Postcrossing Forum
expired :C - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Postcrossing (/forum-5.html)
+--- Dział: Kartki do wysłania i wysłane (/forum-7.html)
+--- Wątek: expired :C (/thread-21.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: expired :C - Satai - 01-30-2013 10:18 PM

O ile wiem, wystarczyłaby notatka z prasy czy coś... Postcrosserzy są dociekliwi. Czasem rodzina też załatwia, jeśli wie o koncie.

Opowiadałam Wam historię o użytkowniczce z Litwy, która nie rejestrowała pocztówek? Dodam, że nie zmarła wcale.


RE: expired :C - Pasażerka - 01-30-2013 10:20 PM

szkoda tylko, że większość ludzi po śmierci nie ma notek w prasie ani nic...

a o użytkowniczce z Litwy nie słyszałam, o co chodzi?


RE: expired :C - stalowamagnolia - 01-30-2013 10:26 PM

Nekrolog w gazecie i ktoś daje cynk o tym - życie nie jest takie proste.

Ja też nie słyszałam o Litwince.


RE: expired :C - Satai - 01-30-2013 10:40 PM

To a propos jak bardzo wścibscy potrafią być użytkownicy na PC.

Chyba to było jeszcze w 2006 - na forum rozpętała się dyskusja o jednej pani z Litwy, która nie rejestrowała kartek, a o ile pamiętam, kilka osób właśnie wysłało jej pocztówki. No i postcrosser z Litwy, możliwe, że nawet tamtejszy numer 1 wtedy, poprosił o jej nazwisko, znalazł ją w książce telefonicznej, zadzwonił i poinstruował jak rejestrować kartki. Cyklop

Okazało się, że za 1 wysłaną, pani dostała 44 Wykrzyknik Trafiła akurat na okres dziwnych eksperymentów z algorytmem, ja też wtedy dostałam chyba ze 20 albo 30 nadwyżki...


RE: expired :C - stalowamagnolia - 01-30-2013 10:52 PM

ło matko [Obrazek: hahaha2.gif]


RE: expired :C - Claudya - 02-07-2013 10:49 PM

Nie wiem czy w dobrym wątku piszę, jeśli nie, to proszę o przeniesienie Oczko W każdym razie mój 81-dniowy expired USA nadal nie doszedł. Kiedyś zauważyłam o czym tutaj chyba pisałam, że ta Pani odebrała z Polski tylko 3 kartki, ostatnią chyba w lipcu 2012 r., co się wydaje nieco dziwne. Do Polski wysłała tylko jedną kartkę, co jest jeszcze dziwniejsze... Nie wydaje Wam się to podejrzane, może nie lubi Polaków albo coś? Oto jej profil:
http://www.postcrossing.com/user/timdani


RE: expired :C - Satai - 02-07-2013 11:02 PM

Jeżeli to ten sam login, to kojarzę ją z oficjalnego forum i jest OK, nic złego o niej nie słyszałam.

Ma ewidentnie włączone repeated countries, nie wiem, ile Polski można dostać przy tym ustawieniu, bo mam wyłączone losowanie z własnego kraju, ale kraje poza Rosją, Niemcami, Holandią i Białorusią nie są zbyt częste. Poza tym była nieaktywna długo, dopiero zaczęła coś odbierać po dłuższej przerwie. Różnicę sent/received ma niewielką. Osobiście mam spore problemy z kartkami do USA od dłuższego czasu (giną często), a profil pani nie wydaje mi się podejrzany.


RE: expired :C - Claudya - 02-07-2013 11:09 PM

No mi właśnie też nie wydaje się podejrzana... Ale może chodzi o to, że dołożyłam tam jakieś dodatki, np. mapę, koperta była nieco grubsza, więc może się ktoś doczepił do tego, albo coś? Niezdecydowany


RE: expired :C - Satai - 02-07-2013 11:11 PM

Cło mogło Oczko

Ja wiem, że na ogół nic się nie dzieje i wszystko dochodzi, ale na niedocierających wysyłkach kopertowych do USA sparzyłam się i zawsze naklejam deklarację celną CN-22.


RE: expired :C - dimashq - 02-07-2013 11:21 PM

A powiedzcie mi co z tym fantem zrobić?
http://www.postcrossing.com/user/twinny

Niby moja kartka idzie dopiero Uśmiech 30 dni, ale ona ostatnią zarejestrowała 25 października, a ostatni raz zalogowana była kilka dni przed tym jak ją wylosowałem.

Pisać do niej?


RE: expired :C - Satai - 02-07-2013 11:26 PM

Miała długą przerwę w losowaniu - ostatnia jej wysłana doszła 13 września i potem dopiero styczeń, więc nic dziwnego, że nic do niej nie przychodziło.

Mnie dotarła dopiero jedna kartka do Rosji wysłana w tym roku, a dziś przeczytałam na oficjalnym, jak się jedna pani skarżyła, że dostała kupkę pocztówek i listów wysłanych w połowie grudnia właśnie dopiero dziś. Twoja Rosjanka mogła naprawdę nic jeszcze nie otrzymać, więc się i nie loguje. Napisałabym dopiero, jak kartka będzie expired. Do Rosji trzeba mieć wielką cierpliwość.


RE: expired :C - romanek - 02-07-2013 11:37 PM

Z powodu Świąt w styczniu w Rosji wiele kartek jeszcze nie doszło. Moje powysyłane w grudniu masowo ( aby uciec przed pdwyżką) jeszcze nie doarły, a mamy prawie połowę lutego.


RE: expired :C - Satai - 02-07-2013 11:39 PM

Ja też liczę, że te z grudnia jeszcze dotrą, bo jak nie, to moja lista expired zbliży się do 50 Cyklop


RE: expired :C - Monika - 02-08-2013 12:54 AM

Moja dla przykładu kartka wysłana już prawie miesiąc temu przez PP do Pasażerki chyba wypadła z torów albo coś ją zjadło po drodze.. Ehh


RE: expired :C - anka79 - 02-08-2013 08:57 AM

Niemcy po 62 dniach - userka mi napisała, że nie spodziewałaby się nigdy, że kartka może iść tak długo z sąsiedniego kraju Uśmiech
Mam w tej chwili 5 ex w tym 3 z grudnia
Moje dwie pocztówki ze stycznia też idą już ponad 3o dni - powód adresaci się nie logują od miesiąca w tym jeden jest Postcrossing Supporter
dlatego w ogóle mnie ex-y nie ruszają i żadnych resendów nie będzie


RE: expired :C - dimashq - 02-08-2013 10:47 AM

No bo ja się jeszcze nie znam Oczko
Dzięki, będę cierpliwie czekać Uśmiech


RE: expired :C - stalowamagnolia - 02-09-2013 09:50 AM

Włochy stały się expired Podejrzany


RE: expired :C - dimashq - 02-09-2013 12:51 PM

A jak mi się coś stanie expired, to mnie coś jakoś poinformuje?


RE: expired :C - Satai - 02-09-2013 03:14 PM

Status Twojej kartki zmieni się z Travelling na Expired i tyle. A, no i slot do losowania Ci się zwolni. Ale powiadomienia mailem czy coś nie dostaniesz.


RE: expired :C - dimashq - 02-09-2013 06:46 PM

Dzięki Uśmiech