Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie pocztówki dzisiaj kupiłem/kupiłam?
Autor Wiadomość
Draakhan Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 11
Post: #178
RE: Jakie pocztówki dzisiaj kupiłem/kupiłam?
Na Jarmark Dominikański to nie powinno się chodzić, jeśli nie chce się zbankrutować. Wprawdzie nie dzisiaj, lecz kilka dni temu, ale dopiero teraz się chwalę po zeskanowaniu próbki moich zakupów.

Otóż szukałem sobie jakiś ciekawych starych pocztówek na Jarmarku i chodziłem po pchlim targu od stanowiska do stanowiska, przeglądając co też inni ciekawego mają na sprzedaż, aż w końcu trafiłem na gościa, który w sprzedaży miał segregator z jakimiś kolekcjonerskimi wydaniami sygnowanymi przez WWF. W skład jednego egzemplarza wydania wchodziły: opisy zwierzaków (po niemiecku), koperty FDC, znaczki lub jakieś medale / monety okolicznościowe i to co tygryski lubią najbardziej - pocztówki, ale nie zwykłe pocztówki tylko bezobiegowe karty maksimum. Z głupia frant zapytałem sprzedawcy, czy można same karty maksimum kupić. Ten był dość mocno zdziwiony moim pytanie i stwierdził tylko "Tak, jak najbardziej, po 5 złotych za komplet 4 sztuk razem z wkładem do segregatora". To dawaj przeglądać obydwa segregatory jakie miał. Wybrałem sobie 4 takie komplety, które mi się najbardziej podobały.

Gdy wróciłem do domu, to zacząłem szukać, co też ciekawego kupiłem i im bardziej się wgłębiałem w temat, tym bardziej opadała mi szczęka. Nie wiem, na ile wiarygodne są te źródła, które poznajdowałem, ale wyszło mi, że rynkowa wartość pojedynczej kartki z wydań z roczników, które dorwałem, zaczyna się mniej więcej w cenie, w jakiej kupowałem cały 4-kartkowy komplet, a kończy... no, zdarza się, że wysoko się kończy.

I teraz zgadnijcie co? Tak, następnego dnia byłem znowu przy tym samym stoisku. Z obydwu segregatorów powyciągałem gościowi wszystkie karty maksimum, jakie tylko miał. Jako bonus dostałem jeszcze za darmo wspaniały czarny segregator z logiem WWF na pierwszej stronie. Kartek w tej chwili w tym segregatorze u mnie w domu leży dokładnie 100, wszystkie poukładane już datami wydania, w koszulkach. I tym samym moje stwierdzenie, którego się do tej pory trzymałem, że zbieram tylko kartki z obiegu, oznaczkowane, wypisane, już jest nieaktualne. Zaczynam zbierać karty maksimum WWF bez obiegu Duży uśmiech .

Za jakiś czas pewnie będę miał je wszystkie zeskanowane, a na razie próbka z tego, co udało mi się zdobyć - komplet kart maksimum z 18 maja 1989 roku wydanych w Jemenie:

[Obrazek: 1989.05.18-Yemen-001-front-width-max-550.jpg]

[Obrazek: 1989.05.18-Yemen-002-front-width-max-550.jpg]

[Obrazek: 1989.05.18-Yemen-003-front-width-max-550.jpg]

[Obrazek: 1989.05.18-Yemen-004-front-width-max-550.jpg]

PC profilOtrzymaneDarmowa wymiana książkami i filmami
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-19-2012 10:39 PM przez Draakhan.)
08-19-2012 10:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Jakie pocztówki dzisiaj kupiłem/kupiłam? - Draakhan - 08-19-2012 10:36 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości

Polecamy: ,

Partnerzy:

Chwilówki - porady, opinie, nowości
Kontakt | Postcrossing Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS