM

Heksita, gdybyś kiedyś potrzebowała (albo jeszcze teraz), daj znać, napiszę Ci wiadomość po hiszpańsku Uśmiech


RE: Facebookowe swapy - heksita - 04-11-2012 08:46 PM

Nie bawię się w przepychanki odnośnie który piłkarz czy drużyna jest lepsza, wolę tenis Język.

Satai, dziękuję za propozycję, ale jego angielski jest całkiem niezły.

Kurde, nie lubię takich wydziwiań. Kto to widział, żeby zapisane, oznaczkowane kartki wrzucać do koperty? Może jeśli ktoś zbiera znaczki albo boi się, że kartki się zniszczą... ale ja wolę prosto, niewielkie swapy, najlepiej 1 za 1 i wtedy nie ma problemów z kosztami wysyłki. Teraz jak głupia mu się tłumaczę, bo się koleś sfoszył... Arrrrrgh, najchętniej bym tego swapa wysłała w kosmos i dała sobie spokój.


RE: Facebookowe swapy - likevel - 04-13-2012 02:00 AM

Czy dostał ktoś z was kartkę/i od Ifrada Stampa (Duży uśmiech) z Bangladeszu, który podobno wszystkim wreszcie powysyłał parę tygodni temu?


RE: Facebookowe swapy - mishi - 04-13-2012 07:29 AM

Heksita, ja dostałam tak kartki i są całkiem sympatyczne Duży uśmiech


RE: Facebookowe swapy - heksita - 04-13-2012 09:42 AM

(04-13-2012 02:00 AM)likevel napisał(a):  Czy dostał ktoś z was kartkę/i od Ifrada Stampa (Duży uśmiech) z Bangladeszu, który podobno wszystkim wreszcie powysyłał parę tygodni temu?

Po tym, jak go nie było jakieś dwa miesiące odezewał się raz czy dwa, ale znów zamilkł. Spisałam kolesia na straty, nie znoszę takiej rwanej korespondencji.

(04-13-2012 07:29 AM)mishi napisał(a):  Heksita, ja dostałam tak kartki i są całkiem sympatyczne Duży uśmiech

OK, jak ktoś zbiera znaczki i mu nie szkoda wydawać pieniędzy... ale ten mój chciał 9 kartek w ten sposób, co już sumuje się do kwoty, którą jednak wolałabym wydać na znaczki, które się nie "zmarnują" Oczko.

Tak w ogóle, często gęsto przy jakichś dyskusjach nt. niewiarygodnych użytkowników zawsze pojawi się jakiś optymista, który nawołuje "przestańcie się kłócić, to nie ma sensu, przecież to tylko zabawa". Zawsze mam ochotę odpyskować, że jak to dla niego/niej taka przednia zabawa, niech zasponsoruje znaczki tym, którzy przez takich użytkowników zostali oszukani :/.


RE: Facebookowe swapy - edtta - 04-13-2012 09:48 AM

Ja czekam na Rumunię oraz Włochy