Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwaczne przesyłki
Autor Wiadomość
Lia Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 765
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 2
Post: #1
Dziwaczne przesyłki
Znowu mam problem związany z dziwaczną przesyłką. Podejrzany

Tym razem przyszedł do mnie list. W środku nie było jednak pocztówki, tylko masa wyciętych znaczków, adres i notka, które możecie ujrzeć na poniższym zdjęciu:

[Obrazek: letterm.jpg]

Nie wiem skąd ten ktoś miał mój adres, ale domyślam się, że to przez naklejkę na pocztówce (jednak czy to przez oficjalną wymianę, to nie mam pewności - nie chce mi się szukać w czeluściach kartek).

Z tego co rozumiem, nadawca wręcz żąda ode mnie wysłania koperty z podobną zawartością (a nawet więcej), a w podzięce wyśle coś co ja chcę. Odbieram to jako wyzysk.

Co mam z tym cudem zrobić? Nie mam jak się skontaktować z nadawcą, nie będę też niczego wysyłać, bo się nigdy na takie rzeczy nie umawiałam i nie mam zamiaru. Zignorować?

PS. Pozwoliłam sobie specyficznie nazwać ten wątek, co by inni też mogli tutaj zamieszczać posty. Oczko
11-05-2012 05:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stalowamagnolia Offline
Fanaticus Znaczkolizakus
*****

Liczba postów: 2,490
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 6
Post: #2
RE: Dziwaczne przesyłki
Ja bym zignorowała. Nie umawiałaś się z daną osobą na żadną wymianę, nie masz jak się z nią skontaktować aby wyjaśnić i jeszcze żądanie, że masz wysłać.

otrzymanePL
favyPL
11-05-2012 09:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
heksita Offline
tak sobie pacze
****

Liczba postów: 782
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
Post: #3
RE: Dziwaczne przesyłki
Ja takich wyłudzaczy olewam. Wysyłają coś, czego nie zbieram albo coś paskudnego; to ich problem, nie mój.

** flickr ** blog **

[Obrazek: forumskillslm5.gif]
11-05-2012 11:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Pasażerka Offline
partyzantka
*******

Liczba postów: 3,160
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 18
Post: #4
RE: Dziwaczne przesyłki
(11-05-2012 09:34 PM)stalowamagnolia napisał(a):  Ja bym zignorowała. Nie umawiałaś się z daną osobą na żadną wymianę, nie masz jak się z nią skontaktować aby wyjaśnić i jeszcze żądanie, że masz wysłać.

popieram.

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie

UWAGA! NOWY ADRES! TYM RAZEM LUKRECJOWA!
11-06-2012 02:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pro-et-contra Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,330
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 8
Post: #5
RE: Dziwaczne przesyłki
też nie radzę odpisywać,a poza tym nie cierpię kont dzieci,które nawet nie umieją pisać jeszczeO matko
11-06-2012 08:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Bonsai Offline
Banned

Liczba postów: 1
Dołączył: Feb 2013
Post: #6
RE: Dziwaczne przesyłki
Za to ja mam fajną historię. kiedyś korespondowałem z chłopakiem z chin i zamiast pocztówek dostałem... uszczelki z gambitu ! jakie moje było zdziwienie i jednocześnie zaskoczenie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-06-2013 12:56 PM przez Pasażerka.)
02-06-2013 12:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
GingerGirl Offline
Nosi znaczek w kieszeni
**

Liczba postów: 79
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 1
Post: #7
RE: Dziwaczne przesyłki
(11-06-2012 08:44 PM)pro-et-contra napisał(a):  też nie radzę odpisywać,a poza tym nie cierpię kont dzieci,które nawet nie umieją pisać jeszczeO matko

Ja za to na swoj sposob uwazam za dosc urocze ;P Moze dlatego, ze nie pasjonuje sie typowym kartkowym zbieractwem, bardziej interesuja mnie moje relacje miedzy ludzmi, ktorych w ten sposob poznaje, historie etc
Urocze, jak dziecko samo wypisuje kartke, co innego, jesli ktos to za nie zrobi, ale i tak moim zdaniem to fajne ;P (co lepsze - nie lubie dzieci).
02-06-2013 04:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polecamy: ,

Partnerzy:

Chwilówki - porady, opinie, nowości
Kontakt | Postcrossing Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS