Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[zakończony] Konkurs piwny
Autor Wiadomość
Pasażerka Offline
partyzantka
*******

Liczba postów: 3,160
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 18
Post: #1
[zakończony] Konkurs piwny
Ponieważ dział konkursowy prawie leży i kwiczy milosiernie mu pomogę i spróbuję was nieco rozruszac.

Zadanie jest zasadniczo banalne. Ponieważ lubię piwo i lubię odkrywać nowe gatunki, smaki i browary chciałabym, żebyście napisali, którego piwa powinnam posmakować i dlaczego właśnie to jest według was najbardziej godne uwagi. Proste? Proste Uśmiech
Do wygrania są trzy kartki:
- za piwo, które mnie najbardziej zainteresuje
- za najciekawsze uzasadnienie (kreatywne pomysły mile widziane)
-za odpowiedź, która najbardziej przypadnie do gustu mojemu Nienarzeczonemu
Warto się więc przyłożyć, bo może zdarzyć się tak, że jedna osoba zgarnie dwie.lub wszystkie kartki. I nawet świetne i niebanalne opisanie Żywca może zaowocować zwycięstwem.
Konkurs trwa do 27 marca do godziny 22:00.

Zatem do dzieła Uśmiech

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie

UWAGA! NOWY ADRES! TYM RAZEM LUKRECJOWA!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-29-2013 09:44 AM przez Pasażerka.)
03-20-2013 10:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Agnieszka Offline
Est modus in rebus
*****

Liczba postów: 1,058
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 6
Post: #2
RE: Konkurs piwny
Powinnaś zdecydowanie spróbować złocistego napoju w poświąteczną sobotę, ponieważ takie urodzinowe "stanka" smakuje podobno najlepiej... Szczęśliwy
03-20-2013 02:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
djdomin Offline
Nosi znaczek w kieszeni
**

Liczba postów: 92
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Konkurs piwny
Mam kilka, o których mogę napisać - będą w osobnych postach. Zatem, Do dzieła...

Magnus o smaku śliwkowym z Browaru Jagiełło z Chełma od jakiegoś czasu stoi na półkach pobliskiego Polomarketu. Nadszedł czas na test.

[Obrazek: v2011122218530656434097.jpg]

Oko:

Butelka mała, 0,33 l, pękata z wąską szyją. Bezzwrotna. Etykieta o estetyce sprzed 20 lat - takie mam skojarzenia, raczej sentymentalne.
Kolor ciemnobrązowy, z odcieniem purpurowym. Piana średniogruba, żółtawa.

Co ciekawe, spotyka się piwo "Magnus śliwkowy" oraz "Magnus o smaku śliwkowym". Czyżby Browar Jagiełło zmienił nazwę wyrobu?

Smak:

Głęboki, aksamitny, jak w piwie ciemnym. Nuta suszonych śliwek wyraźna, ale nie nachalna. Delikatna goryczka i drożdże dobrze uzupełniają smak.

Ocena:

Dobre piwo do posiłku czy do popijania. Po jednym chęć jest na kolejne, zwłaszcza że rozprowadzane jest w damskich buteleczkach (0,33).
Niezbyt ufając kupiłem tę butelczynę rozmiaru damskiego (0,33), mając nadzieję, że jeśli będzie niepijalne, to za dużo nie ma...

[Obrazek: magnus-czekoladowy_browar-jagiello.jpg]

Rezultat przeszedł wszelkie oczekiwania. Gęste w kolorze - ciemny brąz. Zapach czekolady unosi się już nad otwartą butelką. 6% alkoholu producent deklaruje na etykiecie - ale tego alkoholu nie czuć. W smaku napój czekoladowy, z przemykającą w tle goryczką, ale czy chmielową, czy gorzkiego kakao - nie wiem.

Piwo to nie jest. Mimo piany, w smaku nie czuć piwa. Ale doskonały napój czekoladowy, który ZDECYDOWANIE POLECAM i z pewnością będę nabywać - o ile będzie nadal w sprzedaży...

[Obrazek: magnus-czekoladowy.jpg]
[Obrazek: OlsztynKor-sliwka-01.gif]

Ładna etykieta w stylu pozostałych owoców w piwie. Zastanawia mnie tylko napis "regionalny specjał". Czy na Warmii takie dzieła w kulturze istniały, czy jest to nowo-twór browaru i ich działu marketingu?

Nieważne. Śliwka w piwie wyszła im wspaniale. Oto faktycznie owoc, w smaku renklody, jakby faktycznie spożywany, popijany lekkim, chmielowym piwem.

Jeśli więc to nowotwór działu marketingu, to jest to jeden z tych przypadków w dziele ewolucji, gdy mutacja nie jest szkodliwa, a wręcz przeciwnie - korzystna. Takie dzieło winno przetrwać i bez zmian w recepturze być produkowane i dostarczane do sklepów w moim pobliżu!

POLECAM!

My Maximum Card
Tu na wymianę - swap.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-20-2013 02:59 PM przez djdomin.)
03-20-2013 02:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Basia Offline
Fanaticus Znaczkolizakus
*****

Liczba postów: 1,097
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Konkurs piwny
A ja chciałabym Cię zaprosić do prawdziwego browaru - jedynego na Podkarpaciu Browaru Rzemieślniczego. Oferuje on między innymi piwo Pils 12 Blg - oparte na starodawnych recepturach i produkowane w małych ilościach. Piwo można spróbować "prosto z beczki" lub kupić do domu -w specjalnej małej beczułce. Jest to piwo niepasteryzowane, niefiltrowane, przez co ma dość specyficzny, mocno chmielowy smak, jest dosyć "mętne". Co ciekawe, klient może zobaczyć jak powstaje to piwo. Wyobraź sobie - Ty, przepiękny widok na Czarnorzecko - Strzyżowski Park Krajobrazowy i zimne, mocne piwo... Czego chcieć więcej..?
03-20-2013 07:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Pasażerka Offline
partyzantka
*******

Liczba postów: 3,160
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 18
Post: #5
RE: Konkurs piwny
Naprawdę nikt więcej nie jest zainteresowany?

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie

UWAGA! NOWY ADRES! TYM RAZEM LUKRECJOWA!
03-24-2013 10:25 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
magdala39 Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 563
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 5
Post: #6
RE: Konkurs piwny
Zainteresowany to jest, ale nie ma talentów literackich za grosz! Niestety!
03-24-2013 10:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wedmoczka Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 603
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
Post: #7
RE: Konkurs piwny
po opisach djdomina chyba nikt nie ma szansNiezdecydowany

ja osobiście preferuje piwo ukraińskie pszeniczne niefiltrowaneUśmiech np. Chernigivske Bile)
Pijąc to piwo od razu staje przed oczami falujące pole pszenicy. :)Jest musujące, delikatnie chmielone, naturalnie mętne i leciutko kwaskowe. polecamUśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-24-2013 10:40 AM przez wedmoczka.)
03-24-2013 10:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sunnymuffin Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 278
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 5
Post: #8
RE: Konkurs piwny
Za mną od dłuższego czasu chodzi wspomniany przez djdomina substytut kakao - Magnus czekoladowy. Szkoda, że ciężko go dostać w pobliskich supermarketach Cyklop (wybaczcie mały OT Oczko)

Pocztówki od Was
Ulubione z PL
03-24-2013 11:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Draakhan Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 11
Post: #9
RE: Konkurs piwny
Piwo polecone przez wedmoczkę już tak poza konkursem również polecę, zwłaszcza ze względu na dodatek kolendry, której smak mnie ujął.

A teraz konkursowe piwa polecane przeze mnie:
1) Piwo "Slavutich". Może nie jest ono jakoś bardzo wybitne, ot zwykłe piwo, ale dla mnie jest ważna jego nazwa. Sławutycz, to miasteczko na północy Ukrainy, które zostało wybudowane niedługo po katastrofie w Czarnobylu dla pracowników elektrowni oraz ewakuowanych mieszkańców miast Czarnobyl i Prypeć. Miałem okazję przez kilka dni mieszkać w tym miasteczku i w trakcie pobytu w nim dekontaminacja piwem "Slavutich" (a także "Spritem" oraz "płynem Lugola", ale to już osobna historia Duży uśmiech) była jednym z obowiązkowych punktów po wizycie w Zamkniętej Strefie Oczko.

2) Piwo "Orkiszowe z czosnkiem" Browaru Kormoran. Czosnek mogę jeść wszędzie, w każdej postaci i w każdych ilościach. Niektórym to nie odpowiada, ale mówi się trudno Oczko. Moja mina, gdy pierwszy raz zobaczyłem to piwo, to było połączenie niedowierzania z "ciekawe, ciekawe, muszę spróbować". Po nalaniu tego piwa do kielicha (mam takie specjalne piwne kielichy, zwężające się ku górze, żeby zapach dobrze się w nich zbierał) z pewną ostrożnością skierowałem nos ku jego brzegowi. Z pewnością każdemu jest znany ten specyficzny zapach, jak ktoś nażre się swojskiej kiełbasy, po której za przeproszeniem mu się beknie... Mniej więcej coś takiego czekało na mnie za rantem. No nic, do odważnych świat należy, z lekko wytrzeszczonymi oczami łyknąłem piwsko i... Ahhhh, to jest to! Wyraźny, świetny smak, a piwo wchodzi łatwo jak kompocik Duży uśmiech. Jedno z moich najlepszych odkryć tego roku, do którego cały czas wracam Duży uśmiech.

A jako że mieszkasz teraz w Gdańsku, to od razu polecę Ci też pub Polufka, gdzie jest duża szansa na spotkanie powyższych moich dwóch propozycji, a także propozycji wedmoczki (to piwo jest tam na pewno), a pijąc je w tym miejscu będziesz mogła spędzić miło czas podczas gry w dostępne na miejscu planszówki Uśmiech.

Pewnie też chciałabyś czasem sobie zrobić zapasy dobrych piw do domu w sklepie, gdzie fachowy sprzedawca doradzi Ci co tym razem spróbować, jakie kolejne nowe piwa udało mu się sprowadzić. Jeśli tak, to zapraszam na krótką wycieczkę do Pruszcza Gdańskiego do sklepu O!Piwo. Piwa polecone przez poprzedników i przeze mnie znajdziesz tam na pewno Uśmiech.

PC profilOtrzymaneDarmowa wymiana książkami i filmami
03-24-2013 11:27 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Pasażerka Offline
partyzantka
*******

Liczba postów: 3,160
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 18
Post: #10
RE: Konkurs piwny
(03-24-2013 10:29 AM)magdala39 napisał(a):  Zainteresowany to jest, ale nie ma talentów literackich za grosz! Niestety!


Madziu, ale jedna z nagród poleci do osoby, której proponowane piwo przypadnie najbardziej do gustu a do tego akurat talentów litetackich nie trzeba Uśmiech

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie

UWAGA! NOWY ADRES! TYM RAZEM LUKRECJOWA!
03-24-2013 01:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
magdala39 Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 563
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 5
Post: #11
RE: Konkurs piwny
Ja to lubię piwa z browaru Kormoran w Olsztynie... może dlatego, że kilka ostatnich wakacyjnych wyjazdów spędzałam w tamtej okolicy i duuuuużo tamtejszego piwa piłam... Dominik pisał już o Śliwce w piwie, ale moim faworytem zdecydowanie jest Wiśnia w piwie! I jeszcze piwo Miodne. Nie będę ich jakoś szczególnie opisywac, bo w opisach piwa tak znowu wiele nowości, poza tym co już wczesniejsi uczestnicy napisali nie ma... A myślę, że na moją opinię wpływ ma też to, że akurat te piwa kojarzę z latem, wakacjami, swobodą, urlopem... i są to skojarzenia najprzyjemniejsze! To tyle! Jak znajdę jakiś obrazek i mi pomożecie go wstawic, to będzie, a jak nie to nie!
Już wiem, dlaczego akurat to piwo! Ja zwyczajnie lubię piwa ciemne! Jako jedne z pierwszych w moim zyciu piłam Portery, dawno temu i piwa Karmelkowe, w małych, jak to określiliście damskich buteleczkach one kiedyś były...


Załączone pliki Miniatury
   
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-24-2013 01:32 PM przez magdala39.)
03-24-2013 01:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Claudya Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 587
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 6
Post: #12
RE: Konkurs piwny
No cóż, nie pozostaje mi nic innego, jak wypromować regionalne piwo, którego nie spotka się wszędzie (i możecie żałować!).
Mam na myśli miłosławską Fortunę, która zraża do siebie swym głębokim smakiem.
Fortuna występuje w trzech smakach: Czarne, Wiśniowe i Miodowe. Większość najchętniej pije Czarne. Wielokrotnie nagradzane, zostało wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych, prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Miłosław w swoim Browarze oferuje także inne piwa, na przykład Miłosław Koźlak, Miłosław Niefiltrowane czy Porter Bałtycki.
Serdecznie zachęcam do skonsumowania Uśmiech

[Obrazek: browar-fortuna-sklad-piwa.jpg]

Dawny login - viic

[ Profil PC ] [ Favy z PL ] [ Otrzymane z PL ]

Proszę nie odmieniać mojego imienia przez Wołacz Uśmiech Dziękuję Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-24-2013 03:18 PM przez Claudya.)
03-24-2013 03:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pro-et-contra Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,330
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 8
Post: #13
RE: Konkurs piwny
godzinę za późnoO matko
to tak poza konkursem : ja lubię (jeśli już mam coś wybrać z piwNinja) z sokiem kokosowym,albo ogólnie smakowe (dużo osób ich nie lubi,ale mnie smakują takie oranżadki Szczęśliwy)
03-27-2013 10:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Pasażerka Offline
partyzantka
*******

Liczba postów: 3,160
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 18
Post: #14
RE: Konkurs piwny
dziękuję wszystkim za udział (myślałam, że was będzie troooszeczkę więcej), dzisiaj lub jutro pojawią się wyniki, gdyż muszę czekać na werdykt mojej "sierotki" Uśmiech

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie

UWAGA! NOWY ADRES! TYM RAZEM LUKRECJOWA!
03-28-2013 09:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dimashq Offline
Ion din Strâmtura
*****

Liczba postów: 1,053
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 2
Post: #15
RE: Konkurs piwny
Ja się nie mogłem zdecydować, a jestem (hmm, raczej byłem, kiedy były pieniądze Duży uśmiech) małym piwoszem. I serio nie wiedziałem o czym napisać Cyklop

Profil PC

Otrzymane z Polski

Wykrzyknik ZMIANA ADRESU!!! Wykrzyknik

ul. Łączki 11
37-415 Zaleszany
03-28-2013 09:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Pasażerka Offline
partyzantka
*******

Liczba postów: 3,160
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 18
Post: #16
RE: Konkurs piwny
tam ta ra ram! oto nadszedł czas na wyniki! myślałam, że wybór będzie trudniejszy, ale przy tak niedużym zainteresowaniu udało mi się z tym całkiem szybko uporać Uśmiech

i tak:
- za piwo, które najbardziej mnie zainteresowało nagrodę otrzymuje Basia, bo jednak jestem lokalną patriotką, o tym browarze nie słyszałam, toteż jest to obecnie mój pierwszy punkt na liście "must drink"
- za najciekawsze uzasadnienie, a raczej za najbardziej praktyczne informacje przydatne mi na emigracji w Gdańsku nagrodę otrzymuje Draakhan swoją drogą na piwo z czosnkiem czaję się ju od dłuższego czasu, ale ciągle mi brak odwagi, mimo że czosnek lubię Oczko
- za odpowiedź, która najbardziej przypadła do gustu mojemu Nienarzeczonemu otrzymuje djdomin, pewnie dzięki tym obrazkom chociaż kto tam wie tego mojego Duży uśmiech

zwycięzcom gratuluję, pozostałym dziękuję za wzięcie udziału i bycie odważnym mimo wszystko, a o adres proszę tylko djdomina. nagrody polecą do was w - mam nadzieję - najbliższym czasie Uśmiech

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie

UWAGA! NOWY ADRES! TYM RAZEM LUKRECJOWA!
03-29-2013 09:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Draakhan Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 11
Post: #17
RE: [zakończony] Konkurs piwny
O, miła niespodzianka, dziękuję Uśmiech.

PC profilOtrzymaneDarmowa wymiana książkami i filmami
03-29-2013 09:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Basia Offline
Fanaticus Znaczkolizakus
*****

Liczba postów: 1,097
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #18
RE: [zakończony] Konkurs piwny
Bardzo się cieszę, że zainteresowała Cię moja propozycja. Zapraszam na podkarpackie piwoUśmiech
03-29-2013 09:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
djdomin Offline
Nosi znaczek w kieszeni
**

Liczba postów: 92
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #19
RE: [zakończony] Konkurs piwny
Cieszę się Uśmiech I muszę wpaść jutro do osiedlowego centrum dystrybucji, sprawdzić co mi nowego zaproponują na święta Uśmiech

My Maximum Card
Tu na wymianę - swap.
03-29-2013 10:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Martina Offline
rebeliantka! XD
*******

Liczba postów: 3,185
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 16
Post: #20
RE: [zakończony] Konkurs piwny
a ja lubię tylko piwa, w których nie czuć piwa (jak np. redds jabłkowy albo żurawinowy), więc zainteresował mnie Magnus czekoladowy... gdzie by tu go dorwać Zdezorientowany

let's twist again, like we did last summer!


adres aktualny - brytyjski z 66 na przodzie!
nazwisko zmieniłam też Ninja
03-30-2013 01:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Konkurs - Lotto [ZAKOŃCZONY] Claudya 51 48,545 03-27-2013 04:33 PM
Ostatni post: Claudya
  [ZAKOŃCZONY] Irytujący konkurs styczniowy Mikis 456 394,033 01-28-2013 08:29 PM
Ostatni post: Pasażerka
  [zakończony] konkurs zgadywanka gdzie do wygrania są pocztówki SiMet 22 21,879 01-17-2013 05:11 PM
Ostatni post: stalowamagnolia
  (zakończony) KPZR czyli Konkurs Podaj Zamek Raz...dwa- z nagrodami :) romanek 12 12,146 01-05-2013 04:26 PM
Ostatni post: Claudya
  [zakończony] szybki konkurs z tanim przewoźnikiem w tle Pasażerka 20 18,324 12-16-2012 09:51 PM
Ostatni post: get_me_out

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polecamy: ,

Partnerzy:

Chwilówki - porady, opinie, nowości
Kontakt | Postcrossing Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS