W kazdej keszy masz podpowiedzi, jak do niej dojść - najczęściej są bardzo dokładne. Np, że coś leży tu i tu, pod tym, miedzy tym, a tym. Tylko co ambitniejsi robią trudne zadania
Martina, ja tam nie mam gpsa. Szukam po prostu takich keszy, w których nie jest on niezbędny
Czasem wskazówki są tak proste, tak jednoznaczne, że nie jest konieczne posługiwanie się gpsem.
Po za tym na google map jak przybliżysz na maxa to widzisz, gdzie on jest.
Albo zapamiętujesz charakterystyczne elementy.
A jak w google map wpisać współrzędne? ;>
Wydaje mi sie, ze starczy skopiowac je z profilu keszy i wkleić w wyszukiwarkę
A ja właśnie wróciłem z "keszowania", znalazłem już drugą skrzynką z FTF (certyfikat pierwszego znalazcy).
A dzisiaj już chyba zakładam własną skrzynkę. Zobaczymy...
No i założona.
Teraz tylko czekam na weryfikację.
Maxus, brawo
Ja mam założone trzy i jedna... jednej już nie ma
ktoś gwizdnął
Mam nadzieję, ze się moja utrzyma. Zaraz pojadę zrobić tego zdjęcie, a co.
Bardzo widoczna jest, ale komu chciałoby się włazić taki kawał w górę.
Skrzynka typu mikro jest ukryta... gdzieś tutaj
A dokładniej o tu:
http://i47.tinypic.com/34srpxj.jpg
Hehe, a ja wiem gdzie to jest!
namówiliście mnie, zarejestrowałam się. tylko teraz jedno pytanie - skąd mam wziąć "moje" współrzędne geograficzne? jest gdzieś w mapach google opcja, że zaznaczam gdzieś znacznik i widzę jego współrzędne? no bo z drugiej strony jak bez GPSa założyć gdzieś skrzynkę, jak ją opisać gdzie jest?
dobra, skminiłam swoje współrzędne, tylko że strona nie chce mi ich przyjąć i twierdzi, że są nieprawidłowe
jedną (N) przyjęło, a drugiej (E) nie chce
klikasz w jakieś miejsce na mapie googla, które Cię interesuje prawym przyciskiem i potem ustal trasę z tego miejsca albo do tego miejsca i wtedy w oknie wyznaczania trasy powinny pokazywać Ci się współrzędne. tylko, że trzeba je przekonwertować na te właściwie dla geocachingu. ale jak wklepiesz konwerter współrzędnych to Ci coś od razu powinno wyskoczyć
(07-22-2012 11:57 AM)Pasażerka napisał(a): [ -> ]klikasz w jakieś miejsce na mapie googla, które Cię interesuje prawym przyciskiem i potem ustal trasę z tego miejsca albo do tego miejsca i wtedy w oknie wyznaczania trasy powinny pokazywać Ci się współrzędne.
Pod warunkiem, że Google'owi nie uda się stwierdzić, że to jest jakaś ulica, bo wtedy poda nazwę ulicy
A pewniejszy sposób, to jak największe przybliżenie mapy, prawy klik na interesującym nas miejscu i wybranie opcji "Upuść znacznik położenia geograficznego".
Na jakiej dokładnie stronie się logujecie? Jak dla mnie najbardziej przejrzysta jest opencaching.pl
faktycznie konwerter współrzędnych pomógł. to teraz trza znaleźć wolny dzień i iść coś znaleźć
Draakhan, też prawda. ale w miejscach gdzie ja mieszkam nigdy mu się nie udaje tego stwierdzić