Postcrossing Forum
Kartki wysłane z innego kraju - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Postcrossing (/forum-5.html)
+--- Dział: Kartki odebrane (/forum-6.html)
+--- Wątek: Kartki wysłane z innego kraju (/thread-424.html)

Strony: 1 2


Kartki wysłane z innego kraju - Wróg Ludu - 04-06-2012 08:24 PM

Czy dołączasz do swojej kolekcji kartki wysłane z innego kraju, niż ten, który jest przedstawiony na kartce?

(dotyczy kartek przedstawiających miasto/krajobraz, nie np. kota Cyklop )


RE: Kartki wysłane z innego kraju - Pasażerka - 04-06-2012 08:26 PM

dołączam. kartka coś przedstawiająca to wciąż kartka Oczko


RE: Kartki wysłane z innego kraju - Bozia - 04-06-2012 08:26 PM

Mnie to nie przeszkadza Uśmiech idą do kolekcji


RE: Kartki wysłane z innego kraju - Wróg Ludu - 04-06-2012 08:27 PM

Można dodać głosy do sondy, która właśnie została dodana... zapomniałem przy tworzeniu tematu w porę zaznaczyć "ptaszka" O matko


RE: Kartki wysłane z innego kraju - Satai - 04-06-2012 08:32 PM

Nie lubię takich kartek. Bardzo nie lubię. Mam np. kartkę z Botswany wysłaną z Niemiec i jest ona dla mnie kartką z Niemiec. To już wolę czyste.


RE: Kartki wysłane z innego kraju - Maxus - 04-06-2012 08:35 PM

Mnie również to nie przeszkadza. Choć zwykle staram o pocztówkę pochodzącego z danego kraju wraz z odpowiednim znaczkiem, to cieszy mnie też druga opcja, czyli z innego państwa.


RE: Kartki wysłane z innego kraju - pro-et-contra - 04-06-2012 09:05 PM

nie.wole dostać niemcy z niemiec,niż maroko z niemiec/bali z hiszpani/usa z australii,które otrzymałam. mam zaznaczone to w profilu,ale chyba nie każdy czytaPodejrzany


RE: Kartki wysłane z innego kraju - margaretka02 - 04-06-2012 09:52 PM

Generalnie nie lubię takich kartek, ale je dopuszczam, gdy są z jakiegoś trudno dostępnego kraju.


RE: Kartki wysłane z innego kraju - heksita - 04-06-2012 10:42 PM

Dla mnie liczą się znaczki i stempel, chociaż jeśli kraj jest unikatowy, to raczej uznam. Zazwyczaj jednak kategoryzuję kartki właśnie według znaczków, nie tego, co przedstawiają.


RE: Kartki wysłane z innego kraju - mishi - 04-07-2012 06:00 AM

Dla mnie kartka to kartka. Została kupiona w USA, tam wyprodukowana, wysłana z Niemiec? To nadal jest dla mnie USA. Cieszy mnie, jeżeli znaczek, stempelek i kartka należą do tego samego świata, ale ja kolekcjonuję kartki dla kartki, nie dla znaczków Oczko


RE: Kartki wysłane z innego kraju - Capricious - 04-07-2012 09:09 AM

Bardzo tego nie lubię, zwłaszcza w przypadkach jaki ktoś tu niedawno pokazywał (Warszawa wysłana z Brazylii), no ale na blogu raczej kwalifikuję wg tego, co kartka przedstawia. Ale też nie zawsze, nie lubię takich dylematów.


RE: Kartki wysłane z innego kraju - Ania - 04-07-2012 09:15 AM

No do kolekcji dołączam, w sensie nie wyrzucam tylko dlatego że znaczek i zdjęcie się nie zgadzają. Ale kraj nowy zaliczam tylko w wyjątkowych przypadkach, kiedy to bardzo nietypowy kraj, wiem ze kartkę ta osoba sama fizycznie przywiozła z tego kraju i z jakiegoś względu nie mogła wysłać. Ale chyba tylko 3 razy zrobiłam taki wyjątek na razie.


RE: Kartki wysłane z innego kraju - 97didek - 04-07-2012 09:25 AM

Ja oczywiście zarejestruję etc., ale nie dołączam do kolekcji kartek wysłanych z innego kraju albo bez znaczka Oczko Ostatnio w liście z Ukrainy dostałem pocztówkę, ale nie liczę jej do mojej kolekcji, bo to (dla mnie) tylko zapisany kartonik z widoczkiem, chociaż bardzo mi się podoba Uśmiech

Zapisana + znaczek + wysłana z kraju który przedstawia = pocztówka Duży uśmiech


RE: Kartki wysłane z innego kraju - zylia - 04-07-2012 09:56 AM

Ja jeszcze nie miałam takiej sytuacji ale wydaje mi się że traktowałabym to identycznie jak Ania.


RE: Kartki wysłane z innego kraju - Monasi4 - 04-07-2012 11:04 AM

Strasznie nie lubię takich przypadków! Kwalifikuje je wtedy według tego co przedstawiają, ale zawsze żałuję, że nie zostały wysłane z poprawnego kraju.


RE: Kartki wysłane z innego kraju - Martina - 04-07-2012 11:48 AM

ja nie lubię bardzo kartek wysyłanych z innego kraju. wolę brzydkie Włochy z Włoch niż piękną Finlandię z Włoch, mimo wszystko.


RE: Kartki wysłane z innego kraju - anusiagd - 04-07-2012 11:55 AM

Ja zaliczam, ale mam problem, z oficjalnymi np. do którego kraju zaliczyc.. ale zaliczam do tego co jest na pocztówce Oczko

Mam świadomość tego, że trudno dostępne Państwa nie są łatwo osiągalne i że czasami ktoś chce zrobić mi przyjemność wysyłając kartkę z innego kraju z innym krajem Uśmiech


RE: Kartki wysłane z innego kraju - PaulaZ87 - 04-07-2012 12:19 PM

Ja też dołączam, choć wolę wartkę wysłaną z danego kraju co kraj na pocztówce. Gdyby nie to to nie mogłabym zaliczyć kartki z Fidżi od Ani jako z Fidżi, bo jest znaczek z Japonii. A jak na złość kartki z Japonii wciąż nie mam żadnej hehe Uśmiech


RE: Kartki wysłane z innego kraju - ankaer - 04-07-2012 03:53 PM

bardzo nie lubię takich kartek, jest jednak pare wyjątków m.in Mikronezja od Ani T, Pakistan z Włoch, jedyna normalna Norwegia z Niemiec..


RE: Kartki wysłane z innego kraju - Wariaty - 04-07-2012 09:08 PM

Ja takich kartek nie traktuję jako części mojej kolekcji. Są sobie gdzieś z boku, bo szkoda wyrzucać. Dla mnie kartka musi przedstawiać ten kraj, z którego została wysłana, bo dla mnie liczy się to jako zestaw: kartka+znaczek. Uśmiech