Postcrossing Forum
Rosja - priorytet czy ekonomiczny? - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Postcrossing (/forum-5.html)
+--- Dział: Mam problem (/forum-9.html)
+--- Wątek: Rosja - priorytet czy ekonomiczny? (/thread-216.html)

Strony: 1 2


Rosja - priorytet czy ekonomiczny? - pro-et-contra - 03-14-2012 02:52 PM

Hej,chciałam Was zapytać o Wasze doświadczenia w wysyłaniu kartek w tamte rejony.
Ja wysyłam różnie,ale najczęściej priorytetem i mam wrażenie,że to nie pomaga.Co radzicie?


RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny? - sheepman - 03-14-2012 03:10 PM

z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze nie widze zadnej roznicy miedzy normalnym a prio przy wysylaniu do rosji. Juz 2 kartki prio do rosji poszly i obie exp a reszta szlo: prio 14 dni, prio 28 dni, normalny 39 dni


RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny? - Pasażerka - 03-14-2012 03:13 PM

(03-14-2012 03:10 PM)sheepman napisał(a):  z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze nie widze zadnej roznicy miedzy normalnym a prio przy wysylaniu do rosji.

potwierdzam. ja się już po paru eksperymentalnych przesyłkach ekonomicznych do Rosji przerzuciłam tylko i wyłącznie na ekonomiczny, bo w obu przypadkach kartki mogą iść 14,30 albo 50 dni. taka ruletka, chociaż szybciej dochodzą zwykle te na Syberię niż do Moskwy Język


RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny? - pro-et-contra - 03-14-2012 03:26 PM

moje Rosje -> 18 dni (ekonom),16 dni (prio),24 (prio),54 (prio),24 (prio),25 (prio,dalej w drodze) i jedna nieoficjalna,szła miesiąc ekonomicznym.


RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny? - Martina - 03-14-2012 03:51 PM

ja również wysyłam teraz już tylko ekonomiczne, bo jak priorytet idzie 30 dni a ekonomiczny 35 to mi to naprawdę już bez różnicy.


RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny? - wen.kongshu - 03-14-2012 03:54 PM

A ja w całej Europie ślę ekonomicznym. Mój rekord to 3 dni Uśmiech
USA i Kanada również zwykle ekonomicznym. Natomiast Azja i Ameryka Południowa zawsze priorytet.


RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny? - Bozia - 03-14-2012 03:56 PM

USA i Kanada ekonomem :O "parostatkiem w piękny rejs" ?

A co do Rosji to szkoda przepłacać te 60 groszyCyklop


RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny? - Pasażerka - 03-14-2012 04:07 PM

4 ekonomiczne Rosje i jest już czwarty znaczek do Europy jak wyczarowany Szczęśliwy


RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny? - nemezis871 - 03-14-2012 04:15 PM

No z moich Rosji najszybsza była jakaś dziura 19-sto dniowa, a pozostałe: 33, 38, 53 dni. Do tego podrożujące exp: 170 i 289. No więc średnia jak widać jest zabójcza. Te 289 zostało posłane priorytetem, na pewno, bo to była moja pierwsza Rosja i sądziłam, że jak do Moskwy, to dojdzie szybko. Pozostałe te ekonomy. Drugi exp też. Jak widać Rosjanom nie robi to żadnej różnicy. A im większe miasta, tym gorzej. Moskwa i Petersburg to dwie czarne dziury, wiec też wychodzę z założenia, że 4 razy ekonom do Rosji = znaczek na Europę.
Ekonomem ślę też wszystkie pozostałe kraje Europy i Chiny, bo tam tak samo jak z Rosją, chyba nie widzą tych naklejek priorytet. Znikają po drodze, albo stają niewidoczne? Nie wiem, ale to na nich nie działa w ogóle.

Ogólnie mówiąc avarage travell time to Russia mam: 35 dni, co ciekawe, w drugą stronę, do mnie zaledwie 16.


RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny? - mishi - 03-14-2012 05:44 PM

Ja wysyłam wszystko prio. Nawet w kraju Oczko


RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny? - ankaer - 03-15-2012 08:18 PM

ja do Rosji tylko ekonomem wysyłam.. jak nie ma różnicy, to po co przepłacać Uśmiech


RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny? - stalowamagnolia - 03-15-2012 09:14 PM

Do Rosji wysyłam ekonomicznym, bo do Moskwy i Petersburga (98% wylosowanych przeze mnie kartek to te 2 miasta) strasznie długo idą, obojętnie czy ekonom czy prio.


RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny? - Wróg Ludu - 03-16-2012 08:12 AM

Muszę stwierdzić, że nie widzę różnicy w czasie dostaw między ekonomicznym i priorytetem z Polski do Rosji, jak i między "lotniczym" i "lądowym" z Rosji do nas.


RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny? - nielotna - 12-26-2012 03:26 PM

U mnie raz nawet ekonom doszedł w 9 dni Uśmiech

Dlatego na znaczkach do Rosji oszczędzam Uśmiech


RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny? - romanek - 01-06-2013 07:22 PM

Miesiąc temu wysyłałem RR-y z rosyjskiego forum min. do 2 osób w podmoskiewskim mieście Żukowski. Obie mieszkają w tym samym bloku, w innych klatkach schodowych. Poszło ekonomicznym. Jedna dostała po 14 dniach, druga po 21. Skąd taka różnica? Kto wie...Uśmiech

Inna sprawa. W listopadzie wywyłałem kilka kartek świątecznych do Rosji, głównie Moskwa. Pierwsza tura , powiedzmy w czwartek ( do tej pory nie doszła), druga tura w piatek ( na innej poczcie),doszły w terminach ok. 14-20 dni. Reguły nie ma i chyba nie będzie.
Mój rekord to Ufa i Czeboksary- 5 dni- prio. I wiadomo, im dalej tym szybciej Szczęśliwy


RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny? - Sunnymuffin - 01-06-2013 07:51 PM

Zwykle wysyłam priorytetem, ale przyznaję, że również nie zauważyłam różnicy. Jeśli chodzi o czas w jakim docierają pocztówki do Rosji, to bardzo rożnie - od tygodnia do miesiąca, w 2-gą stronę podobnie Uśmiech I faktycznie kartki do Moskwy idą dłużej niż na głęboką Syberię.


RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny? - Draakhan - 01-06-2013 07:52 PM

(01-06-2013 07:22 PM)romanek napisał(a):  Mój rekord to Ufa i Czeboksary- 5 dni- prio. I wiadomo, im dalej tym szybciej Szczęśliwy
Taaaak, skąd ja to znam. Podobnie miałem z Władywostokiem, dodam że ekonomicznym Szczęśliwy .


RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny? - romanek - 01-06-2013 07:56 PM

Sami Rosjanie doskonale o tym wiedzą i czekają cierpliwie na kartki od nas. Na ichniejszm forum jest temat o poczcie rosyjskiej i nie zostawiają na niej suchej nitki. Podobno nawet, jeśli pracownik poczy naklei znaczki, trzeba za to zapłacić Uśmiech
Ale listy również w Moskwie idą długo. Szybciej dochodzą z Moskwy do Władywostoku czy Petersburga niż z ulicy na ulicę.


RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny? - Sunnymuffin - 01-06-2013 08:00 PM

A wypisujecie adresy cyrylicą? Ma to wpływ na szybkość dostarczania kartek? Chyba pokuszę się o eksperyment i wyślę 2 kartki do znajomej z Jekaterynburga - jedną zaadresuję cyrylicą, a drugą "klasycznie", ciekawe która dotrze prędzej.


RE: Rosja - priorytet czy ekonomiczny? - romanek - 01-06-2013 08:06 PM

Prywatne "Rosje" wypisuję zawsze cyrylicą. Te oficjalne, jeśli ktoś podał łacińskimi, to piszę jak podano. Ale nie zauwżyłem, aby to miało znaczenie.
Podobnie skracanie adresów. Np. czesto mają: ul. nazwa, dom 5, korpus 10, kvartira 122, ja piszę: 5-10-122 ( jak mało miejsca na kartce) i też bez znaczenia. Szczęśliwy