Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pocztówkowe preferencje czyli jakie kartki lubimy bądź nie :)
Autor Wiadomość
romanek Offline
Psychowół
*******

Liczba postów: 1,890
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 8
Post: #1
Pocztówkowe preferencje czyli jakie kartki lubimy bądź nie :)
Wychodząc naprzeciw propozycji marmolady proponuję w tym wątku prezentować nasze preferencje co do kartek, które chcielibyśmy otrzymywać bądź nie.
Proszę chętnych uczestników o informację, jakie kartki sprawiają im radość,
a jakich woleliby uniknąć. Przyda się nam mały "przewodnik" przy wyborze kartek.

Przykład:
Iksiński:
pozytyw: przyroda, miasta, samochody...
negatyw: koty, multiview, cytaty...

Będę aktualizował w drugim poście Wasze preferencje kartkoweUśmiech

09-27-2015 08:52 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
romanek Offline
Psychowół
*******

Liczba postów: 1,890
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 8
Post: #2
RE: Pocztówkowe preferencje czyli jakie kartki lubimy bądź nie :)
Nasi uczestnicy:

Delillah
pozytyw:koty, widokówki (najchętniej single view), górskie krajobrazy, akwarele, reprinty
negatyw: kartki z cytatami

dzina
pozytyw: widoki z lotu ptaka, miasta (nocą), ulice, kamienice, morze!, pola, lasy, drzewa, zamki i pałace (niekoniecznie polskie), miasta w akwareli, jeziora, rzeki, ciekawe reprinty
negatyw: zwierzęta, rysunki, cytaty, mapy

hardgirl123
pozytyw: krajobrazy, zabytki, wojskowość, black&white, lisy, sowy, jedzenie, ludziowe, koty, małe miasteczka

marmolada
pozytyw:widokówki, zwykłe pocztówki turystyczne, które powinno się wysyłać z wakacji Oczko przedstawiające konkretne miejsce (miasto, zabytki, rzekę, morze, góry itp, itd) single i multi najlepiej z nazwą na froncie,detale w architekturze, stare pociągi, lokomotywy i stare (choć niekoniecznie) tramwaje, ale takie ukazane w ich "codziennym życiu"
negatyw: innych kartek niż widokówki, nie przepadam za widokami z lotu ptaka, reprintami, kartkami z cytatami, "malowanymi", i darmowymi kartkami z urzędów lub innych instytucji, oraz takimi, które przedstawiają jakieś nieokreślone miejsce gdzieś na świecie,kartki autorstwa Syrycy

Pasażerka
pozytyw: wszelkiej maści singleview przedstawiające zamki, góry, UNESCO, miasta, zabytki, krajobrazy, metro (w tym mapy ze schematem metra)
negatyw: multiview, motyle(!), rysunkowe, tzw. funny cards, reklamówki, hand-made, sztuka, zwierzęta, cytaty, mapy

romanek
pozytyw: miasta i wsie- budynki, kościoły, ulice, pomniki, meble miejskie (fontanny,rzeźby ławki) dworce... - single i multi (z dominującym zdjęciem), zamki, pałace, latarnie morskie, przyroda (góry,morze, jezioro,las...), pin up, transport ( w tym samochody, oprócz wyścigowych) ,statki, motywy morskie, reprinty widokowe i starych pocztówek, serial i film Sherlock, tematyka pocztowa (listonosze, samochody i motocykle pocztowe, listy, kartki, telegrafy...)
negatyw: zwierzęta, sztuka, cytaty, rysunki, reklamowe, kwiaty

stalowamagnolia
pozytyw: widokówki, akwarele, z lotu ptaka, mapy, UNESCO
negatyw: z cytatami, Jetoy, reklamówki, hand-made, zwierzęce

Sunnymuffin
pozytyw: wszelkiego rodzaju krajobrazy (parki, lasy, góry, morze itp), singleview miast i zabytków, zwierzęta w ich naturalnym środowisku, lotniska i samoloty pasażerskie, kawa/herbata i słodycze
negatywy: multiview, mapy, sztuka, okładki książek, handmade i reklamowe

werciarad
pozytyw:krajobrazy, zabytki, widok z lotu ptaka, reprinty, akwarelki z wydawnictwa 4-ka, UNESCO, mapy, związane z rolnictwem, dzikie zwierzęta, kadry z bajek
negatyw:kartki z filmów, baśni, elfów, Jetoy, portrety, malarstwo

Wiola
pozytyw: kartki wydawnictwa DDK, czyste

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-08-2015 07:36 PM przez romanek.)
09-27-2015 08:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Wiola Offline
Świeżynka
*

Liczba postów: 2
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Pocztówkowe preferencje czyli jakie kartki lubimy bądź nie :)
Zbieram pocztowki wydawnictwa ddk edition najlepiej czyste Anioł
09-29-2015 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Delillah Offline
Nosi znaczek w kieszeni
**

Liczba postów: 52
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 3
Post: #4
RE: Pocztówkowe preferencje czyli jakie kartki lubimy bądź nie :)
Ja chętnie: koty, widokówki (najchętniej single view), górskie krajobrazy
mniej chętnie: kartki z cytatami

Favy Picassa | Favy PL
Otrzymane | Na wymianę
House of Postcards
09-30-2015 06:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
werciarad Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 650
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 2
Post: #5
RE: Pocztówkowe preferencje czyli jakie kartki lubimy bądź nie :)
Moje ulubione: krajobrazy, zabytki, widok z lotu ptaka, reprinty, akwarelki z wydawnictwa 4-ka, UNESCO, mapy, związane z rolnictwem, dzikie zwierzęta, kadry z bajek

Nie lubię kartek z filmów, baśni, elfów, Jetoy, portrety, malarstwo

Favy z Polski
Blog
Postcrossing
Otrzymane - Polska
09-30-2015 11:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
romanek Offline
Psychowół
*******

Liczba postów: 1,890
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 8
Post: #6
RE: Pocztówkowe preferencje czyli jakie kartki lubimy bądź nie :)
Dziękuję, zapisałem. Zapraszam innych naszych do wypowiedzi w tej sprawie.
Listę zawsze można aktualizować: dodawać, wykreślać, zmieniać itd.

09-30-2015 06:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
hardgirl123 Offline
1000 pomysłów na raz
*****

Liczba postów: 1,080
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: -1
Post: #7
RE: Pocztówkowe preferencje czyli jakie kartki lubimy bądź nie :)
lubię: krajobrazy, zabytki, wojskowość, black&white, lisy, sowy, jedzenie, ludziowe, koty, małe miasteczka

"Skałom trzeba stać i grozić,
Obłokom deszcze przewozić,
Błyskawicom grzmieć i ginąć,
Mnie płynąć, płynąć i płynąć"
/Adam Mickiewicz/
10-01-2015 09:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marmolada Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 450
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 3
Post: #8
RE: Pocztówkowe preferencje czyli jakie kartki lubimy bądź nie :)
Ja po prostu zbieram widokówki, zwykłe pocztówki turystyczne, które powinno się wysyłać z wakacji Oczko przedstawiające konkretne miejsce (miasto, zabytki, rzekę, morze, góry itp, itd) single i multi najlepiej z nazwą na froncie.

Nie lubię: innych kartek niż widokówki (rzadko kiedy chcę mieć coś co nią nie jest, takie kartki przeważnie mam w wishlist).
Również nie przepadam za widokami z lotu ptaka, reprintami, kartkami z cytatami, "malowanymi", i darmowymi kartkami z urzędów lub innych instytucji, oraz takimi, które przedstawiają jakieś nieokreślone miejsce gdzieś na świecie np. cos w ten deseń https://www.postallove.pl/var/plain_site...h400_3.jpg

Wishlist PL
Otrzymane alfabetycznie i tematycznie
Urok postcrossingu to nie tylko wiadomość, zdjęcie na pocztówce, ale również znaki jej podróży, więc proszę, nie wysyłaj do mnie kartek w kopercie. Dziękuję.
Zbieram kartki wysłane z kraju pochodzenia. Jeżeli chcesz mi wysłać kartkę z Wieżą Eiffla, wyślij ją z Francji.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2015 10:49 AM przez marmolada.)
10-01-2015 10:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
romanek Offline
Psychowół
*******

Liczba postów: 1,890
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 8
Post: #9
RE: Pocztówkowe preferencje czyli jakie kartki lubimy bądź nie :)
Dziękuję, dodałem.

10-01-2015 04:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Pasażerka Offline
partyzantka
*******

Liczba postów: 3,160
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 18
Post: #10
RE: Pocztówkowe preferencje czyli jakie kartki lubimy bądź nie :)
pozytyw: wszelkiej maści singleview przedstawiające zamki, góry, UNESCO, miasta, zabytki, krajobrazy, metro (w tym mapy ze schematem metra)
negatyw: multiview, motyle(!), rysunkowe, tzw. funny cards, reklamówki, hand-made, sztuka, zwierzęta, cytaty, mapy

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie

UWAGA! NOWY ADRES! TYM RAZEM LUKRECJOWA!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2015 07:30 AM przez Pasażerka.)
10-02-2015 07:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
romanek Offline
Psychowół
*******

Liczba postów: 1,890
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 8
Post: #11
RE: Pocztówkowe preferencje czyli jakie kartki lubimy bądź nie :)
Dziękuję, dodane Uśmiech

10-02-2015 08:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stalowamagnolia Offline
Fanaticus Znaczkolizakus
*****

Liczba postów: 2,490
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 6
Post: #12
RE: Pocztówkowe preferencje czyli jakie kartki lubimy bądź nie :)
+ widokówki, akwarele, z lotu ptaka, mapy, UNESCO

- z cytatami, Jetoy, reklamówki, hand-made, zwierzęce

otrzymanePL
favyPL
10-02-2015 10:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
romanek Offline
Psychowół
*******

Liczba postów: 1,890
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 8
Post: #13
RE: Pocztówkowe preferencje czyli jakie kartki lubimy bądź nie :)
Dziękuję, dodałem Uśmiech

10-02-2015 10:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Delillah Offline
Nosi znaczek w kieszeni
**

Liczba postów: 52
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 3
Post: #14
RE: Pocztówkowe preferencje czyli jakie kartki lubimy bądź nie :)
ohhh to ja jeszcze do pozytywu dorzucę akwarele i reprinty Oczko

Favy Picassa | Favy PL
Otrzymane | Na wymianę
House of Postcards
10-03-2015 07:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
romanek Offline
Psychowół
*******

Liczba postów: 1,890
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 8
Post: #15
RE: Pocztówkowe preferencje czyli jakie kartki lubimy bądź nie :)
Proszę bardzo, dorzucone i tu i w RR Uśmiech

10-03-2015 09:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marmolada Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 450
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 3
Post: #16
RE: Pocztówkowe preferencje czyli jakie kartki lubimy bądź nie :)
O! To ja jeszcze dorzucę do plusów detale w architekturze i stare pociągi, lokomotywy i stare (choć niekoniecznie) tramwaje, ale takie ukazane w ich "codziennym życiu".
Do minusów zaś, dorzucam kartki autorstwa Syrycy Ninja (tak, jestem chyba jedyną osobą, która ich nie lubi).

Wishlist PL
Otrzymane alfabetycznie i tematycznie
Urok postcrossingu to nie tylko wiadomość, zdjęcie na pocztówce, ale również znaki jej podróży, więc proszę, nie wysyłaj do mnie kartek w kopercie. Dziękuję.
Zbieram kartki wysłane z kraju pochodzenia. Jeżeli chcesz mi wysłać kartkę z Wieżą Eiffla, wyślij ją z Francji.
10-03-2015 02:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
romanek Offline
Psychowół
*******

Liczba postów: 1,890
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 8
Post: #17
RE: Pocztówkowe preferencje czyli jakie kartki lubimy bądź nie :)
Uprzejmie proszę, dorzucone Uśmiech

10-03-2015 02:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sunnymuffin Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 278
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 5
Post: #18
RE: Pocztówkowe preferencje czyli jakie kartki lubimy bądź nie :)
Moje ulubione: wszelkiego rodzaju krajobrazy (parki, lasy, góry, morze itp), singleview miast i zabytków, zwierzęta w ich naturalnym środowisku, lotniska i samoloty pasażerskie, kawa/herbata i słodycze
Negatywy: multiview, mapy, sztuka, okładki książek, handmade i reklamowe

Pocztówki od Was
Ulubione z PL
10-04-2015 07:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
romanek Offline
Psychowół
*******

Liczba postów: 1,890
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 8
Post: #19
RE: Pocztówkowe preferencje czyli jakie kartki lubimy bądź nie :)
Dziękuję, dodałem Uśmiech
Jeśli komuś coś się przypomni lub chce coś zmienić, proszę śmiało pisać, dodamy Uśmiech

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2015 09:07 AM przez romanek.)
10-04-2015 08:15 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polecamy: ,

Partnerzy:

Chwilówki - porady, opinie, nowości
Kontakt | Postcrossing Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS