Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
To co nas raduje, wkurza, boli czyli wątek o naszych odczuciach
Autor Wiadomość
Draakhan Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 690
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 11
Post: #1564
RE: To co nas raduje, wkurza, boli czyli wątek o naszych odczuciach
(01-11-2013 08:12 PM)nemezis871 napisał(a):  No to możecie mi powiedzieć, dlaczego na kilku innych forach prawnych znalazłam wyjaśnienia, że sformułowania typu: podstawą zwrotu jest paragon są bezprawne?
Owszem, mogę Uśmiech. Znalazłaś jak najbardziej prawidłową informację. Podstawą zwrotu towaru niezgodnego z umową może być cokolwiek, co udowadnia, że dokonałaś zakupu w danym sklepie. Paragon czy też faktura VAT jest najprostszą metodą, ale jak przedstawisz np. dowód płatności kartą, to sprzedawca ma obowiązek również go uznać. Ograniczenie dowodów sprzedaży tylko do paragonu jest bezprawne. Tylko jest jeden haczyk, nietrafiony prezent świąteczny nie jest niezgodny z umową

(01-11-2013 08:12 PM)nemezis871 napisał(a):  Kierownik główny nie stanowi prawa w tym kraju i jeśli ktoś mnie tootalnie olewa, to nie będę tego tolerować, nawet jeśli mój mail ma się odbić echem, to i tak go napiszę.
Prawa nie stanowi, ale jeśli daje coś więcej niż to, do czego go zobowiązują ustawy, to ma prawo ustalić swoje własne zasady dawania tych bonusów. Możliwość zwrotu towaru zgodnego z umową ale będącego nietrafionym prezentem na szczęście jeszcze nie jest gwarantowana przez polskie prawo.

Maila oczywiście nikt Ci nie zabroni napisać, ale nie liczyłbym na Twoim miejscu na inną odpowiedź niż dostałaś od Moniki, czy ode mnie.

(01-11-2013 08:35 PM)Wariaty napisał(a):  Draakhan, ja się raczej sugeruję tym: http://reklamacjatowaru.pl/poradnik/zada...pieniedzy/ .

Cytat:AD. 1 Zwrot pieniędzy na podstawie ustawy

Przesłanki odstąpienia od umowy

Co do pierwszego przypadku to zwrot pieniędzy od sprzedawcy jest możliwy gdy rzecz jest niezgodna z umową i nie da się jej skutecznie naprawić lub wymienić na nowy egzemplarz wolny od wad.

Możliwość taka zachodzi również w sytuacji gdy naprawa lub wymiana wymaga nadmiernych kosztów lub narażałaby kupującego na znaczne niedogodności. Inną przesłanką odstąpienia od umowy i żądania zwrotu pieniędzy jest fakt, iż sprzedawca nie uczynił zadość naszemu żądaniu w odpowiednim czasie.

"gdy sprzedawca nie jest w stanie sprostać temu żądaniu" = "nie da się jej skutecznie naprawić lub wymienić na nowy egzemplarz wolny od wad"

Czyli właściwie we wszystkim się zgadzamy Uśmiech.

PC profilOtrzymaneDarmowa wymiana książkami i filmami
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2013 08:43 PM przez Draakhan.)
01-11-2013 08:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: To co nas raduje, wkurza, boli czyli wątek o naszych odczuciach - Draakhan - 01-11-2013 08:38 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości

Polecamy: ,

Partnerzy:

Chwilówki - porady, opinie, nowości
Kontakt | Postcrossing Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS