Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rosja - priorytet czy ekonomiczny?
Autor Wiadomość
pro-et-contra Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,330
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 8
Post: #1
Rosja - priorytet czy ekonomiczny?
Hej,chciałam Was zapytać o Wasze doświadczenia w wysyłaniu kartek w tamte rejony.
Ja wysyłam różnie,ale najczęściej priorytetem i mam wrażenie,że to nie pomaga.Co radzicie?
03-14-2012 02:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
sheepman Offline
Nosi znaczek w kieszeni
**

Liczba postów: 84
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 2
Post: #2
RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny?
z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze nie widze zadnej roznicy miedzy normalnym a prio przy wysylaniu do rosji. Juz 2 kartki prio do rosji poszly i obie exp a reszta szlo: prio 14 dni, prio 28 dni, normalny 39 dni

03-14-2012 03:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Pasażerka Offline
partyzantka
*******

Liczba postów: 3,160
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 18
Post: #3
RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny?
(03-14-2012 03:10 PM)sheepman napisał(a):  z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze nie widze zadnej roznicy miedzy normalnym a prio przy wysylaniu do rosji.

potwierdzam. ja się już po paru eksperymentalnych przesyłkach ekonomicznych do Rosji przerzuciłam tylko i wyłącznie na ekonomiczny, bo w obu przypadkach kartki mogą iść 14,30 albo 50 dni. taka ruletka, chociaż szybciej dochodzą zwykle te na Syberię niż do Moskwy Język

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie

UWAGA! NOWY ADRES! TYM RAZEM LUKRECJOWA!
03-14-2012 03:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pro-et-contra Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,330
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 8
Post: #4
RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny?
moje Rosje -> 18 dni (ekonom),16 dni (prio),24 (prio),54 (prio),24 (prio),25 (prio,dalej w drodze) i jedna nieoficjalna,szła miesiąc ekonomicznym.
03-14-2012 03:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Martina Offline
rebeliantka! XD
*******

Liczba postów: 3,185
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 16
Post: #5
RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny?
ja również wysyłam teraz już tylko ekonomiczne, bo jak priorytet idzie 30 dni a ekonomiczny 35 to mi to naprawdę już bez różnicy.

let's twist again, like we did last summer!


adres aktualny - brytyjski z 66 na przodzie!
nazwisko zmieniłam też Ninja
03-14-2012 03:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wen.kongshu Offline
Więcej czystych niż wysłanych ;)
***

Liczba postów: 173
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 1
Post: #6
RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny?
A ja w całej Europie ślę ekonomicznym. Mój rekord to 3 dni Uśmiech
USA i Kanada również zwykle ekonomicznym. Natomiast Azja i Ameryka Południowa zawsze priorytet.
03-14-2012 03:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Bozia Offline
Niuchacz metanolu
****

Liczba postów: 810
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 4
Post: #7
RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny?
USA i Kanada ekonomem :O "parostatkiem w piękny rejs" ?

A co do Rosji to szkoda przepłacać te 60 groszyCyklop

Moje PL favy http://www.postcrossing.com/user/PaveloI...rites/PL/1
Zobacz koniecznie
03-14-2012 03:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Pasażerka Offline
partyzantka
*******

Liczba postów: 3,160
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 18
Post: #8
RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny?
4 ekonomiczne Rosje i jest już czwarty znaczek do Europy jak wyczarowany Szczęśliwy

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie

UWAGA! NOWY ADRES! TYM RAZEM LUKRECJOWA!
03-14-2012 04:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
nemezis871 Offline
Fanaticus Znaczkolizakus
*****

Liczba postów: 1,370
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 4
Post: #9
RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny?
No z moich Rosji najszybsza była jakaś dziura 19-sto dniowa, a pozostałe: 33, 38, 53 dni. Do tego podrożujące exp: 170 i 289. No więc średnia jak widać jest zabójcza. Te 289 zostało posłane priorytetem, na pewno, bo to była moja pierwsza Rosja i sądziłam, że jak do Moskwy, to dojdzie szybko. Pozostałe te ekonomy. Drugi exp też. Jak widać Rosjanom nie robi to żadnej różnicy. A im większe miasta, tym gorzej. Moskwa i Petersburg to dwie czarne dziury, wiec też wychodzę z założenia, że 4 razy ekonom do Rosji = znaczek na Europę.
Ekonomem ślę też wszystkie pozostałe kraje Europy i Chiny, bo tam tak samo jak z Rosją, chyba nie widzą tych naklejek priorytet. Znikają po drodze, albo stają niewidoczne? Nie wiem, ale to na nich nie działa w ogóle.

Ogólnie mówiąc avarage travell time to Russia mam: 35 dni, co ciekawe, w drugą stronę, do mnie zaledwie 16.

Wishlist Poland
Favy z Polski
Na wymianę
Blog
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-14-2012 04:17 PM przez nemezis871.)
03-14-2012 04:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mishi Offline
forumowa milicjantka
****

Liczba postów: 689
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 9
Post: #10
RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny?
Ja wysyłam wszystko prio. Nawet w kraju Oczko

Masz w kieszeni pistolet, czy tak bardzo cieszysz się na mój widok? Diabeł

Staram się być miła - doceń to. Anioł
03-14-2012 05:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ankaer Offline
aka overbreathing
***

Liczba postów: 168
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 1
Post: #11
RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny?
ja do Rosji tylko ekonomem wysyłam.. jak nie ma różnicy, to po co przepłacać Uśmiech

Oferty || Blog || Favy z Polski || otrzymane

'Everybody suffers. Just being alive is suffering. Being alive is also very beautiful.'
03-15-2012 08:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stalowamagnolia Offline
Fanaticus Znaczkolizakus
*****

Liczba postów: 2,490
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 6
Post: #12
RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny?
Do Rosji wysyłam ekonomicznym, bo do Moskwy i Petersburga (98% wylosowanych przeze mnie kartek to te 2 miasta) strasznie długo idą, obojętnie czy ekonom czy prio.

otrzymanePL
favyPL
03-15-2012 09:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Wróg Ludu Offline
Zbir
****

Liczba postów: 560
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 2
Post: #13
RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny?
Muszę stwierdzić, że nie widzę różnicy w czasie dostaw między ekonomicznym i priorytetem z Polski do Rosji, jak i między "lotniczym" i "lądowym" z Rosji do nas.
03-16-2012 08:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
nielotna Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 346
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #14
RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny?
U mnie raz nawet ekonom doszedł w 9 dni Uśmiech

Dlatego na znaczkach do Rosji oszczędzam Uśmiech
12-26-2012 03:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
romanek Offline
Psychowół
*******

Liczba postów: 1,890
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 8
Post: #15
RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny?
Miesiąc temu wysyłałem RR-y z rosyjskiego forum min. do 2 osób w podmoskiewskim mieście Żukowski. Obie mieszkają w tym samym bloku, w innych klatkach schodowych. Poszło ekonomicznym. Jedna dostała po 14 dniach, druga po 21. Skąd taka różnica? Kto wie...Uśmiech

Inna sprawa. W listopadzie wywyłałem kilka kartek świątecznych do Rosji, głównie Moskwa. Pierwsza tura , powiedzmy w czwartek ( do tej pory nie doszła), druga tura w piatek ( na innej poczcie),doszły w terminach ok. 14-20 dni. Reguły nie ma i chyba nie będzie.
Mój rekord to Ufa i Czeboksary- 5 dni- prio. I wiadomo, im dalej tym szybciej Szczęśliwy

01-06-2013 07:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sunnymuffin Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 278
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 5
Post: #16
RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny?
Zwykle wysyłam priorytetem, ale przyznaję, że również nie zauważyłam różnicy. Jeśli chodzi o czas w jakim docierają pocztówki do Rosji, to bardzo rożnie - od tygodnia do miesiąca, w 2-gą stronę podobnie Uśmiech I faktycznie kartki do Moskwy idą dłużej niż na głęboką Syberię.

Pocztówki od Was
Ulubione z PL
01-06-2013 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Draakhan Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 11
Post: #17
RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny?
(01-06-2013 07:22 PM)romanek napisał(a):  Mój rekord to Ufa i Czeboksary- 5 dni- prio. I wiadomo, im dalej tym szybciej Szczęśliwy
Taaaak, skąd ja to znam. Podobnie miałem z Władywostokiem, dodam że ekonomicznym Szczęśliwy .

PC profilOtrzymaneDarmowa wymiana książkami i filmami
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-06-2013 07:53 PM przez Draakhan.)
01-06-2013 07:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
romanek Offline
Psychowół
*******

Liczba postów: 1,890
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 8
Post: #18
RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny?
Sami Rosjanie doskonale o tym wiedzą i czekają cierpliwie na kartki od nas. Na ichniejszm forum jest temat o poczcie rosyjskiej i nie zostawiają na niej suchej nitki. Podobno nawet, jeśli pracownik poczy naklei znaczki, trzeba za to zapłacić Uśmiech
Ale listy również w Moskwie idą długo. Szybciej dochodzą z Moskwy do Władywostoku czy Petersburga niż z ulicy na ulicę.

01-06-2013 07:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sunnymuffin Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 278
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 5
Post: #19
RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny?
A wypisujecie adresy cyrylicą? Ma to wpływ na szybkość dostarczania kartek? Chyba pokuszę się o eksperyment i wyślę 2 kartki do znajomej z Jekaterynburga - jedną zaadresuję cyrylicą, a drugą "klasycznie", ciekawe która dotrze prędzej.

Pocztówki od Was
Ulubione z PL
01-06-2013 08:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
romanek Offline
Psychowół
*******

Liczba postów: 1,890
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 8
Post: #20
RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny?
Prywatne "Rosje" wypisuję zawsze cyrylicą. Te oficjalne, jeśli ktoś podał łacińskimi, to piszę jak podano. Ale nie zauwżyłem, aby to miało znaczenie.
Podobnie skracanie adresów. Np. czesto mają: ul. nazwa, dom 5, korpus 10, kvartira 122, ja piszę: 5-10-122 ( jak mało miejsca na kartce) i też bez znaczenia. Szczęśliwy

01-06-2013 08:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z naklejką "priorytet" Magical 7 16,030 08-31-2012 07:23 PM
Ostatni post: Ania

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polecamy: ,

Partnerzy:

Chwilówki - porady, opinie, nowości
Kontakt | Postcrossing Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS