Postcrossing Forum
Brak imienia i nazwiska - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Postcrossing (/forum-5.html)
+--- Dział: Mam problem (/forum-9.html)
+--- Wątek: Brak imienia i nazwiska (/thread-847.html)



Brak imienia i nazwiska - dimashq - 03-19-2013 02:08 PM

Nie znalazłem takiego tematu więc pozwalam sobie założyć.

Moja Rosjanka się zalogowała po miesiącu nieobecności i zarejestrowała kilka kartek więc i ode mnie coś dostanie.
Już, już chciałem adresować, a tu zonk, nie ma imienia i nazwiska, wygenerowany adres zaczyna się od ulicy. Czasem użytkownicy zamiast swoich personaliów podają nick i wyświetla się on na tym co podaje mi system, a tu nic. Co wpisać? Jej nick? W profilu ma też imię - Anna. Myślicie, że samo imię wystarczy?


RE: Brak imienia i nazwiska - Pasażerka - 03-19-2013 02:18 PM

skoro wcześniej kartki do niej na tym adresie jakieś doszły to znaczy, że jest z nim wszystko w porządku i możesz śmiało wysyłać na taki jaki jest podany. możesz wpisać też jej imię, które wyświetla się w profilu.
niektórzy użytkownicy nie wpisują swojego imienia i nazwiska w polu z adresem a wpisują je tylko w tym polu wcześniejszym, ja wtedy dopisuję to na początek adresu. ale generalnie wychodzę z założenia, że adresat jednak najlepiej wie jaki adres jest prawidłowy i skoro nie podaje nazwiska to znaczy, że i bez tego spokojnie przesyłki dochodzą.


RE: Brak imienia i nazwiska - dimashq - 03-19-2013 02:20 PM

To fakt, adresat wie najlepiej. Ale łyso tak bez niczego, wpiszę tę Annę Uśmiech


RE: Brak imienia i nazwiska - Lia - 03-19-2013 03:03 PM

Ja już miałam okazję wysyłać do takich osób, się zaczynało od nicka/przezwisk, zwrotu "Lady", samych inicjałów itp. Czego to ludzie nie wymyślą.


RE: Brak imienia i nazwiska - marmolada - 03-19-2013 03:10 PM

Najwazniejsze, żeby adres był. Nie ma znaczenia czy jest podane imię czy nazwisko. Ja też kiedys wysłałam kartkę do Holandii z samym adresem, bo na poczcie nie było znaczków za 5zł, więc dostałam 4 znaczki na jedną kartkę, a że wypisałam juz kartkę to musiałam zakleić imię i nazwisko.
Ale mimo wszystko wpisałabym tą Annę, jakoś tak dziwnie wysyłać coś bez podania adresata, jakbym wysyłała coś do anonimusa Oczko


RE: Brak imienia i nazwiska - Pasażerka - 03-19-2013 03:23 PM

(03-19-2013 03:10 PM)marmolada napisał(a):  Nie ma znaczenia czy jest podane imię czy nazwisko.
nie do końca, bo są kraje, w których jak nie ma danych adresata to przesyłka nie dojdzie. na przykład w Szwajcarii tak jest (co gdzieś już nawet heksita potwierdzała), pewnie w paru innych krajach też.


RE: Brak imienia i nazwiska - marmolada - 03-19-2013 03:51 PM

(03-19-2013 03:23 PM)Pasażerka napisał(a):  
(03-19-2013 03:10 PM)marmolada napisał(a):  Nie ma znaczenia czy jest podane imię czy nazwisko.
nie do końca, bo są kraje, w których jak nie ma danych adresata to przesyłka nie dojdzie. na przykład w Szwajcarii tak jest (co gdzieś już nawet heksita potwierdzała), pewnie w paru innych krajach też.

Dobrze, że mówisz Oczko I tutaj znowu potwierdza się niekompetencja pań pracujących na poczcie Ściana


RE: Brak imienia i nazwiska - paker - 03-20-2013 10:40 AM

Lepiej jeżeli są dane personalne. Panie na poczcie to tyle wiedzą ile zjedzą Uśmiech


RE: Brak imienia i nazwiska - pro-et-contra - 03-20-2013 10:13 PM

(03-20-2013 10:40 AM)paker napisał(a):  Lepiej jeżeli są dane personalne. Panie na poczcie to tyle wiedzą ile zjedzą Uśmiech

wiem,że to bot,ale to chyba najgłupszy tekst jaki tutaj padłSzczęśliwy