Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przechwałki kulinarne
Autor Wiadomość
nemezis871 Offline
Fanaticus Znaczkolizakus
*****

Liczba postów: 1,370
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 4
Post: #341
RE: przechwałki kulinarne
Właśnie zrąbałam żurek śląski Smutny A wszystko szło tak dobrze, już było wszystko gotowe, wędlinki i mięsko już wrzucone do wywaru, doprawione, wystarczyło wlać zakwas. I co?! Okazało się, że ten zakwas, który kupiłam dzisiaj (bo nie było tego, który kupuję zazwyczaj) jest mocny jak jasna cholera i mam zupę tak diabelnie kwaśną, że smakuje jak zupa z cytryn Smutny A już i tak dolałam wody do pełna, by trochę się rozrzedziło. Już widzę jak będą jęczeć przy obiedzie. O matko

Wishlist Poland
Favy z Polski
Na wymianę
Blog
05-28-2012 03:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolekcja Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 310
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 1
Post: #342
RE: przechwałki kulinarne
wczoraj robiłam zupę ogórkową. a dzisiaj to już kompletnie nie wiem co zrobić. Damian jest na specjalnej diecie i może jeść jedzonko tylko gotowane i zrobione na parze. a ja juz nie mam pomysłów Smutny
06-14-2012 01:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
magdala39 Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 563
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 5
Post: #343
RE: przechwałki kulinarne
Pierwszy raz w tym sezonie, ojciec był w lesie i na obiad ulepiłam chyba ze 100 pierogów z jagodami, jagodzianki będą wieczorem też...
06-16-2012 01:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Pasażerka Offline
partyzantka
*******

Liczba postów: 3,160
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 18
Post: #344
RE: przechwałki kulinarne
ma ktoś jakiś pomysł na prosty obiad z mięsem mielonym? w ostateczności zrobię spaghetti, ale może ktoś z was mnie zainspiruje? Huh

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie

UWAGA! NOWY ADRES! TYM RAZEM LUKRECJOWA!
06-16-2012 02:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
magdala39 Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 563
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 5
Post: #345
RE: przechwałki kulinarne
ma ktoś... do mięsa takiego jak na mielone dodaj startego żółtego sera, uformuj i obsmaż małe kuleczki, takie pulpieciki i potem je w sos pomidorowy utop...... można z ziemniakami a mozna tez tylko z chlebkiem...
06-16-2012 02:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Pasażerka Offline
partyzantka
*******

Liczba postów: 3,160
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 18
Post: #346
RE: przechwałki kulinarne
dziękuję ślicznie! za późno spojrzałam na wątek i w międzyczasie zrobiłam chili con carne. ale propozycja jest na tyle interesująca, że pewnie przy następnej okazji spróbuję ją wykorzystać do obiadu Uśmiech

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie

UWAGA! NOWY ADRES! TYM RAZEM LUKRECJOWA!
06-16-2012 04:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ven-a Offline
fretkomaniaczka :)
***

Liczba postów: 116
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 1
Post: #347
RE: przechwałki kulinarne
Ja sobie zrobiłam na mecz sałatkę grecką, ale niestety, już całą pożarłam Cyklop
06-16-2012 06:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
zylia Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 590
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 4
Post: #348
RE: przechwałki kulinarne
Ja wczoraj upiekłam mamie mój popisowy piernik, na jej babski wieczór Oczko

A dziś eksperymentowałam z tostami z jajkiem, avocado i sosem czosnkowym. Źle nie było, ale szału też nie...
06-16-2012 09:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Pasażerka Offline
partyzantka
*******

Liczba postów: 3,160
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 18
Post: #349
RE: przechwałki kulinarne
w tym upale to aż mi się jeść w ogóle nie chciało, więc na obiadokolację zrobiłam pieczone ziemniaczki z przyprawą bez żadnych dodatków a na deser eksperymentalny koktajl jagodowo-bananowy. wyszedł przepyszny, ale następnym razem muszę dokładniej zmiksować jagody Uśmiech

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie

UWAGA! NOWY ADRES! TYM RAZEM LUKRECJOWA!
06-20-2012 09:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Maxus Offline
]>:>
****

Liczba postów: 898
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 5
Post: #350
RE: przechwałki kulinarne
A ja dziś poeksperymentowałem ze składanymi tostami. Zawstydzony W roli głównej czekolada + chilli, a na dokładkę kawałek z dżemem truskawkowym i orzechami włoskimi. Pychota!

For Trade - Polskie Favy - Odebrane PL - Blog - Tygodnik Fotograficzny
06-20-2012 09:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Martina Offline
rebeliantka! XD
*******

Liczba postów: 3,185
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 16
Post: #351
RE: przechwałki kulinarne
zupa cebulowa się u mnie szykuje, kremowa, z serkiem topionym i grzankami <3

let's twist again, like we did last summer!


adres aktualny - brytyjski z 66 na przodzie!
nazwisko zmieniłam też Ninja
07-03-2012 11:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lia Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 765
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 2
Post: #352
RE: przechwałki kulinarne
Zrobiłam sobie właśnie moje letnie uzależnienie... To jest koktajl owocowy. Duży uśmiech Dzisiaj goszczą u mnie borówki. Wykonanie bardzo proste - kefir, jagody, cukier do blendera i gotowe. Cwaniak
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-24-2012 12:27 PM przez Lia.)
07-24-2012 12:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
zylia Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 590
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 4
Post: #353
RE: przechwałki kulinarne
(07-24-2012 12:27 PM)Lia napisał(a):  Zrobiłam sobie właśnie moje letnie uzależnienie... To jest koktajl owocowy. Duży uśmiech Dzisiaj goszczą u mnie borówki. Wykonanie bardzo proste - kefir, jagody, cukier do blendera i gotowe. Cwaniak

Niamniam... Wszelkie koktajle - tak Serce

A u mnie od wczoraj królują placuszki z cukinii Serce Wyszło mi ich ponad 30! Cyklop
07-24-2012 12:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
magdala39 Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 563
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 5
Post: #354
RE: przechwałki kulinarne
Za to u mnie dziś obiad tak trochę po leniwemu... dzieci o pomidorową zupę poprosiły, no i jest...
07-24-2012 12:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Martina Offline
rebeliantka! XD
*******

Liczba postów: 3,185
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 16
Post: #355
RE: przechwałki kulinarne
ja zrobiłam makaron funghi, z pieczarkami i serem...

let's twist again, like we did last summer!


adres aktualny - brytyjski z 66 na przodzie!
nazwisko zmieniłam też Ninja
07-24-2012 01:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lia Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 765
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 2
Post: #356
RE: przechwałki kulinarne
zylia napisał(a):A u mnie od wczoraj królują placuszki z cukinii Wyszło mi ich ponad 30!

Też je uwielbiam, ale nie mogę ich jeść, przynajmniej nie w formie w jakiej zwykłam... Smutny Musiałabym spróbować je zrobić beztłuszczowo, ale nie wiem czy coś z tego wyjdzie.

Ja mam dzisiaj na obiad pierś z kurczaka w sosie kurkowym. Zawstydzony
07-24-2012 01:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
PharmacySeal Offline
Więcej czystych niż wysłanych ;)
***

Liczba postów: 119
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
Post: #357
RE: przechwałki kulinarne
A ja właśnie wciągnęłam na kolacje makaron z jagodami polany bułką tartąUśmiech
07-24-2012 07:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tulsa Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 613
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
Post: #358
RE: przechwałki kulinarne
U mnie dziś makaron świderki z pieczarkami,cebulą i kiełbasą śląską (trochę zostało jeszcze na jutro).

Martina,proszę o przepis na zupę cebulową. Zawstydzony

Ngi Ne Themba

Profil1|Profil2|Picasa|For swap
07-24-2012 07:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
convallaria Offline
Więcej czystych niż wysłanych ;)
***

Liczba postów: 177
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
Post: #359
RE: przechwałki kulinarne
(07-24-2012 12:43 PM)zylia napisał(a):  A u mnie od wczoraj królują placuszki z cukinii Serce Wyszło mi ich ponad 30! Cyklop

A ja posadziłam z mamą wiosną po 7 krzaczków (?) cukinii, kabaczków i patisonów. Teraz to wszystko wyrasta... O matko

PC - favy z Polski
07-24-2012 09:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Pasażerka Offline
partyzantka
*******

Liczba postów: 3,160
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 18
Post: #360
RE: przechwałki kulinarne
zrobiłam dzisiaj obiad dla mamy, cioci i mojego Nienarzeczonego - burrito, ale bez ryżu, bo z ryżem mi jakoś nie smakuje, a bez sensu byłoby robić dla mnie osobną wersję. ledwo wcisnęłam w siebie te dwa burrita, a farszu zostało jeszcze na kolejny raz niemal O matko

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie

UWAGA! NOWY ADRES! TYM RAZEM LUKRECJOWA!
07-26-2012 10:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polecamy: ,

Partnerzy:

Chwilówki - porady, opinie, nowości
Kontakt | Postcrossing Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS