Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czarna Lista
Autor Wiadomość
Wróg Ludu Offline
Zbir
****

Liczba postów: 560
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 2
Post: #1
Kciuk w górę Czarna Lista
W tym temacie wymieniamy użytkowników, przed którymi chcielibyśmy przestrzec innych.

(pytania o wiarygodność użytkowników kierujemy tutaj)

Czarna Lista

Europa
Białoruś - istoric96 [Postcross] (szczegóły)
Bośnia - Butterfly_Kisses (Snježana S. Makaš) Podejrzany
Rosja - alchimist (szczegóły) (ogłoszenie z oficjalnego forum) wielokrotnie zbanowany z oficjalnego forum, ukrywa się pod różnymi loginami i imionami (nazwisko Lipin), również na Postcrossie.
Turcja - nihan

Azja
Arabia Saud. (Filipiny) - heartbeativy (szczegóły) Podejrzany
Arabia Saud. - Jaya (szczegóły)
Chiny - kaqimumu [oficjalny PC, nie wymiana] (szczegóły)
Gruzja - Khatuna Tamar Kipiani [facebook] (szczegóły ten post i następny)

Ameryka
USA - Bratface19
USA/Portoryko - gmsoto
Argentyna - juliobaires
Kolumbia - aleja Podejrzany

Afryka
Maroko - RedaB
RPA - Snomer

Australia
...

Oznaczenia:
Podejrzany - co najmniej jedna osoba otrzymała kartkę od danej osoby - wymiana na własne ryzyko.
Smutny - status na liście potwierdzony przez 2 osoby.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2012 03:30 PM przez Wróg Ludu.)
03-01-2012 02:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tengel27 Offline
Nosi znaczek w kieszeni
**

Liczba postów: 93
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 2
Post: #2
RE: Czarna Lista
No to ja dodam jako pierwszy: Snježana S. Makaš - dziewczyna z Bośni, wymienia się na facebooku.

Favy z Polski
Ja na PC
Mój blog pocztówkowy
03-01-2012 03:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Bozia Offline
Niuchacz metanolu
****

Liczba postów: 810
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 4
Post: #3
RE: Czarna Lista
Użytkowniczka nihan z oficjalnego forum PC, może to ja mialem pecha, ale jest mi winna 5 kartek od 3 miesięcy O matko kontakt jałowy lub brak, nie polecam kolesiówy Podejrzany

Moje PL favy http://www.postcrossing.com/user/PaveloI...rites/PL/1
Zobacz koniecznie
03-01-2012 03:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
heksita Offline
tak sobie pacze
****

Liczba postów: 782
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
Post: #4
RE: Czarna Lista
Nacięłam się na razie tylko na dwóch użytkowników:

RedaB z Maroko
Snomer z RPA

** flickr ** blog **

[Obrazek: forumskillslm5.gif]
03-01-2012 04:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Joa Offline
Nosi znaczek w kieszeni
**

Liczba postów: 72
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Czarna Lista
juliobaires z Argentyny :C

Moje konto na PC: http://www.postcrossing.com/user/Rivvs
Moej favy: http://www.postcrossing.com/user/Rivvs/g...favourites
Moje pocztówki ze swapów i z Polski: https://picasaweb.google.com/lh/myphotos
Holy crap! Fall in Serce in Voldemort.
03-01-2012 04:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Wróg Ludu Offline
Zbir
****

Liczba postów: 560
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 2
Post: #6
RE: Czarna Lista
"gmsoto" - USA/Portoryko - kod pocztowy 00601.

Wprawdzie kartkę otrzymałem, ale:
* wysłaną niezgodnie z umową,
* nieopłaconą (znaczki tylko na małą część właściwej kwoty),
* w odpowiedzi na zwrócenie uwagi na te fakty (tylko zwróceniu uwagi, żadnych żądań) - cała seria wrednych wiadomości (jedno zdanie na wiadomość) i nielogicznych "argumentów" (np. twierdzi, że to ja wysłałem złą kartkę, a gdybym ja wysłał dobrą to ona też wysłałaby dobrą - przy czym wysłała swoją przed otrzymaniem mojej itd.)
03-02-2012 12:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Pasażerka Offline
partyzantka
*******

Liczba postów: 3,160
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 18
Post: #7
RE: Czarna Lista
myślę, że dobrze byłoby zrobić tu, podobnie jak z bankiem danych zbiorczą listę w pierwszym poście, bo jak się ten wątek rozrośnie to przebijanie się przez kilkanaście stron tematu będzie katorgą

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie

UWAGA! NOWY ADRES! TYM RAZEM LUKRECJOWA!
03-02-2012 02:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Wróg Ludu Offline
Zbir
****

Liczba postów: 560
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 2
Post: #8
RE: Czarna Lista
Oby wątek rozrastał się jak najwolniej O matko
(zrobione)
03-03-2012 10:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Maxus Offline
]>:>
****

Liczba postów: 898
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 5
Post: #9
RE: Czarna Lista
alchimist - użytkownik z Rosji. Oszust i cham. Taguje gdzie popadnie, nie wysyła kartek. Gdy mu zwróciłem uwagę, wymyślił wiadomość (niby napisaną przeze mnie) że go oczerniam i to JA nie wysłałem pocztówki do niego (na szczęście nie tylko ja się na niego skarżyłem). Szkoda, że nie został zbanowany O matko Działa na oficjalnym forum.

For Trade - Polskie Favy - Odebrane PL - Blog - Tygodnik Fotograficzny
03-03-2012 10:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
convallaria Offline
Więcej czystych niż wysłanych ;)
***

Liczba postów: 177
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
Post: #10
RE: Czarna Lista
Jakiś czas temu zalogowałam się na oficjalnym forum. Posta żadnego nie napisałam, ale jak weszłam parę dni później to dostałam od niego U2U z propozycją swapa i jego adres, co olałam. Teraz patrzę, że u niego w profilu jest: "Banned, Serial swapper exploiting new members via U2U".

PC - favy z Polski
03-05-2012 07:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Joa Offline
Nosi znaczek w kieszeni
**

Liczba postów: 72
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Czarna Lista
Do mnie też pisał z prośbą o swap dawno temu. Ale nie podawał galerii kartek, ani profilu na PC to go olałam Duży uśmiech

Moje konto na PC: http://www.postcrossing.com/user/Rivvs
Moej favy: http://www.postcrossing.com/user/Rivvs/g...favourites
Moje pocztówki ze swapów i z Polski: https://picasaweb.google.com/lh/myphotos
Holy crap! Fall in Serce in Voldemort.
03-06-2012 03:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pro-et-contra Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,330
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 8
Post: #12
RE: Czarna Lista
ja od siebie dodaje :
1.Bratface19 (USA) z oficjalnego forum. Napisała w grupie 'Poland',że szuka osób,które napisza kartkę do jej brata po polsku.Kartkę wysłałam 13.12.2011 ,05.02.2012 po mojej kolejnej wiadomości dziewczyna bezczelnie odpisała,że kartki do mnie jeszcze nie wysłała,bo pracuje Zły
ostatecznie kartka do mnie doszła pod koniec lutego,ale serdecznie nie polecam !
2.'aleja' z Kolumbii : jako,że to był mój pierwszy swap i byłam od niedawna na PC,napisałam do "byle kogo",z prośbą o wymianę. kartkę wysłałam w październiku,albo listopadzie.Dziewczyna po moich kilku wiadomościach (nie lubię wymuszaćPodejrzany),napisała,że ją dostała i mi odeślę od siebie coś.W między czasie (parę miesięcy) nie odpowiadała na wiadomośći,którymi ją zalałam.
Ponad tydzień temu znowu do niej napisałam,że wciąż czekam na kartkę albo chociaż wiadomość,napisała mi,że wyśle mi drugą,ale chce się dalej ze mną wymieniać.Oczywiście już jej nic nie wyślęPodejrzany
3.'kaqimumu' z Chin, wysłałam jej jednego z pierwszych offów. W ciągu 190 dni (kartka dalej w drodze),zarejestrowała tylko jedną.Napisałam do niej,że to nie możliwe,żeby system nie wylosował jej innych osób w tak długim czasie i żadna nie doszła (różnica 3 kartek między wysłanymi a odebranymi),jednak była dość niemiła i udawała,że nie wie o co chodzi - nie polecam,na wszelki wypadek,jakby ktoś się chciał z nią wymienić.

Oprócz tego niewyjaśniona sytuacja z Arabią Saudyjską i Tunezją (o kolesiu było w innym wątku),ale napisze jak się wyjaśni Oczko
03-16-2012 03:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pro-et-contra Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,330
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 8
Post: #13
RE: Czarna Lista
userka 'heartbeativy' z Arabi Saudyjskiej, działająca też na facebooku.
Wysłałam do niej kartkę w styczniu,o ile dobrze pamiętam,lub pod koniec grudnia.Na profilu podaje swój adres,po czym obiecuję odesłać kartkę.
Napisałam do niej wczoraj wiadomość na fcb (nie odpisywała na poprzednie przez PC),to odpisała,że nie wyśle mi nic ,bo nie lubi takich kartek,a wydaje na kartki dużo i ma inne osoby do swapów,od których dostała kartki,które woli bardziej Zły Zły nie polecam,strata kasy,czasu i kartek!Wykrzyknik
03-17-2012 03:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tengel27 Offline
Nosi znaczek w kieszeni
**

Liczba postów: 93
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 2
Post: #14
RE: Czarna Lista
(03-17-2012 03:36 PM)pro-et-contra napisał(a):  userka 'heartbeativy' z Arabi Saudyjskiej, działająca też na facebooku.
Wysłałam do niej kartkę w styczniu,o ile dobrze pamiętam,lub pod koniec grudnia.Na profilu podaje swój adres,po czym obiecuję odesłać kartkę.
Napisałam do niej wczoraj wiadomość na fcb (nie odpisywała na poprzednie przez PC),to odpisała,że nie wyśle mi nic ,bo nie lubi takich kartek,a wydaje na kartki dużo i ma inne osoby do swapów,od których dostała kartki,które woli bardziej Zły Zły nie polecam,strata kasy,czasu i kartek!Wykrzyknik

Pani Abrogena - też nic od niej nie dostałem. Więc popieram ten wpis.

Favy z Polski
Ja na PC
Mój blog pocztówkowy
03-17-2012 03:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pro-et-contra Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,330
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 8
Post: #15
RE: Czarna Lista
pewnie Twoja kartka też się jej nie spodobała.napisała mi,że za 50 dni (wakacje..) może zacznie odpowiadać na swapy,które mniej się jej podobają,także ja już ją skreśliłam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-17-2012 03:49 PM przez pro-et-contra.)
03-17-2012 03:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
heksita Offline
tak sobie pacze
****

Liczba postów: 782
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
Post: #16
RE: Czarna Lista
(03-17-2012 03:48 PM)pro-et-contra napisał(a):  pewnie Twoja kartka też się jej nie spodobała.napisała mi,że za 50 dni (wakacje..) może zacznie odpowiadać na swapy,które mniej się jej podobają,także ja już ją skreśliłam.

SERIO?!! Jakiś tupet trzeba mieć, żeby wprowadzać takie rozgraniczenie! "Twoja kartka była do kitu, więc może wyślę Ci coś za pół roku w akcie łaski"
Ale jak się mieszka w Arabii Saudyjskiej to jak widać można robić, co się żywnie podoba Podejrzany (choć z drugiej strony pewnie ludzie ją zawalają prośbami o swapy).

Też miałam z nią do czynienia, aczkolwiek nie mam jakichś złych wspomnień. Fakt, komunikacja beznadziejna, ledwo co doprosiłam się o adres. Potem już na wiadomości nie odpowiadała. Mimo wszystko kartkę wysłałam, dostałam potwierdzenie, że doszła i znalazłam się w gronie szczęśliwców, którym kartki zwrotne posłała...

** flickr ** blog **

[Obrazek: forumskillslm5.gif]
03-17-2012 03:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Wróg Ludu Offline
Zbir
****

Liczba postów: 560
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 2
Post: #17
RE: Czarna Lista
Lista uzupełniona. Wprowadzam nowe oznaczenie - Smutny - będzie stosowane kiedy więcej niż jedna osoba ma złe doświadczenia z daną osobą.
03-17-2012 03:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tengel27 Offline
Nosi znaczek w kieszeni
**

Liczba postów: 93
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 2
Post: #18
RE: Czarna Lista
(03-17-2012 03:48 PM)pro-et-contra napisał(a):  pewnie Twoja kartka też się jej nie spodobała.napisała mi,że za 50 dni (wakacje..) może zacznie odpowiadać na swapy,które mniej się jej podobają,także ja już ją skreśliłam.

Kartkę sama sobie wybrała z albumu, więc raczej powinna się jej podobać... ale olewam.. szkoda nerw Oczko

Favy z Polski
Ja na PC
Mój blog pocztówkowy
03-17-2012 04:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pro-et-contra Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,330
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 8
Post: #19
RE: Czarna Lista
(03-17-2012 03:58 PM)heksita napisał(a):  
(03-17-2012 03:48 PM)pro-et-contra napisał(a):  pewnie Twoja kartka też się jej nie spodobała.napisała mi,że za 50 dni (wakacje..) może zacznie odpowiadać na swapy,które mniej się jej podobają,także ja już ją skreśliłam.

SERIO?!! Jakiś tupet trzeba mieć, żeby wprowadzać takie rozgraniczenie! "Twoja kartka była do kitu, więc może wyślę Ci coś za pół roku w akcie łaski"
Ale jak się mieszka w Arabii Saudyjskiej to jak widać można robić, co się żywnie podoba Podejrzany (choć z drugiej strony pewnie ludzie ją zawalają prośbami o swapy).

Też miałam z nią do czynienia, aczkolwiek nie mam jakichś złych wspomnień. Fakt, komunikacja beznadziejna, ledwo co doprosiłam się o adres. Potem już na wiadomości nie odpowiadała. Mimo wszystko kartkę wysłałam, dostałam potwierdzenie, że doszła i znalazłam się w gronie szczęśliwców, którym kartki zwrotne posłała...

niestety serio :< dobrze,że chociaż Tobie odpisała,a ja mam nauczkę,żeby nie wysyłać byle komu,bo straciłam kasę.
(03-17-2012 04:05 PM)tengel27 napisał(a):  
(03-17-2012 03:48 PM)pro-et-contra napisał(a):  pewnie Twoja kartka też się jej nie spodobała.napisała mi,że za 50 dni (wakacje..) może zacznie odpowiadać na swapy,które mniej się jej podobają,także ja już ją skreśliłam.

Kartkę sama sobie wybrała z albumu, więc raczej powinna się jej podobać... ale olewam.. szkoda nerw Oczko

a ja stwierdziłam,że ją jednak pomęczę,będe przypominać o tym swapie,dam Ci znać,czy to coś dało O matko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-17-2012 07:59 PM przez pro-et-contra.)
03-17-2012 07:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Wróg Ludu Offline
Zbir
****

Liczba postów: 560
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 2
Post: #20
RE: Czarna Lista
Ogłoszenie na oficjalnym forum, które trudno przeoczyć:

http://forum.postcrossing.com/viewthread.php?tid=66053
03-18-2012 09:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polecamy: ,

Partnerzy:

Chwilówki - porady, opinie, nowości
Kontakt | Postcrossing Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS