Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Loteria UNESCO [WYNIKI]
Autor Wiadomość
Ania Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 524
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 6
Post: #1
Loteria UNESCO [WYNIKI]
Dzięki ogromnej życzliwości pewnej osoby zostałam dziś szczęśliwą posiadaczką pliczku kartek z Kalwarii Zebrzydowskiej, jednego z 13 obiektów UNESCO w Polsce. Ponieważ uważam, że szczęścia nie wolno chować dla siebie tylko trzeba się nim dzielić ogłaszam loterię.

Żeby wziąć udział w loterii należy napisać jaki obiekt z Polski zaproponowalibyście do wpisania na listę UNESCO. Przypominam że może chodzić zarówno o dziedzictwo kulturowe (czyli wytwory człowieka) jak i przyrodnicze (czyli wytwory natury). 2 zdania uzasadnienia mile widziane choć nieobowiązkowe.

Do wygrania 2 kartki - jedna dla osoby której propozycja najbardziej mi się spodoba i druga wg wskazania randomizera.

Do udziału zapraszam osoby które mają minimum 20 postów na forum.

<Edit> Zgłoszenia do niedzieli.

P.S. Ponieważ kilka osób które bardzo lubię jednak nie przeniosło się na nasze forum, identyczną loterię ogłoszę za chwilę na starym forum. Osoby które udzielają się na obu forach mogą startować w obu loteriach, ale jedna osoba może wygrać tylko w jednej loterii.

Profil na PC *** Moje pocztówki *** Rysiek Podróżnik *** Favs PL
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2012 01:59 PM przez Ania.)
02-29-2012 08:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
heksita Offline
tak sobie pacze
****

Liczba postów: 782
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
Post: #2
RE: Loteria UNESCO
Ja proponowałabym znany zapewne wszystkim dąb Bartek. Bo w końcu ileż mamy w Polsce tak starych drzew Oczko (no dobrze, z tego co pamiętam, jest jeszcze wiele starszy cis, ale jakoś dęby lubię bardziej)?

** flickr ** blog **

[Obrazek: forumskillslm5.gif]
02-29-2012 08:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
nemezis871 Offline
Fanaticus Znaczkolizakus
*****

Liczba postów: 1,370
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 4
Post: #3
RE: Loteria UNESCO
Ech, wchodzi człowiek tylko na moment, a tu loteria UNESCO-wa i jak się nie zgłosić Duży uśmiech, zwłaszcza, gdy Kalwarii brakuje do kompletu Oczko

Ja tak lokalnie zgłosiłabym nasz katowicki Nikiszowiec. Z tego co wiem, to już nawet powstają projekty i pomysły zgłoszenia tego zabytku architektonicznego jako propozycji na UNESCO site. Całkowicie się z tą opinią zgadzam, bo po pierwsze Niksz ma niesamowity klimat, w którym wciąż czuć ginącą już poniekąd śląskość (tak, tak, pomimo tego, że Ruch Autonomii Śląska wciąż wykłóca się o stworzenie autonomii, to jednak dialekt śląski wciąż traci użytkowników, a Niksz jest enklawą śląskości). Osiedle te ma wyjątkowo unikalną architekturę, bloki mieszkalne są połączone w pierścienie co doskonale widać na zalączniku. Ciągle się tam coś dzieje, jest miejscem w którym rozkwita kultura i pomimo tego, że to tylko budynki z czerwonej cegły, to jest tam po prostu ładnie! Z bliska Nikisz robi niesamowite wrażenie! Czuje się historię Śląska i nawet taki przyszywany Ślązak jak ja z gorolskimi korzeniami w takim miejscu czuje się dumny z historii regionu Oczko

Tu można poczytać więcej: http://bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85301,4910854.html

A tutaj zdjęcie: [Obrazek: Nikiszowiec-Katowice.jpg]

Wishlist Poland
Favy z Polski
Na wymianę
Blog
02-29-2012 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
magdala39 Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 563
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 5
Post: #4
RE: Loteria UNESCO
Ja tak po romantycznym wyjeździe weekendowym...
Ciechocińskie tężnie!
Nigdy wczesniej nie byłam, nie widziałam, ale wróciłam zauroczona totalnie... Toż to niesamowita budowla, nie zdawałam sobie wcześniej sprawy z tego jak ogromna! No i jestem pod wrażeniem mądrości ludzi, którzy to stworzyli, jak dobrze umieli wykorzystac to co dala im natura, czyli źródla solanki znajdujące się tam! Prosta konstrukcja, a jak skutecznie wykorzystuje to co daje przyroda! To tyle, chociaż mogłabym tak godzinami....
02-29-2012 08:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wedmoczka Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 603
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
Post: #5
RE: Loteria UNESCO
1.Świątynie gotyckie z freskami bizantyńskimi: czyli kaplica zamkowa w Lublinie, katedra w Sandomierzu, kolegiata w Wiślicy i kaplica św. Krzyża w katedrze krakowskiej - spotykają się tu dwie tradycje, obie na wysokim poziomie artystycznym: gotycka architektura, zwłaszcza w Wiślicy wybitna, prekursorska wobec późnego gotyku, z malarstwem prawosławnym, i to nie dostosowanym do zachodniej liturgii, a zwłaszcza w Lublinie i Sandomierzu bardzo dobrej klasy; jest więc to zespół jedyny w swoim rodzaju, wynikający z przecięcia tradycji, i będący wynikiem ówczesnej rzeczywistości politycznej, czyli unii polsko-litewskich, i litewskiego pochodzenia Jagiełły.
02-29-2012 09:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
PaulaZ87 Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 423
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 2
Post: #6
RE: Loteria UNESCO
Ja chyba też pojadę regionalnie, a co Uśmiech

Ze swojej strony polecam zobaczenie drewnianych kościółków w Beskidzie Niskim. Jest ich kilka. Najbliższy mojej miejscowości to ten w Sękowej. Jeśli ktoś lubi zapach drzewa i urok starych drewnianych kościółków to polecam jak najbardziej! Uśmiech Na mnie zawsze robią one wrażenie. Można poczuć taki specyficzny klimat tego miejsca, czego z pewnością nie poczuję się z murowanym kościele. I zawsze mi się podobało to, że chętnie młodzi pobierają się właśnie w kościółku w Sękowej Uśmiech

Zdjęcie też macie. Autorstwa mojego kolegi - zapalonego rowerzysty. Pokonując trasę Rzeszów-Zakopane musiałam mu pokazać najciekawsze miejsca mojej okolicy, a jak! Uśmiech


[Obrazek: S_kowa.jpg]

Na wymianę| Otrzymane z Polski | Profil na PC
Favy z PL
02-29-2012 09:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Pasażerka Offline
partyzantka
*******

Liczba postów: 3,160
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 18
Post: #7
RE: Loteria UNESCO
myślę, że Jezioro Czorsztyńskie wraz z przyległościami nadawałoby się na listę UNESCO jak najbardziej. samo jezioro jest tak naprawdę sztucznym zbiornikiem retencyjnym, ale te przyległości są już znacznie bardziej ciekawsze i historyczne. po pierwsze ruiny zamku w Czorsztynie i zamek w Niedzicy, uważam że to niesamowite, że na dwóch brzegach rzeki, tak blisko siebie, zostały wzniesione dwa wielkie obronne zamki znajdujące się w dwóch różnych krajach. Czorsztyn był polski, Niedzica węgierska, a na dodatek w Niedzicy ponoć ukryty jest skarb ostatniego króla Inków Uśmiech
dalej, przyległością jeziora jest również Pieniński Park Narodowy, który choć nieduży jest naprawdę uroczym miejscem z wieloma ciekawymi zakątkami i oczywiście rzadką chronioną roślinnością. poza tym Kluszkowce, w któych świetnie zachowana jest zabudowa willowo-uzdrowiskowa i wiejska oraz jest prześliczna uliczka z malowniczymi piwniczkami ze spichlerzykami. a na koniec tych ciekawostek jest jeszcze góra Wdżar pochodzenia wulkanicznego, która sama w sobie wygląda jak zwykła góra, ale na jej zboczach znajduje się jedyne w Polsce stanowisko rozrzutki brunatnej, która rośnie wyłącznie na andezytowym podłożu. poza tym na zboczach istnieje również miejsce, gdzie występują anomalie magnetyczne (ponoć igła kompasu gubi kierunek i wariuje, ale osobiście nigdy nie udało mi się tego sprawdzić) Uśmiech

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie

UWAGA! NOWY ADRES! TYM RAZEM LUKRECJOWA!
02-29-2012 09:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Ania Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 524
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 6
Post: #8
RE: Loteria UNESCO
(02-29-2012 09:25 PM)PaulaZ87 napisał(a):  Ja chyba też pojadę regionalnie, a co Uśmiech

Ze swojej strony polecam zobaczenie drewnianych kościółków w Beskidzie Niskim. Jest ich kilka. Najbliższy mojej miejscowości to ten w Sękowej. Jeśli ktoś lubi zapach drzewa i urok starych drewnianych kościółków to polecam jak najbardziej! Uśmiech Na mnie zawsze robią one wrażenie. Można poczuć taki specyficzny klimat tego miejsca, czego z pewnością nie poczuję się z murowanym kościele. I zawsze mi się podobało to, że chętnie młodzi pobierają się właśnie w kościółku w Sękowej Uśmiech


Paula, nie że marudzę, ale czy to przypadkiem nie jest już na liście UNESCO w ramach obiektu

Drewniane kościoły południowej Małopolski - Binarowa, Blizne, Dębno Podhalańskie, Haczów, Lipnica Dolna, Sękowa

Profil na PC *** Moje pocztówki *** Rysiek Podróżnik *** Favs PL
02-29-2012 10:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
PaulaZ87 Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 423
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 2
Post: #9
RE: Loteria UNESCO
(02-29-2012 10:00 PM)Ania napisał(a):  Paula, nie że marudzę, ale czy to przypadkiem nie jest już na liście UNESCO w ramach obiektu

Drewniane kościoły południowej Małopolski - Binarowa, Blizne, Dębno Podhalańskie, Haczów, Lipnica Dolna, Sękowa

Uuups, kłania się czytanie ze zrozumieniem;P W takim razie mój głos nie ważny, chyba że do końca loterii coś wymyślę to zeedytuję posta Język

Na wymianę| Otrzymane z Polski | Profil na PC
Favy z PL
02-29-2012 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolekcja Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 310
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 1
Post: #10
RE: Loteria UNESCO
to ja startuję też tutaj w konkursie, ale obiekt ten sam. Osada w biskupinie Uśmiech
03-01-2012 09:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
werciarad Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 650
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 2
Post: #11
RE: Loteria UNESCO
Ja proponuję Zalew Soliński. Jest to największa atrakcja turystyczna Bieszczadów. Zapora powstała w 1968 roku i jest ona najwyższą zaporą w Polsce. Na dnie Zalewu Solińskiego znajdują się pozostałości dawnej wsi Solina.

Favy z Polski
Blog
Postcrossing
Otrzymane - Polska
03-01-2012 10:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Joa Offline
Nosi znaczek w kieszeni
**

Liczba postów: 72
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Loteria UNESCO
Moja propozycja to kompleks zamkowy w Krasiczynie. Zamek jest nieziemski, co roku odbywają się tam Dni Japońskie, które są strasznie ciekawe..
Oprócz tego wokół jest taki jakby park i..hm... sztuczne jezioro.
Jest naprawdę bajecznie, co można zobaczyć chociażby na pocztówkach:

[Obrazek: d1e203e2ab6cfa7e56bbfbe001f99df2.jpg]
[Obrazek: 27730fe268fa7099a30e41dc9628613f.jpg]
[Obrazek: bbcf86d37daf4174fc6063907db432d1.jpg]

Moje konto na PC: http://www.postcrossing.com/user/Rivvs
Moej favy: http://www.postcrossing.com/user/Rivvs/g...favourites
Moje pocztówki ze swapów i z Polski: https://picasaweb.google.com/lh/myphotos
Holy crap! Fall in Serce in Voldemort.
03-01-2012 04:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
edtta Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 279
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
Post: #13
RE: Loteria UNESCO
A ja proponuję też regionalnie archikatedrę w Przemyślu Zawstydzony
Jest to obiekt posiadający dużą wartość kulturową. Ma ona bogatą historię oraz posiada walory z różnych stylów architektonicznych. Najstarszym zabytkiem kościoła są romańskie mury rotundy św. Mikołaja znajdujące się pod prezbiterium. Oczywiście kościół posiada jeszcze zabytki z takich epok jak: gotyk, renesans, barok, rokoko, eklektyzm, neogotyk, neorenesans oraz neobarok. Na pewno dużą uwagę przyciągają eklektyczne stalle wg projektu Tomasza Prylińskiego oraz kopuła kaplicy Drohojowskich i kopuła kaplicy Fredry. Oczywiście dużo dużo dużo więcej zasługuje na uwagę, dlatego uważam, że właśnie katedra zasługuje na wpisanie na listę UNESCO Duży uśmiech

Mój blog | Profil na PC | Favy z Polski
03-01-2012 05:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Basia27 Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 324
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
Post: #14
RE: Loteria UNESCO
Skansen we Wdzydzach Kiszewskich Uśmiech kawał historii Kaszub Uśmiech
03-01-2012 11:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Bozia Offline
Niuchacz metanolu
****

Liczba postów: 810
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 4
Post: #15
RE: Loteria UNESCO
Ja proponuję trochę z przymrużeniem oka, ale Katowicki Spodek Uśmiech Gdzie indziej znajdziemy budynek który tak uroczo przedstawia statek kosmitów ? (tak jest dworzec w Kielcach, ale to nie to samo) Jedną hale już mamy w UNESCO może czas na drugą ? Oczko

Moje PL favy http://www.postcrossing.com/user/PaveloI...rites/PL/1
Zobacz koniecznie
03-01-2012 11:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Qidass Offline
Więcej czystych niż wysłanych ;)
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
Post: #16
RE: Loteria UNESCO
Ja proponuję zwiedzić trzy kolorowe jeziorka w Dolnośląskim. Są one pozostałością po wyrobiskach. Swój kolor zawdzięczają podłożu które zawiera różne związki chemiczne.Foto
[Obrazek: a,61764482,f,9689acfb0590fd86feaac34381aa0b39.jpg]

Blog Profil
03-03-2012 12:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Ania Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 524
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 6
Post: #17
RE: Loteria UNESCO [KONIEC ZGŁOSZEŃ]
Strasznie fajnie się czytało Wasze propozycje, wybór był bardzo trudny... Ostatecznie wygrywa Wedmoczka - Wiślicę zwiedzaliśmy z Ryśkiem i faktycznie robi niesamowite wrażenie. Reszta przed nami Uśmiech. Wedmoczka - proszę o adres.

Randomizer dodatkowo wskazał Pasażerkę. Adresik mam Uśmiech.

Profil na PC *** Moje pocztówki *** Rysiek Podróżnik *** Favs PL
03-04-2012 01:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Pasażerka Offline
partyzantka
*******

Liczba postów: 3,160
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 18
Post: #18
RE: Loteria UNESCO [KONIEC ZGŁOSZEŃ]
powinnam się wstydzić, bo znowu ja, ale tym razem cieszę się bezczelnie i jawnie, bo będę miała kolejne polskie UNESCO Duży uśmiech

i gratuluję wedmoczce Uśmiech

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie

UWAGA! NOWY ADRES! TYM RAZEM LUKRECJOWA!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2012 01:09 PM przez Pasażerka.)
03-04-2012 01:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wedmoczka Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 603
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
Post: #19
RE: Loteria UNESCO [WYNIKI]
Ojejku wygrałamUśmiech ale miła niespodzianka:)DZIEKI
03-04-2012 03:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Pasażerka Offline
partyzantka
*******

Liczba postów: 3,160
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 18
Post: #20
RE: Loteria UNESCO [WYNIKI]
dostałam kartkę, dziękuję! Uśmiech

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie

UWAGA! NOWY ADRES! TYM RAZEM LUKRECJOWA!
03-12-2012 04:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Loteria na 200 UNESCO [ZAKOŃCZONA] Ania 16 15,146 06-12-2012 09:49 PM
Ostatni post: nemezis871
  [Wyniki!] Loteria z wrzosem :) PaulaZ87 37 33,325 02-27-2012 11:31 PM
Ostatni post: PaulaZ87

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polecamy: ,

Partnerzy:

Chwilówki - porady, opinie, nowości
Kontakt | Postcrossing Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS