Postcrossing Forum
Szybkie dodawanie zdjęć - Wersja do druku

+- Postcrossing Forum (http://www.postcrossing-forum.pl)
+-- Dział: Wstęp (/forum-1.html)
+--- Dział: Sprawy organizacyjne (/forum-4.html)
+--- Wątek: Szybkie dodawanie zdjęć (/thread-64.html)

Strony: 1 2


Szybkie dodawanie zdjęć - Admin - 02-05-2012 12:28 PM

Dograłem plugin ułatwiający szybkie dodawanie obrazków.
Obrazki wgrywane są na zewnętrzny serwis: http://www.postimage.org

Jest on dość szybki, bez reklam - i z tego co czytałem ma dobre recenzje.
Można poprzez ten dodatek wgrywać wiele plików równocześnie, poniżej wysyłam taką podstawową instrukcję, w drugim kroku można wybrać "seria obrazków" i tam wybrać od razu XX obrazków które chcemy równocześnie wgrać. Następnie na forum tworzą nam się miniaturki do docelowych zdjęć. Docelowe zdjęcia otwierają się dość szybko i bez reklam. Myślę, że może się to przydać w tego typu forum.

PS. Link do dodawania pojawia się w kliknięciu nowy temat i odpowiedź (nie jest dostępny w szybkiej odpowiedzi).

[Obrazek: dodaj_obrazek1.jpg]

[Obrazek: dodaj_obrazek2.jpg]

[Obrazek: dodaj_obrazek3.jpg]


RE: Szybkie dodawanie zdjęć - Martina - 02-05-2012 12:45 PM

[Obrazek: DSC03149.jpg]

dziala, ale w sumie wolałabym żeby to:

[Obrazek: DSC03149.jpg] nie rozjeżdżalo forum tylko zmniejszało się do szerokości posta, wiesz xD


RE: Szybkie dodawanie zdjęć - Admin - 02-05-2012 12:52 PM

Dodałem plugin skalujący obrazki do 750px szerokości.


RE: Szybkie dodawanie zdjęć - romanek - 02-05-2012 12:53 PM

[Obrazek: skanowanie0005.jpg]


RE: Szybkie dodawanie zdjęć - Martina - 02-05-2012 12:55 PM

bardzo dziękuję, o to chodziło Zdziwko

ale to z uploadingiem w odpowiedziach też fajna opcja, nie trzeba będzie na imageshacka osobno latać Serce


RE: Szybkie dodawanie zdjęć - romanek - 02-05-2012 12:56 PM

działa bardzo dobrze! Uśmiech


RE: Szybkie dodawanie zdjęć - Dziabka - 02-05-2012 01:14 PM

Też sobie potestuję, a co! Szczęśliwy

[Obrazek: fragility_1_swap_5.jpg]

O! Działa dobrze! Uśmiech Dziękuję!


RE: Szybkie dodawanie zdjęć - ankaer - 02-05-2012 01:30 PM

muszę powiedzieć, że niezłe te nowinki techniczne Duży uśmiech Szybkie dodawanie zdjęć bardzo ułatwia sprawę ^^


RE: Szybkie dodawanie zdjęć - romanek - 02-22-2012 07:44 PM

Szanowni Forumowicze!
Mam ogromną prośbę do osób zamieszczających wielkie zdjęcia pocztówek, np. w dziale "odebrane". Myślę,że zamieszczanie ich do 100% kartki nikomu nie przeszkodzi w dokładnym obejrzeniu skanów a i strony bedą się szybciej otwierały.
Dziękuję za zrozumienie. Uśmiech


RE: Szybkie dodawanie zdjęć - heksita - 02-22-2012 07:54 PM

Jeżeli to dla kogoś jest problem, mogę zrobić instrukcję obrazkową co kliknąć i gdzie, żeby wyszło zdjęcie dobrego rozmiaru :>.


RE: Szybkie dodawanie zdjęć - romanek - 03-18-2012 10:27 PM

Niestety zniknęło dodawanie zdjęćHuh
Prosimy o naprawę Uśmiech


RE: Szybkie dodawanie zdjęć - anka79 - 10-03-2012 04:22 PM

Nie wyświetla się u mnie nigdzie opcja dodaj zdjęcie Smutny


RE: Szybkie dodawanie zdjęć - Pasażerka - 10-03-2012 04:29 PM

w szybkiej odpowiedzi nie ma takiej opcji, natomiast jeśli wejdziesz w "odpowiedź" pod ostatnim postem to tam na dole będzie możliwość dodania załącznika Uśmiech


RE: Szybkie dodawanie zdjęć - anka79 - 10-03-2012 10:38 PM

dziękuję za pomoc. Uśmiech


RE: Szybkie dodawanie zdjęć - Monika - 12-10-2012 10:28 PM

(10-03-2012 04:29 PM)Pasażerka napisał(a):  w szybkiej odpowiedzi nie ma takiej opcji, natomiast jeśli wejdziesz w "odpowiedź" pod ostatnim postem to tam na dole będzie możliwość dodania załącznika Uśmiech

To ja teraz zadam pewnie głupie pytanie, ale zaryzykujęUśmiech Robię tak, jak pisze Pasażerka i wyświetla mi się komunikat następującej treści: "Popraw następujące błędy:
•Plik załącznika jest za duży. Maksymalny rozmiar pliku to 500 kilobajtów." I pytanie: co mam zrobić, żeby zmieścić się w tym rozmiarze, bo jak robię skan, to automatycznie rozmiar pliku kształtuje się na poziomie 1 MB i mówiąc kolokwialnie nie mam na to żadnego wpływu. A dalej, jak na wstępieHuh


RE: Szybkie dodawanie zdjęć - Martina - 12-10-2012 10:36 PM

Monika, musisz najpierw zmniejszyc skan w jakimkolwiek edytorze zdjęć/grafiki... Skanujesz pewnie ze 300 dpi jak nie lepiej, to są naprawdę bardzo duże obrazy Uśmiech jak zmniejszysz do np. 1200x1600, powinno być ok z ciężarem załącznika też.


RE: Szybkie dodawanie zdjęć - zylia - 12-11-2012 09:23 PM

Moniko - dokładnie tak jak mówi Martina.
Najprościej zrobić to chyba w programie Paint (o ile nie jesteś przyzwyczajona do innego). Po kliknięciu w "zmień rozmiar" pojawi Ci się takie okno:

[Obrazek: 99995898.jpg]

Zaznacz opcję "piksele" i wpisz pożądaną ich liczbę. Ja skanując pocztówki daję nawet jeszcze mniejszy rozmiar niż proponuje Martina, mianowicie dłuższy bok ustalam na 1000 pikseli (wtedy krótszy bok program sam Ci dostosuje by zachować odpowiednie proporcje - o ile masz zaznaczoną tę opcję "zachowaj współczynnik proporcji").


RE: Szybkie dodawanie zdjęć - Monika - 12-11-2012 10:14 PM

Teraz już wiem!Uśmiech Martina i Zylia - dzięki dziewczyny - pomogłyście mi. Nie od dziś z najprostszymi rzeczami mam największy kłopot, ale pocieszające, że zawsze znajdzie się ktoś skory do pomocyUśmiech Pozdrawiam serdecznie!


RE: Szybkie dodawanie zdjęć - Augia - 12-21-2012 06:47 PM

Muszę przetestować Uśmiech

[attachment=309]

i jeszcze

[attachment=310]


RE: Szybkie dodawanie zdjęć - werciarad - 07-31-2013 05:41 PM

A ja mam pytanie: czy nadal można dodawać zdjęcia przez postimage? Pytam bo zawsze dodawałam jako załącznik, ale teraz wpadłam na ten temat i patrzę, a mi się nie pokazuje link do tej stronySmutny po wejściu na odpowiedź moja strona wygląda tak:
[attachment=1013]