Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiadomość przy rejestracji
Autor Wiadomość
Ania Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 524
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 6
Post: #1
Wiadomość przy rejestracji
Rejestrowałam dziś sporo offów. Zwykle piszę kilka słów, chyba że pocztówka była poniżej jakiegokolwiek poziomu to żeby nie kłamać rejestruję bez słowa. Robię to bardzo rzadko i dziś pierwszy raz wyskoczyło mi okienko "Nie wprowadziłaś tekstu czy na pewno chcesz zarejestrować kartkę nic nie pisząc".

Od dawna tak jest czy to jakaś nowość?

Profil na PC *** Moje pocztówki *** Rysiek Podróżnik *** Favs PL
05-05-2012 10:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Adadam Offline
:)
***

Liczba postów: 223
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Wiadomość przy rejestracji
chyba nowość, bo zauważyłem to jakieś tydzień temu.
05-05-2012 10:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Satai Offline
Delenn of Mir
*****

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 6
Post: #3
RE: Wiadomość przy rejestracji
Nowość, na oficjalnym forum była w tym tygodniu dyskusja o tym. Jest w trakcie testów.
Pojawiły się komentarze, że może to spowodować wzrost kartek expired, gdyż niektórzy moga nie zrozumieć komunikatu. Pojawiły się też pierwsze wiadomości typu "@" lub "." O matko
05-05-2012 10:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Ania Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 524
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 6
Post: #4
RE: Wiadomość przy rejestracji
(05-05-2012 10:35 PM)Satai napisał(a):  Pojawiły się też pierwsze wiadomości typu "@" lub "." O matko

OMG O matko

Profil na PC *** Moje pocztówki *** Rysiek Podróżnik *** Favs PL
05-05-2012 10:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
owadomorek Offline
...
***

Liczba postów: 108
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 2
Post: #5
RE: Wiadomość przy rejestracji
też niedawno to zauważyłam jak akurat chciałam zarejestrować bez wiadomości, co mi się prawie nie zdarza Oczko

kiedyś wysłałam jakąś fajną kartkę do USA, została zarejestrowana bez wiadomości, ale potem dostałam PW od tej osoby, zachwyconej i dziękującej. Napisała, że zawsze rejestruje bez słowa, najpierw chce zobaczyć kto wysłał jej kartkę, potem ewentualnie dziękuje.
faktycznie nie wszyscy mogą zrozumieć, są na przykład userzy z Azji znający głównie swoje 'krzaczki' i bardzo słabo się komunikujący po angielsku. Widać po tym jak wysyłają kartki bez słowa albo w profilu mający krótkie hasła.

Blog | PC
05-06-2012 04:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Ania Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 524
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 6
Post: #6
RE: Wiadomość przy rejestracji
Tak się nad tym zastanowiłam - może zamiast tego powinien być wpisany "domyślny" komentarz w rodzaju "Thank you for your posctard, happy postcrossing", który rejestrujący mógłby dowolnie zmienić?

Profil na PC *** Moje pocztówki *** Rysiek Podróżnik *** Favs PL
05-06-2012 08:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Mikis Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 477
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 6
Post: #7
RE: Wiadomość przy rejestracji
Lepiej nie, bo ludzie by szli na łatwiznę i już zupełnie nic od siebie nie pisali.
05-06-2012 09:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Ania Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 524
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 6
Post: #8
RE: Wiadomość przy rejestracji
(05-06-2012 09:38 AM)Mikis napisał(a):  Lepiej nie, bo ludzie by szli na łatwiznę i już zupełnie nic od siebie nie pisali.

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie i bez tego się nie wysilają ...

Profil na PC *** Moje pocztówki *** Rysiek Podróżnik *** Favs PL
05-06-2012 09:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Mikis Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 477
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 6
Post: #9
RE: Wiadomość przy rejestracji
Tak żeby wiadomość była pusta, to miałem dwa razy albo trzy tylko. Nie ma musu rozpisywania się.
Dostałem ostatnio po raz pierwszy kartkę z samym ID (wcześniej były kartki z samym Happy P albo Hello, a tu kompletnie nic), ale jestem w stanie zrozumieć, ponieważ pocztówka przyszła z Rosji i było widać po moim adresie, że osobie wysyłającej z trudem przyszło napisanie go w alfabecie łacińskim.
05-06-2012 09:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Satai Offline
Delenn of Mir
*****

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 6
Post: #10
RE: Wiadomość przy rejestracji
(05-06-2012 09:38 AM)Mikis napisał(a):  Lepiej nie, bo ludzie by szli na łatwiznę i już zupełnie nic od siebie nie pisali.

Lepiej iść na łatwiznę, niż nie zarejestrować kartki w ogóle, bo się nie rozumie, że system od Ciebie tego wymaga... ale zgadzam się, jeżeli byłaby jakaś standardowa wiadomość, to na pewno dużo osób przestałoby pisać cokolwiek od siebie.
05-06-2012 11:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
heksita Offline
tak sobie pacze
****

Liczba postów: 782
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 3
Post: #11
RE: Wiadomość przy rejestracji
Ale z drugiej strony, oficjalny język projektu to angielski i moim zdaniem osoba nie potrafiąca zrozumieć prostych zdań powinna się dwa razy zastanowić, czy w ogóle dołączać.

** flickr ** blog **

[Obrazek: forumskillslm5.gif]
05-06-2012 11:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Mikis Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 477
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 6
Post: #12
RE: Wiadomość przy rejestracji
Jestem przeciwny wykluczaniu osób, które nie znają angielskiego.
05-06-2012 11:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
owadomorek Offline
...
***

Liczba postów: 108
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 2
Post: #13
RE: Wiadomość przy rejestracji
nie chodzi o wykluczanie, przecież nikt nie powie 'nie znasz angielskiego, wynocha'.
Gdyby projekt był na przykład francuski to pewnie bym się zastanawiała czy dołączać bo tego języka nie znam zupełnie, poza podstawowym zwrotem 'dzieńdobry, nazywam się, nie rozumiem Duży uśmiech Ale jeśli się decyduję to już te kilka zwrotów wypadałoby sobie zapisać Uśmiech

poza tym faktycznie informacja, że nie napisało się żadnej wiadomości do adresata może być trochę przerażająca dla kogoś kto nie rozumie angielskiego wcale, wielka żółta ramka o ile pamiętam Oczko

Blog | PC
05-06-2012 11:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Mikis Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 477
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 6
Post: #14
RE: Wiadomość przy rejestracji
No nie wiem, to jest często spotykane przy wypełnianiu różnych formularzy w internecie, że przy pozostawianiu pustego pola, którego wypełnienie jest obowiązkowe, pojawia się stosowna informacja, a często również ramka jest wyróżniana. Nie musi to więc być powodem do zaskoczenia na stronie postcrossingu.
05-06-2012 12:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pro-et-contra Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,330
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 8
Post: #15
RE: Wiadomość przy rejestracji
nawet nie wiedziałam,że takie coś wprowadzili.
moi zdaniem wiadomość nie jest konieczna,bo jeśli ktoś nie chce nic pisać z różnych powodów /nie mówi po ang to ta zmiana i tak nie zachęci go do napisania miłej wiadomości. ja jestem rozczarowana jak osoby z anglojęzycznych krajów nic nie piszą,reszcie wybaczam Oczko
05-06-2012 01:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
owadomorek Offline
...
***

Liczba postów: 108
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 2
Post: #16
RE: Wiadomość przy rejestracji
Mikis, ale zazwyczaj jest krótkie hasło 'nie uzupełniłeś pola, uzupełnij' a nie 'nie uzupełniłeś pola, to może być miłe, jak uzupełnisz, bo wiesz, możesz napisać czy ci się kartka podobała, może nie, może znaczek ładny, albo jaka pogoda u ciebie, zawsze miło dostać wiadomość w podziękowaniu' Szczęśliwy

już nie pamiętam co tam było, ale mi się kojarzyło, że trochę było napisane, jakieś podpowiedzi również Oczko

Blog | PC
05-06-2012 01:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Adadam Offline
:)
***

Liczba postów: 223
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
Post: #17
RE: Wiadomość przy rejestracji
no to może ktoś podsunie pomysł, żeby ten napis zmienili na coś krótszego, aby tym co nie znają angielskiego i tym co ciężko znaleźć słownik było łatwiej? Skoro przez ten napis ma być więcej kartek expired. No to powinni coś z tym zrobić. Uśmiech
05-06-2012 04:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Monasi4 Offline
Katriana Syntia
***

Liczba postów: 172
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 1
Post: #18
RE: Wiadomość przy rejestracji
Przy rejestracji bez słowa wyskakuje:

Cytat: You did not enter a message to the sender. Are you sure you want to register this postcard without a message?

Czy ja wiem, czy to jest AŻ takie trudne do zrozumienia. Niewiele jest osób nie potrafiących ANI jednego słowa po angielsku, którzy decydują się zarejestrować na postcrossingu. Jest sporo takich profili gdzie ludzie się przyznają, że wszystko przy pomocy tłumacza i żeby pisać prostą angielszczyzną. A nawet jeśli to chociaż google tłumacz im pomaga. A wtedy wystarczy wprowadzić to do tłumacza i problem rozwiązany. Albo kliknąć "ok" i wysłać bez wiadomości...

Profil PCPocztówki na wymianęWszystkie otrzymane pocztówki
05-06-2012 04:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Satai Offline
Delenn of Mir
*****

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 6
Post: #19
RE: Wiadomość przy rejestracji
Problem w tym, że do niedawna nie dało się zarejestrować kartki bez wiadomości. W ogóle. Stąd wspominane przeze mnie wcześniej wiadomości w stylu sama kropka albo sam znak małpy (@). Możliwe, że coś już w tzw. międzyczasie pozmieniali, skoro to wszystko jest w fazie testów.
05-06-2012 04:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Mikis Offline
Rozpoznają go na poczcie
****

Liczba postów: 477
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 6
Post: #20
RE: Wiadomość przy rejestracji
Podobno ma być zainstalowany analizator myśli, gdy ktoś pozostawi puste pole z wiadomością, to automatycznie wykryje naszą opinię, uzupełni i wyśle.
05-06-2012 05:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polecamy: ,

Partnerzy:

Chwilówki - porady, opinie, nowości
Kontakt | Postcrossing Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS