Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lista książek, które warto przeczytać
Autor Wiadomość
nemezis871 Offline
Fanaticus Znaczkolizakus
*****

Liczba postów: 1,370
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 4
Post: #15
RE: Lista książek, które warto przeczytać
Hm, przejrzalam z grubsza listę Mishi - przekopiowałam sobie do pliku, pogrubiłamte które czytałam i wyszło mi ich 138, z oznaczeniem niektórych miałam problem, bo np. czytalam pierwszy tom Stąd do wieczności - Jonesa, ale drugiego nie Duży uśmiech Więc uznać za czytane czy nie Duży uśmiech Podobnie było z obszernymi fragmentami Pamiętnika z Powstania Warszawskiej, poezją Baudelaire'a (mam wrażenie, że jak zwykle źle napisalam, facet mial straaszne nazwisko) i kilkom innymi Oczko

Zaraz z kolei wezmę się za przekreślanie grubą krechą tych, których nie mam zamiaru czytać (bądź próbowałam i nie dalam rady - np. Czekajac na Godota, W poszukiwaniu straconego czasu, Jezioro Bodeńskie, Idiota) i takie, które nie uważam, by miały prawo na takiej liście być (popierdółki w stylu Cabot, stanowczo za duzo Kinga - przy czym nie ma tego, co według krytyków jest jego zdecydowanie najlepszą ksiązką obok ,,To" - ,,Bastionu" i nie ma tych opowiadań, z których jest najbardziej znany i w których się pokazał od nieco innej strony - Skazanych na Shawshank i Dolores Claiborne, poza tym jednak sądzę, że wrzucenie na taką listę głupotek w rodzaju książeczek z serii Szkoła przy cmentarzu (a jest tam Nawiedziona łazienka Duży uśmiech) uwłacza nieco innym pozycjom Oczko

Poza tym: dwa razy jest na liście My dzieci z Dworca Zoo oraz Jeździeć Miedziany Pauliny Simmons (zarówno jako osobny tom i jako część trylogii), ale błaaaagam Mishi, popraw tego czyjegoś byka, pewnie Ci przeleciało między oczami i nawet nie zauważyłaś: Katedra Marii Panny w Paryżu - a nie Dzwonnik z Notre Damme Oczko

Ale tak w ogole bardzo ciekawa lista! Przypomniałam sobie kilka książek, które czytałam, a dotąd ich nie oceniłam na LC, bo zapomniałam, że czytałam (m.in, Historyk - Kostovej - do przeczytania, ale nie powala) i od razu dorzuciłam na listę must read - Baryłeczkę - de Maupassanta - omawiałam to na zajęciach, niestety nie przeczytałam, ale z omówienia brzmiało na świetne Uśmiech

Co do list Zylii i Gamareja - W duzej mierze zgadzam się z listą Zylii (choć niektóre nie należą do moich ukochanych) a co do Listy Gamareja - z Zajdla zabralam sie za Limes Inferior - omawialiśmy to na popularnej - co za tragedia O matko Przepraszam, jeśli uraziłam, ale dla mnie to koszmarek był.

Wishlist Poland
Favy z Polski
Na wymianę
Blog
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2012 05:49 PM przez nemezis871.)
09-05-2012 05:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Lista książek, które warto przeczytać - nemezis871 - 09-05-2012 05:46 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  kiermasz książek u Martiny Martina 6 9,816 07-07-2014 08:10 PM
Ostatni post: Monika

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polecamy: ,

Partnerzy:

Chwilówki - porady, opinie, nowości
Kontakt | Postcrossing Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS