Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rozszyfrowanie cyrylicy
Autor Wiadomość
Pasażerka Offline
partyzantka
*******

Liczba postów: 3,160
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 18
Post: #1
rozszyfrowanie cyrylicy
rusycyści moi najmilsi oraz wszyscy, którzy znają cyrylicę pozostałych krajów. dawno temu dostałam kartkę, której skan chciałam teraz w koncu wrzucić na bloga. znaczek gdzieś mi wcięło, więc nawet nie wiem z jakiego konkretnie kraju pochodzi kartka.
próbowałam rozszyfrować napis tak jak zwykle - czyli rozszyfrowując poszczególne literki i z nich próbując stworzyć jakieś sensowne słowo, na podstawie którego mogę szukać dalszych informacji. ale tu nie idzie mi nijak, nie mogę tego dopasować do żadnego istniejącego słowa, dlatego gdyby ktos mógłby mi przetłumaczyć napis na kartce byłabym więcej niż wdzięczna.
[Obrazek: skanowanie0119.jpg]

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie

UWAGA! NOWY ADRES! TYM RAZEM LUKRECJOWA!
02-09-2012 07:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
romanek Offline
Psychowół
*******

Liczba postów: 1,890
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 8
Post: #2
RE: rozszyfrowanie cyrylicy
Agatko- miasto Kirov (kiedyś Wiatka- pralki tam robili). A Chłynow pewnie jeszcze dawniejsza nazwa

02-09-2012 07:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
nemezis871 Offline
Fanaticus Znaczkolizakus
*****

Liczba postów: 1,370
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 4
Post: #3
RE: rozszyfrowanie cyrylicy
Spóźniłam się Oczko Kak skazał Romanek Oczko Kirov A Wiatka też, bo Kirow leży nad Wiatką - rzeką o tej nazwie Oczko (Ta Wiatka, to chyba tak jak w przypadku dodatku: nad Menem/Odrą przed nazwą Frankfurt, bo dopatrzyłam się, że Rosji są dwie miejscowości o tej nazwie)

Wishlist Poland
Favy z Polski
Na wymianę
Blog
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-09-2012 08:01 PM przez nemezis871.)
02-09-2012 07:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Pasażerka Offline
partyzantka
*******

Liczba postów: 3,160
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 18
Post: #4
RE: rozszyfrowanie cyrylicy
to się nazywa tempo pomocy! romanku, chylę czoło! Laura, wielkie dzięki również Uśmiech

ale szłam dobrym tropem, tyle że mi z tego Kijów wychodził Niezdecydowany

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie

UWAGA! NOWY ADRES! TYM RAZEM LUKRECJOWA!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-09-2012 08:05 PM przez Pasażerka.)
02-09-2012 08:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wedmoczka Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 603
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
Post: #5
RE: rozszyfrowanie cyrylicy
nie do końca, chodzi o wszystkie nazwy które to miasto kiedyś miało.wtedy kiedy założono miasto w XIV w miało nazwę Hłynów,potem Wiatka, a współcześnie to KirówUśmiech
02-09-2012 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
romanek Offline
Psychowół
*******

Liczba postów: 1,890
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 8
Post: #6
RE: rozszyfrowanie cyrylicy
Nie ma o czym mówić Uśmiech Zawsze do usług Uśmiech

02-09-2012 08:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Pasażerka Offline
partyzantka
*******

Liczba postów: 3,160
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 18
Post: #7
RE: rozszyfrowanie cyrylicy
odkopuję temat, ponieważ znowu potrzebuję pomocy w rozszyfrowaniu podpisu kartki. niestety bułgarska i macedońska cyrylica, której w trakcie wyjazdu zdążyłam się nauczyć, trochę się różnią od rosyjskiej i wychodzą mi jakieś bzdury O matko

[Obrazek: skanowanie0044.jpg]

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie

UWAGA! NOWY ADRES! TYM RAZEM LUKRECJOWA!
09-11-2012 06:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Satai Offline
Delenn of Mir
*****

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 6
Post: #8
RE: rozszyfrowanie cyrylicy
Gubernator Charkowa w latach 1840-49, Siergiej Nikołajewicz Muchanow z żoną Minadorą (? mam problem ze spolszczeniem imienia) Karłowną ( z domu Siwiers) i dziećmi.

Tak myślę Oczko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2012 06:35 PM przez Satai.)
09-11-2012 06:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
nemezis871 Offline
Fanaticus Znaczkolizakus
*****

Liczba postów: 1,370
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 4
Post: #9
RE: rozszyfrowanie cyrylicy
Romanek pewnie mnie poprawi, bo ja nie jestem aż tak dobra Oczko Tudzież Wedmoczka:

Charkowskij gubernator w 1840-49 gg (skrót od lat). Siergiej Nikoljalewicz Muhanow. (daty) Z żenoj Minaboroji Karlownoji (urożbennaja Siwers) i dieti.

Czyli Gubernator Charkowski ... Siergiej... z żoną... (nie wiem co znaczy to w nawiasie za zoną) i ich dzieci.

O właśnie, to w nawiasie to taka jak pisze Ola, zapomniałam o tym, że tam te otcziestwa takie ważne Oczko

Wishlist Poland
Favy z Polski
Na wymianę
Blog
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2012 06:34 PM przez nemezis871.)
09-11-2012 06:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Pasażerka Offline
partyzantka
*******

Liczba postów: 3,160
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 18
Post: #10
RE: rozszyfrowanie cyrylicy
dziękuję wam obu! Uśmiech

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie

UWAGA! NOWY ADRES! TYM RAZEM LUKRECJOWA!
09-11-2012 06:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polecamy: ,

Partnerzy:

Chwilówki - porady, opinie, nowości
Kontakt | Postcrossing Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS