Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adres po chińsku czy po "naszemu"?
Autor Wiadomość
PandaChan78 Offline
Świeżynka
*

Liczba postów: 14
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Adres po chińsku czy po "naszemu"?
Od niedawna zaczęłam wylosowywać userów z Chin. Jedna z nich, 0 otrzymanych, 7 wysłanych napisała, że wolałaby, aby wydrukować jej adres po chińsku żeby na pewno doszedł. Raz już wysyłałam do Taiwanu i kartka nie doszła, wolałabym nie ryzykować znowu, z tym że - czy na pewno wtedy dojdzie? W sensie, że na poczcie w Polsce i gdzieś, gdzie pocztówka zawędruje będą wiedzieli gdzie ją dostarczyć? Chiny, wiadomo, bo napisane "po naszemu", ale sama nie wiem co robić, a nigdy tak nie wysyłałam.
06-20-2014 09:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wen.kongshu Offline
Więcej czystych niż wysłanych ;)
***

Liczba postów: 173
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Adres po chińsku czy po "naszemu"?
Lepiej napisać adres po chinsku, jest wtedy wieksza pewnosc ze dojdzie. W chinach niestety nie wszyscy umieja czytac "nasze" literki i moze byc problem z rozszyfrowaniem takiego adresu, szczegolnie, gdy adresat mieszka na prowincji.
06-20-2014 10:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
PandaChan78 Offline
Świeżynka
*

Liczba postów: 14
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Adres po chińsku czy po "naszemu"?
No ale w Europie raczej nie wszyscy umieją rozszyfrować Chiński. Czy to nie będzie stanowiło jakiegoś problemu?
06-20-2014 10:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wen.kongshu Offline
Więcej czystych niż wysłanych ;)
***

Liczba postów: 173
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 1
Post: #4
RE: Adres po chińsku czy po "naszemu"?
myślę, że nie. W koncu najwazniejsze jest, żeby napisać panstwo po angielsku Uśmiech ja zawsze tak wysyłam i dochodzi badzo duzo moich kartek do Chin i na Tajwan.
06-20-2014 11:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lia Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 765
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 2
Post: #5
RE: Adres po chińsku czy po "naszemu"?
A ja od dwóch lat wysyłam po "polsku" i jak na razie tylko jedna wróciła. Nie ma reguły.
06-21-2014 08:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pro-et-contra Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,330
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 8
Post: #6
RE: Adres po chińsku czy po "naszemu"?
ja jak mam możliwość to drukuję i jeszcze nie zdarzyło się, żeby nie doszło, raz nawet przerysowałam znaczki i doszłoSzczęśliwy
06-21-2014 02:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Basia Offline
Fanaticus Znaczkolizakus
*****

Liczba postów: 1,097
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Adres po chińsku czy po "naszemu"?
Ja też wysyłam po polsku napisane i jak do tej pory dochodzą. Choć wydaje mi się, że jakiemuś chińskiemu listonoszowi będzie łatwiej przeczytac adres napisany po chińsku. Trudno powiedzieć, czy kartka trafi tam na kogoś kto zna angielski czy nie.
06-21-2014 06:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marmolada Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 450
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 3
Post: #8
RE: Adres po chińsku czy po "naszemu"?
Kartka czy list wysłany do Azji powinien dojść zarówno zaadresowany w krzaczkach jaki i po "naszemu". To, że kartka nie doszła, nie oznacza, że jest to wina sposobu wypisania adresu.
Nawet jakaś dziewczyna mieszkająca w Chinach kiedyś, gdzieś napisała, że te opinie, że kartki adresowane w krzaczkach na pewno dojdą, to są mity! U nich każdy pracownik poczty musi umieć rozczytać "nasze" pismo. Po prostu poczta do Chin ma większy wskaźnik zaginięć Szczęśliwy

A jeżeli obawiasz się, ze panie na poczcie nie będą wiedziały gdzie dostarczyć kartke, to dopisz pod krzaczkami: China/Chiny.

Wishlist PL
Otrzymane alfabetycznie i tematycznie
Urok postcrossingu to nie tylko wiadomość, zdjęcie na pocztówce, ale również znaki jej podróży, więc proszę, nie wysyłaj do mnie kartek w kopercie. Dziękuję.
Zbieram kartki wysłane z kraju pochodzenia. Jeżeli chcesz mi wysłać kartkę z Wieżą Eiffla, wyślij ją z Francji.
06-21-2014 07:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Adres w internecie. kolekcja 13 15,991 04-21-2012 02:16 PM
Ostatni post: pro-et-contra

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polecamy: ,

Partnerzy:

Chwilówki - porady, opinie, nowości
Kontakt | Postcrossing Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS